Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    МиГ 23 е единствения самолет, при който има случай на организиран отказ от страна на пилоти да летят на него - тук в България (в Русия са отказвали и за Ту 22). Също така, това е самолетът, който води класацията - бройка, часове полети/аварийност с жертви, като пропорция. Пак за тук е думата. Като абсолютно число, най-много жертви има на МиГ 19, но при него е много голямо и общото количество, и времето през което е експлоатиран.
    За такова нещо не съм чул .
    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
    От днес F-15ките патрулират. В Китен около обяд се чуваха, но не успяхме да ги видим
    Как ги познахте само по звука ? Може да са наши МиГове или СУта .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      За такова нещо не съм чул .
      А аз като как съм ангажиран с това?
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        А аз като как съм ангажиран с това?
        Че МиГ 23 не беше най обичания от пилотите самолет не беше но отказ и то масов да летят с него не е имало . Това в ония години означаваше моментално на на военен съд .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Не знам какво разбираш (и искаш да кажеш) под масов. Случаят е единствен. По устав, за военен съд са мноо работи...

          Но въпросът ми беше - аз какво общо имам с това (щот на мен ми заявяваш, че не бил си чул, не за друго).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Не знам какво разбираш (и искаш да кажеш) под масов. Случаят е единствен. По устав, за военен съд са мноо работи...

