Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Май темата скоро ще е за нещо което е част от миналото ни: http://www.pan.bg/view_article-1-343...TE-PILOTI.html
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Май темата скоро ще е за нещо което е част от миналото ни: http://www.pan.bg/view_article-1-343...TE-PILOTI.html

      Е поне са поляци

      пари нЕма,действайте как се пееше в оная песен
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Май темата скоро ще е за нещо което е част от миналото ни: http://www.pan.bg/view_article-1-343...TE-PILOTI.html
        ГОТВИ ЛИ СЕ ЗАДКУЛИСНО ПРЕДАВАНЕ НА НАЦИОНАЛНИЯ СУВЕРИНИТЕТ?

        Прочее, ако такива неграмотници ще ми трОшат държавна пара да "ми пазят суверИнитета", по-добре да одят да пасат оФци и да летят турски пилоти над Мамковината.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          ...и да летят турски пилоти над Мамковината.
          Прочее, както ги е подкарал Ердоган, нищо чудно да си напазаруваме евтини пилоти.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            А другите самолети не ги ли броим?
            Брой колкото си искаш, каквото си искаш. Половината самолети през '80-те на 20 век в България са ...МиГ 19.

            ПП
            Те числата на Ардмин не са съвсем точни - позавишил е комшийските и е пропуснал УБ-тата (МиГ 29) ни.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Прочее, както ги е подкарал Ердоган, нищо чудно да си напазаруваме евтини пилоти.
              Не можем да им платим заплатите и никога не сме могли. Информация от първа ръка.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Не можем сега. После не се знае.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не можем сега. После не се знае.
                  За "полските облитания" ще плащаме ли или ще бъде за сметка на (забравения да платим) членски внос в НАТО?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    За "полските облитания" ще плащаме ли или ще бъде за сметка на (забравения да платим) членски внос в НАТО?
                    Сигурно е, че най-накрая ще платим. По един или друг начин.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Глупости! До 80-те по качество на техниката и въоръжението (не само на ВВС, а и на сухопътните сили) си бяхме съвсем сравними със съседите ни от НАТО, а в някои отношения бяхме и по-добре. За МиГ-29 ... Естествено е да тръгнем да купуваме самолет от по-ново поколение по времето, когато "вероятният противник" прави същото.
                      В по специалното поделение в което служех, джуганите оставаха по пътищата. И специалната техника беше пълен ташак, така че за мен тия ти твърдения са неверни и подвеждащи публиката. За битовите условия изобщо да не споменаваме, или си на друго мнение?

                      Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                      По-полека с глупостите, трябва да се чете повече!

                      Генерал от ВВС си го казва - в края на 80-те години - Турция 156бр Ф-16 C/D блок 30, Гърция 40 самолета F-16C/D Блок 30 и 40 от новите френски изтребители прехващачи Mirage 2000E.
                      България по това време КУПУВА 18бр. Миг-29!


                      Полковник Тома Ковачев, заместник-командващ ПВО и ВВС в края на 80-те си спомня за същите събития: „Нашите съседи от НАТО в началото на 80-те години поръчаха американския многоцелеви изтребител F-16. Ние нямахме изтребител, който да бъде равностоен. Най-новият ни изтребител МиГ-23МЛД отстъпваше по качества в маневреният въздушен бой.
                      Да му се чудиш защо изобщо е решил да заема тази позиция.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        В по специалното поделение в което служех, джуганите оставаха по пътищата. И специалната техника беше пълен ташак, така че за мен тия ти твърдения са неверни и подвеждащи публиката. За битовите условия изобщо да не споменаваме, или си на друго мнение?
                        Е, Чавдар все-пак не твърди, че армията ни е била "най-модерната на Балканите", което правят други (и което наистина си е глупост). Имахме - например - МиГ 25, което всъщност си беше пълен ташак (имането му, не самолета), имахме и Р 400/SS 23, за които руснаците се постараха да престанем да имаме.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Брой колкото си искаш, каквото си искаш. Половината самолети през '80-те на 20 век в България са ...МиГ 19.

                          ПП
                          Те числата на Ардмин не са съвсем точни - позавишил е комшийските и е пропуснал УБ-тата (МиГ 29) ни.
                          А колкото си искам не,просто колко сме имали Лки,СУта,21ци......а не само едни 29ки срещу всичките тия 16ки на Турците да речем.
                          Говоря за бройки и не слагам 21ца срещу 16ка във въздушен бой примерно.Има едни данни за ядрено оръжие и нашенски самолети та ммммммм не е само едно към едно.

                          Колко 19ки сме имали 80те и колко 21ци,че не ми се рови?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Е, Чавдар все-пак не твърди, че армията ни е била "най-модерната на Балканите", което правят други (и което наистина си е глупост). Имахме - например - МиГ 25, което всъщност си беше пълен ташак (имането му, не самолета), имахме и Р 400/SS 23, за които руснаците се постараха да престанем да имаме.
                            Аз за ВВС и Ракетни не знам, но понеже беше посочено че не само за тях става дума взех участие. Руснаците се постараха и Украйна да няма ядрено оръжие, стана ясно защо.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ...Колко 19ки сме имали 80те и колко 21ци,че не ми се рови?
                              19-ки, общо-взето, двойно на 21-ци, като същевременно срещу нашите 21-ци - двойно 104-ки отсреща. А срещу основно 19-ките (та и 17-ки и 15-ки), те по-стар от 104-ките, нямаха. Срещу 23-ките ни - четворно 4-ки и 5-ци. Близо тройно въртолети (щурмови става въпрос, ne транспортни).

                              ПП
                              Тия "ки-ки", "ти-ци" и "ми-ци", са съответно: МиГ "15" "17" "19" "21" "23", F "104" "4" "5"
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                19-ки, общо-взето, двойно на 21-ци, като същевременно срещу нашите 21-ци - двойно 104-ки отсреща. А срещу основно 19-ките (та и 17-ки и 15-ки), те по-стар от 104-ките, нямаха. Срещу 23-ките ни - четворно 4-ки и 5-ци. Близо тройно въртолети (щурмови става въпрос, ne транспортни).

                                ПП
                                Тия "ки-ки", "ти-ци" и "ми-ци", са съответно: МиГ "15" "17" "19" "21" "23", F "104" "4" "5"
                                не споря ма не се сещам да сме имали много 19ки,17ки да,тях ги помня от Каменец още,но 19ките май ги спряха от полети малко след моето раждане пък аз съм 75то изделие.
                                България е имала или получила или ползвала над 220 броя 21ци,тях пък ги помня от Графа та излиза,че сме имали около или поне 400 19ки и то в годините когато сме натискали на 21.....

                                Губят ми се спомени пък и малък съм бил,отивам да ровя,че не ми се врьзват сметките.
                                Последно редактирано от BENZBOSS; 03-08-16, 11:51.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X