Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Но темата е за българските ВВС... Едва ли преди 8г клипчето е правено с цел реклама при сегашната ситуация..

    А за Президента - то май и предния път изборите не са били за Президент като гледам резултата
    На предишните искахме работещ интелигент, защо сега да не е пилот. Или добър парламентарист, разбира се.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      https://www.youtube.com/watch?v=SRvEPDExOpA Един ама най добрия
      Другият генерал и той беше отличен летец, но това не стигна людете от родния му край да го изберат за депутат.
      Нека имаме аероплани, па може да се окаже, че не само генерали могат така да карат
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Както каза Спарки или Бенцбоса това не са генералски испълнения, това са изпълнения за лейтенанти и други младши офицери това е тъжното.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Добре е като и генералите ни го могат . На времето Генерал Парапунов като командир на 10 САК редовно летеше с МиГ 23 .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Добре е като и генералите ни го могат . На времето Генерал Парапунов като командир на 10 САК редовно летеше с МиГ 23 .
            МиГ-23 БН и МиГ-23 УБ за да сме по-точни.
            Лека!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Добре е като и генералите ни го могат . На времето Генерал Парапунов като командир на 10 САК редовно летеше с МиГ 23 .
              Не знам на колко години е бил въпросния, ама активно летели на по 37-38 години започват да не могат неща, които преди са правили с лекота. Биология. И за тия работи и всичкия опит на света не може да ти помогне - пред ЕГН-то всички сме равни.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Прав си Спарки, но има активно летящи и на 90+ години Въпрос на физиология - няма двама еднакви човека
                Пък и има друг фактор - с напредването на годините физическата деградация започват да се компенсира от опита. И ако медицинското позволява - хвърка си - защо не?
                Навярно има и други мотиви за такъв полет - поддържане на летателна годност, личен пример и мотивация на новобранците и т.н..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Прав си Спарки, но има активно летящи и на 90+ години Въпрос на физиология - няма двама еднакви човека
                  Пък и има друг фактор - с напредването на годините физическата деградация започват да се компенсира от опита. И ако медицинското позволява - хвърка си - защо не?
                  Навярно има и други мотиви за такъв полет - поддържане на летателна годност, личен пример и мотивация на новобранците и т.н..
                  Сигурно има разлика управлението на изтребител дори и в режим разходка и някакъв си самолет.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Аз лично съм впечатлен от това и особено след 2.20 минута:
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      ...започват да се компенсира от опита...
                      Не започва, за съжаление. Пика на възможностите на един активно летящ пилот е до към 35-тата му година. Не казвам че не могат да летят и до 50, ама между хвъркане и висш пилотаж има някои "незначителни" разлики. Да, всеки е различен, има изключения, но не с много. Като навъртиш няколко хиляди часа се поизносваш, а резервни части няма. Доста народ от бившите колеги на баща ми ги няма вече, например. Затова и се пенсионират на толкова. Баща ми на 38 беше майор-пенсионер. Сума колеги след това хвъркаха по граждански и товарни полети много години, ама там е друго.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Прав си Спарки, но има активно летящи и на 90+ години
                        Ще ме извиняваш, ама между хвъркане и висш пилотаж с претоварвания 5,6,7, на моменти и повече, има лека разлика.

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ...започват да се компенсира от опита...
                        Не започва, за съжаление. Пика на възможностите на един активно летящ пилот е до към 35-тата му година. Да, всеки е различен, има изключения, но не с много - +/- няколко години. Като навъртиш няколко хиляди часа се поизносваш, а резервни части няма. Доста народ от бившите колеги на баща ми ги няма вече, например. Затова и се пенсионират на толкова. Баща ми на 38 беше майор-пенсионер. Сума колеги след това хвъркаха по граждански и товарни полети много години, ама там е друго. Деградацията не е само физическа, а общо-функционална, така да се каже. Има си професионални заболявания и прочие подробности, на вестибуларния апарат например, които зависят и от стажа, освен от възрастта. При летене 20 часа годишно е едно, при 5-6 последователни зарядки, след което едвам те държат краката - друго.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Погледни колко годишни пилоти има в Ред-Бул серията, дето ги глобяват като мине претоварването 11G - май има и над 50 годишни
                          Или пък виж какво прави Петер Бесеней (унгареца), дето е 60 годишен...
                          Ще се убедиш, че някои все още го МОГАТ
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Ето на това клипче https://www.youtube.com/watch?v=y73tnUn6ETY през 2012 на 89 г Чък Йегер минава скороста на звука на F-15.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Хората са различни. Пенсионирането на военните пилоти на 38 не е от хубаво - всяка войска би искала пилотите (които са много скъп актив) да работят по-дълго.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Погледни колко годишни пилоти има в Ред-Бул серията
                                , дето ги глобяват като мине претоварването 11G - май има и над 50 годишни
                                Или пък виж какво прави Петер Бесеней (унгареца), дето е 60 годишен...
                                Ще се убедиш, че някои все още го МОГАТ
                                Тия изтребители ли карат? Сравнявай сравними неща, например със "Сините ангели" или от сорта. На претоварванията не е важна само стойността, а и продължителността. Никой не може да издържи 11G за дълго. Говорим за секунди. Да не говорим че тия самолети нямат и тяга за да осигурят голямо претоварване за дълго време. С това никак не подценявам уменията на въпросните пилоти, но просто е различно.

                                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                                Ето на това клипче https://www.youtube.com/watch?v=y73tnUn6ETY през 2012 на 89 г Чък Йегер минава скороста на звука на F-15.
                                Минаването на звуковата бариера става с "натискане на газта" и не изисква кой-знае какво от пилота. Един куп народ, возили се на Конкорд например също са я минавали, и млади и стари.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X