            Но въпросът ми беше - аз какво общо имам с това (щот на мен ми заявяваш, че не бил си чул, не за друго).
            Щото съм служил две години на военно летище и ако имаше нещо такова най малкото щях да съм го чул като слух . Иначе и на времето имаше много начини един пилот ако иска да не лети . Отива при доктора с високо кръвно и е готов за един месец .
            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            МиГ 23 е единствения самолет, при който има случай на организиран отказ от страна на пилоти да летят на него - тук в България.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Щото съм служил две години на военно летище...
              И друг път - веднъж - стана въпрос за това. На редник сек1 (шофьор на срочна служба в N-кото поделение), надали са му давани сводки от "генщаба"...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                И друг път - веднъж - стана въпрос за това. На редник сек1 (шофьор на срочна служба в N-кото поделение), надали са му давани сводки от "генщаба"...
                Зарежи го тоя генщаб . По достоверен източник от пилотите няма .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Те и пилотите към реално време са били толкова информирани (малко повече разбира се). Достоверен източник са документите (вкл. и тези на щаба - генералния).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    МИГ23 е бил проблемен за инжинерния състав ,не толкова за пилотите, това сам го чул от приятели подържали самолетите МИГ23 в Габровница.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Здравейте.
                      МиГ-23 не е имал проблеми в управлението. Бил е по-сложен и труден за усвояване от летателния състав и по-сложен за обслужване от инженерния състав, но никога не е имал за срока си на служба където и да е по света проблеми в управлението. Тъкмо обратното. САУ-то и автопилота му са по-добри от някои такива на самолети от 4-то поколение.
                      Довечера ще понапиша още.
                      Лек ден!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Верно автопилота си му го бива!Даже без летец на борда минава 2/3 от Европата....
                        Това в кръга на шегата.Чисто технически чакам да ми кажеш кое-как.
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Добър вечер!
                          Ако говорим за аварийността на МиГ-23 в България то трябва да споменем следните факти. За най-кратко време най-голям брой инциденти и аварии са с МиГ-23 БН в Чешнегирово. Това е така , защото от дозвуковитв МиГ-15/17 се минава направо на 3-то поколение и то свръхзвуков самолет и при това това е първата база където са доставени първите въобще за страната ни 3-то поколение самолети. Изисквало се е бързо да придобие бойни възможности базата с новия МиГ-23БН и с това да се увеличи рязко бойната мощ на самият полк. Рязко е било повишено работното натоварване на пилоти и техници.МиГ-23 са били сложни за овладяване от летателният състав, защото изискват по-особена психомоторика от пилота. Постоянно от самото излитане до кацането в зависимост от режима на полета пилота трябва да работи с механизацията на крилото и да се съобразява с доста повече ограничения при експлоатирането и в сравнение с друг самолет. Трябва да знае много повече в сравнение с друг пилот . Не случайно са казвали, че все едно се пилотират три различни самолета наведнъж. Но пък който овладее самолета няма никакви проблеми с приучаването на други самолети от кое и да е поколение. Като искаш да имаш добър самолет си произвеждаш необходимите пилоти и техници с неопбходимите качества.Това са съвсем нормални неща и не са учудващи за никого , който е запознат.
                          Друга бира е МиГ-23 МЛ/МЛА и най-вече МЛД. За периода на експлоатация при нас МиГ-23 МЛД е най-добрият прехващач на Балканите, особено ако го сравним с други едно-двигателни и леки такива у наши близки и далечни комшии, че дори и от по-високо поколение. Имал е по-добра РЛС и ракетно въоръжение и съответно бойни способности. За времето когато е работил при нас няма друг такъв чист прехващач, който да е можел да работи по крилати ракети денем и нощем на фона на земята в прости и сложни метеорологични условия. Носил е всички дълги и къси ракети за борба с въздушни цели. Имал е нашлемна система за целеуказване и т.н. Бойният му радиус е доста подходящ за страната ни. Що се отнася за пилотирането то ще си позволя да цитирам руски пилот изпитател летял на него, който казва: Ако вземеш 10-та най-добри пилота на МЛД в света и ги качиш в МиГ-23 С , то на мястото на третия завой при спускането на колесника 8 от тях ще се катапултират. Толкова са били различни в поведението си С и МЛ/МЛА/МЛД вариантите. Всички са искали да летят на последните.
                          Друго не се сещам. Ако някой се сети да пита. Таман ще му отговоря директно на въпроса.
                          МиГ-19 е най-проблемният самолет при нас, защото е първият свръхзвуков такъв, бил е с дозвуково входно устройство с общ вход за двата си ТРД и е имал проблеми със синхронизирането в работата на двете ТРД-та.
                          Маркони на твоя въпрос: при полета на свръхзвуковият самолет изтребител поради вече доста по-големият височинно-скоростен диапазон се появяват явления или движения , които пилотите с човешките си сетива нито могат да усетят нито могат да компенсират с отклоняване на органите за управление даже ги наслагват и те си увеличават амплитудите на проявление, което е пагубно и тук идват САУ-та спрегнати с автопилотите. Само ти казвам , че САУ-то на МЛД-то е по-добро от това на 29-та и то в областта на кръстните връзки. Ако искаш по-подробно то моята препоръка е : взимаш и четеш първоначално теория на аеродинамиката, после практическата аеродинамика за да можеш да си обясниш добре процесите и явленията както на до звукови така и на свръхзвукови скорости и след това отваряш СУЛА/ системи са управление на летателните апарати/ . Само това е начина. Другият начин е да задаваш конкретни въпроси пък аз да карам по 20-сет годишни спомени или да отварям и да чета заедно с теб и да обсъждаме . Но ми се струва, че трябва да отворим друга различна тема за това. Аз с каквото мога ще помогна. 2/3 от Европата и то без пилот-смятай..., ако беше с пилот той щеше само да му пречи!?
                          Лека вечер!

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Малко за МиГ 23БН и МиГ 27

                            http://www.aviation-gb7.ru/MiG-27.htm

                            В тази статия се споменава за МиГ 15Ш някой ако знае нещо повече да се чувства поканен!

                            http://www.nnre.ru/transport_i_aviac...2009_05/p4.php
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Те и пилотите към реално време са били толкова информирани (малко повече разбира се). Достоверен източник са документите (вкл. и тези на щаба - генералния).
                              Много неща не се докладваха въобще нагоре . Обикновено в генщаба пристигаше това което искат да чуят .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                "Украинска компания ще доставя части за МиГ-29"

                                http://bmpd.livejournal.com/2120236.html

                                Нещо не мога да не се замисля за два варианта или е разтакаване и протакане или далавера, а може да е и двете.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X