Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Със сигурност нямаше да е в по-лошо. Само едни пари щяха да са използвани за по-смислени неща.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Демек ако тогава в по-малък обем и с по-малко средства, сега щеше да е в по-добро състояние. Така ли да разбирам?
      Ако съдим по кашимерия, флот, полиция, до скоро пожарна- да.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Почти "кобрa"тa я прaви не щото нямa курaж,a щото щaди мaшинaтa a и зa сигурност.При тaковa спирaне и пaд не се знaе кaк ще се спрaвят двигaтелите с тоя ресурс и кондиция,"кaмбaнaтa"също.Тези фигури се прaвят нa 100% с перфектни мaшини и добри пилоти и пaк рискa го имa винaги,особенно свободното пaдaне в грaвитaция и умишлено вкaрвaне в "свредел" при излизaне от сложни мaневри!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Авиацията е скъпо удоволствие, а тогава имахме истинска такава, и по задължение раздута до размери, абсолютно неадекватни за държава с нашите мащаби, с последствията от това. По думи на домашния ми пенсионер - "Летял съм колкото си искам". И така трябва. Въпроса е колко машини и какъв летателен състав са ни нужни. С под 80-100 летателни часа годишно летците са първи клас само на хартия.
          Американците и повечето големи държави в НАТО са приели че пилот с под 250 часа нальот на година е не достатъчно подготвен за участие в бойни мисии и не го допускат до такива .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Да не би да е свързано и с машините?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Американците с този военен бюджет едва ли имат проблеми с поддръжката на машините си в летателна годност .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Знам как слизам от волга след 500км и от друго след 1000. Та да не би и с военните аероплани да е така. С гражданските и хеликоптерите дълго време беше така, но не знам.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Демек ако тогава в по-малък обем и с по-малко средства, сега щеше да е в по-добро състояние. Така ли да разбирам?
                  Тогава не се харчеше безумно само за авиация, съответно - сега не само авиацията е съсипана. Затова и съм писал "например" и "най-малкото".
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Американците и повечето големи държави в НАТО са приели че пилот с под 250 часа нальот на година е не достатъчно подготвен за участие в бойни мисии и не го допускат до такива .
                    Беше, през 90-те. По-малко хвърчат в момента, или поне голяма част от тях. Намери си по-скорошни източници.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Демек ако тогава в по-малък обем и с по-малко средства, сега щеше да е в по-добро състояние. Така ли да разбирам?
                      Категорично -не!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Ако съдим по кашимерия, флот, полиция, до скоро пожарна- да.
                        Авиацията не е нито кашимерия, нито ВМФ, нито полиция, нито пожарна, нито гражданска защита, за да се правят такива генерални заключения.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Американците с този военен бюджет едва ли имат проблеми с поддръжката на машините си в летателна годност .
                          Със сигурност нямат! А и икономиката им отдавна е военна.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Беше, през 90-те. По-малко хвърчат в момента, или поне голяма част от тях. Намери си по-скорошни източници.
                            По-малко, но не фрапиращо по-малко. И то зависи в кой род авиация. Защото в стратегическата такава полета трае 6-10 часа. Това прави 20-35 полета годишно. А това е малко скромничко.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                              Авиацията не е нито кашимерия, нито ВМФ, нито полиция, нито пожарна, нито гражданска защита, за да се правят такива генерални заключения.
                              Ако бях сложил емотикон или препинателен знак, щеше ли да е по-ясно? Наистина ли не знаеш, че мизерията в изброените родове войски и с-ми тогава не спомогна изобщо, но за сметка на това съвсем хич до забележим подем днес?
                              Не вярвам. А и ти, в #2261 го доказваш.
                              Поздрави, лека.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Ако бях сложил емотикон или препинателен знак, щеше ли да е по-ясно? Наистина ли не знаеш, че мизерията в изброените родове войски и с-ми тогава не спомогна изобщо, но за сметка на това съвсем хич до забележим подем днес?
                                Не вярвам. А и ти, в #2261 го доказваш.
                                Поздрави, лека.
                                Явно грешно съм те разбрал. Поднасям своите извинения!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X