Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    и по китовете има такива, някакви ракообразни, които се носят като ларви или нещо от този род и се захващат и развиват, като срещнат опора.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Миди и други обраствания се лепят на всичко де що плува... Корабите също обрастват с такива неща, въпреки, че плават и в повечето случаи не опират дъно и т.н.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Корабите освен всичко ги мажат със специални бои та поне малко да позабавят обрастването на подводната част .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Не че не беше ясно, но преди малко вече официално бе потвърдено че отломката е от изчезналия самолет.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Шах с пешката,кьде го тьрсят,а той кьде бил.

            Между другото това ако е стьрчало леко над водата и е леко като отломка то спокойно може да покрива около 40 мили на ден или около 2000 километра на месец.Има да хвьрлят боб сега другите кьде са,тая отломка може такьв кофти номер да им изиграе та няма на кьде,нищо не показва според мен ако ще се водят по това кьде е намерена и кьде е паднал самолета.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ...
              Все пак може да пробват да направят някакво моделиране - наистина времето в този район е доста еднотипно/постоянно...
              Ама след толкова време - зоната за търсене пак си остава с размерите на океан....
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Те май въобще не смятат да променят зоната на търсене за основните неща. Но каквото и да намерят сега по тия острови все ще си е бонус.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Все пак може да пробват да направят някакво моделиране - наистина времето в този район е доста еднотипно/постоянно...
                  Ама след толкова време - зоната за търсене пак си остава с размерите на океан....
                  Напускаш лодка тук,след 8 месеца е на Хавай или 2300 мили или грубо около 4000 километра или колко София Лондон по няколко.Парченце самолет го тьрсят в Европа примерно,а факта,че след месеци едната останка може да е в Париж пьк другата в Перник сьвсем няма да им покаже нищо.Ако го бяха извадили това на пьрвата седмица то да,може да се напьнат да видят какво е било времето,кое с колко дрейфа и кьде евенруално може да се е пляснал,но сега..........де е Перник де е Париж.


                  По-просто мога да го опиша - 5 Мексикански рибарчета им спира мотора в Мексиканско,трима оцеляват 8 месеца на лодка,намират ги около Филипините или от Перник до Токио.Ебати компютьра ще да е да го изчисли това
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Между другото това ако е стьрчало леко над водата и е леко като отломка
                    Едно време баш такива ги правиха......обаче за протокола, ако е на плитко и вълните го клатят, и е след удар, може и да се откъсне и да изплува от плитко потънала машина и да не е на Х-иляди, а баш под у&я им....т.е. съгласен, намирането с нищо не помага.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ....
                      Напълно те разбрах и първия път и донякъде съм съгласен с теб...
                      Единственото, което остави вратичката за надеждата за някакво развитие бе наистина постоянните ветрове в конкретния район...
                      По-просто описано - ако предполагаш, че нещо е паднало в Дунава, намирането му в Русе или в Черно море не би променило района на търсене, дори в някои случаи би помогнало да изчислиш/предположиш евентуален район, който при възможност да провериш (идеалния случай, защото например детайла може да е спрял някъде по брега, и след това промяна на нивото отново да го е поело по течението...
                      Докато ако го намериш по течението на Камчия, това би променило рязко нещата и би изключило варианта с Дунава...

                      За Боинга имаше няколко теории (включително, че е 'кацнал' някъде из пустините)... Докато намерения детайл (ако не е подхвърлен) би потвърдил донякъде района за евентуална катастрофа...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Напълно те разбрах и първия път и донякъде съм съгласен с теб...
                        Единственото, което остави вратичката за надеждата за някакво развитие бе наистина постоянните ветрове в конкретния район...
                        По-просто описано - ако предполагаш, че нещо е паднало в Дунава, намирането му в Русе или в Черно море не би променило района на търсене, дори в някои случаи би помогнало да изчислиш/предположиш евентуален район, който при възможност да провериш (идеалния случай, защото например детайла може да е спрял някъде по брега, и след това промяна на нивото отново да го е поело по течението...
                        Докато ако го намериш по течението на Камчия, това би променило рязко нещата и би изключило варианта с Дунава...

