Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Защо тогава новият президент прави почти кобра както каза някой, не му е стигнал кураш ли?
    Кажи само каква е тази фигура от пилотажа на самолета - почти кобра. Аз лично не я познавам.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Пичове, лека нощ! Съжалявам, но трябва да си почина за утрешния ден.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
        Виждам , че искаш да дрънкаме щуротии!
        Добреее!
        Като ще се заяждаме , кажи ся ко имаш в предвид под свръх режим.
        Ти какво искаш - ти си знаеш (а и си е твоя работа). Но понеже аз, нито искам да дрънкаме щуротии, нито да се заяждаме - няма и да го правя (и не го и правя).
        Лека
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
          На времето летателният състав на разположение на командирите на летища,бази,полкове и корпуси беше съставен от 70% първокласни летци със стремеж всички да са първи клас. А третокласниците бяха само новопостъпилите от ВВВУ. Но това беше на времето....!
          Не гледах клипчето, но предполагам , че е добро!
          Клипчето е супер . На МиГ 29 ОВТ нещо законите на физиката и динамиката не му действат много . На времето нашите военни пилоти летяха колкото колегите им в НАТО а в някои години и повече та затова и новобранците за 2-3 години ставаха пилоти първи клас с доста сериозен нальот зад гърба си . Това костваше на държавата ни доста сериозни средства . Един комшия пенсионер пилот летял на МиГ 21 и 23 всеки път като споменем темата с това започва като се сетя колко пари сме изхарчили на тая държава . Дори и летелия основно в годините на демокрацията Генерал Радев има над 1500 летателни часа на различни типове самолети но основно на МиГ 29 . Това е Павел Власов главния тест пилот на РСК МиГ . Като го гледам е на годините на ген. Радев а какви ги върши с това ОВТ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30182_133001350050031_5925246_n.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5734713
          Последно редактирано от sek.1; 16-11-16, 05:41.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Защо тогава новият президент прави почти кобра както каза някой, не му е стигнал кураш ли?
            Виж кво написах току-що в друга популярна тема. Иначе си курашлия.

            Та президента - даа, както вече из интернет пространството върви - страхотен е, това и Путин не го може.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Слоутравълър, Не се имунизират с/у опасността, а необходимото ниво на адреналин отделящ се при изпълнение на демонстрациите...
              Имах точно това предвид под 'имунизация' срещу опасността - привикването

              П.С. това ми напомни за онзи виц - 'а адреналина с какво се чисти от седалката?'

              А относно Кобри и т.н. - пак доколкото си спомням основния проблем на западняците (и поне публично обявявано преимущество на МИГ/СУ) бе в газодинамичната устойчивост на двигателя при големи ъгли на атака... Наруши ли се потока - помпаж.. Те и затова руските самолети имат доста 'решетки' отдолу (а и отгоре - там май бе заради боклука по пистата) на въздухозаборника - за да се осигури по-добра газодинамична устойчивост при такива режими...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Виж кво написах току-що в друга популярна тема. Иначе си курашлия.

                Та президента - даа, както вече из интернет пространството върви - страхотен е, това и Путин не го може.
                Не съм си поставил за цел да ти следя постовете и граматичните грешки във форума, не си ми чак толкова интересен.

                Но пък Путин да не го може това...? Аре стига бе, как можа да си го признаеш? От къде намери толкова душевни сили в себе си?

                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                Кажи само каква е тази фигура от пилотажа на самолета - почти кобра. Аз лично не я познавам.
                Имах предвид това което каза съфорумник. Иначе аз лично не съм запознат с възможностите на новият президент като пилот, за това и попитах.

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Eдинственият в България, който врътна почти "кобра". За цяла не му стигна куража За сегашната работа обаче куражът му стига, че и отгоре.
                Последно редактирано от disko04; 16-11-16, 09:58.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ...всеки път като споменем темата с това започва като се сетя колко пари сме изхарчили на тая държава...
                  Авиацията е скъпо удоволствие, а тогава имахме истинска такава, и по задължение раздута до размери, абсолютно неадекватни за държава с нашите мащаби, с последствията от това. По думи на домашния ми пенсионер - "Летял съм колкото си искам". И така трябва. Въпроса е колко машини и какъв летателен състав са ни нужни. С под 80-100 летателни часа годишно летците са първи клас само на хартия.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...С под 80-100 летателни часа годишно летците са първи клас само на хартия.
                    Така си е... Нужна е практика... И дори летец първи клас ако е излизал в малко по-продължителен отпуск, отново първо лети с инструктор за да си възстанови навиците (или поне да се уверят, че не ги е загубил)..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      :l......
                      Цитирал си колегата, на казаното от него ти се базира въпроса, а всъщност той ти е дал отговора предварително. И то вероятно отговора, какъвто искаш да го чуеш.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        раздута до размери, абсолютно неадекватни за държава с нашите мащаби, с последствията от това. .
                        Какви са последствията?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Какви са последствията?
                          Ми нема пари, това са последствията. С уговорката че не е само от авиацията, а цялата военщина.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ми нема пари, това са последствията. С уговорката че не е само от авиацията, а цялата военщина.
                            Дали да не направиш и уговорката, че не и само военщината, уточнявайки пи списък и останалите, че не са малко!?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Какви са последствията?
                              Например, сегашното състояние на авиацията (най-малкото).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Например, сегашното състояние на авиацията (най-малкото).
                                Демек ако тогава в по-малък обем и с по-малко средства, сега щеше да е в по-добро състояние. Така ли да разбирам?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X