                        За Боинга имаше няколко теории (включително, че е 'кацнал' някъде из пустините)... Докато намерения детайл (ако не е подхвърлен) би потвърдил донякъде района за евентуална катастрофа...
                        Което пак свежда търсенето до едни 76 милиона квадратни километра със средна дълбочина около 4 000 метра . Милиони долари и години търсене отнемат да се намери обект на който се знаят точните координати на потъването . Дори и обект като Титаник е търсен доста години въпреки точните координати на потъването . Чак Робърт Балард с най съвременната за времето си техника успя да го намери . Бях умерен оптимист че нещо може да се намери в първия месец два докато черните кутии излъчват някакъв сигнал въпреки че аварийните маяци може въобще да не са сработили и сигнала им едва ли се разпространява на голямо разстояние под вода .
                        Последно редактирано от sek.1; 06-08-15, 05:57.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ....
                          Разбира се че е така (повтаряш 1/1 мнението ми от началото на темата)...
                          И поради особености на работата си имам понятие от 'кухнята' за търсене на обекти по и под морското дъно.. И от цените за такова търсене - в случаи на професионално детайлно изследване на голяма площ, порядъка на цената би се увеличил на милиарди, а не да си е милиони.....
                          Но всяка нова 'улика' може да подскаже още едно нареждане на пъзела...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Разбира се че е така (повтаряш 1/1 мнението ми от началото на темата)...
                            И поради особености на работата си имам понятие от 'кухнята' за търсене на обекти по и под морското дъно.. И от цените за такова търсене - в случаи на професионално детайлно изследване на голяма площ, порядъка на цената би се увеличил на милиарди, а не да си е милиони.....
                            Но всяка нова 'улика' може да подскаже още едно нареждане на пъзела...
                            Самата техника която може да слезе и работи на такава дълбочина струва милиони. Предполагам че в света я има десетина екипа които имат такава техника я не . Тая работа без държавно финансиране не става . И Балард са го финансирали от Пентагона по между другото да им свърши някои неща . Изправянето и отбуксирането на Коста Конкордия струваше над 600 милиона Евро та дори и да намерят къде точно е паднал самолета едва ли някой ще финансира повече от изваждане на черните кутии .
                            Последно редактирано от sek.1; 06-08-15, 07:22.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Съгласен с всичко,аз само уточнявам за да разберат някои за какви дистанции говорим.

                              Вьв всеки океан над екватора вятъра и теченията принципно се въртят по часовниковата стрелка та като те гепи от Мексико и те зафучи майната си у Филипините,на 15 000 километра от другия бряг.Игла в купа сено е лесно,пресяваш купата и си готов,сламка по сламка ако трябва.Тук няма пресяване,на Луната стъпиха преди много години,на дъното още не могат,а какво остава да го изръшнат цялото.Луната е къде е,вижда се,може да я целиш,това тук кое да му оцелят.........

                              от тук пак е на късмет,и второ и трето парче да намерят все грездей,не се ли спъне някой в нещо няма да стане.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Технологията се развива... А технологията за подводно изследване е развита доста добре... Просто част от оборудването е с ограничено използване поради спецификата на получаваните данни...
                                Гледал съм данните от такъв кораб, който работеше на около 100 мили от брега, и бе записал едно голямо земетресение в някъде из Южна Америка (май Перу).... Дори за дилетант като мен бе ясно видимо събитието и мащаба му...
                                А кораба дори не бе предназначен за такава работа... Но все пак 'слуша' земята на километри под дъното... И като 'ненужен шум' бе записал земетресението...
                                Т.е. технологията що годе я има... Нужни са $$$ за финансиране на изследване по по-широка площ...
                                Ако в момента $$ не стигат, то след известно време технологията ще се развие още, и ще стане по-евтина (или по-ефективна)... И в даден момент наличните $$ ще стигнат за намирането на останките...
                                Така, че рано или късно мястото ще е намерено..
                                Случайността може да помогне само да бъде намерено по-рано от наличните $$...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X