Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Във връзка с авиацията и космонавтиката - днес е годишнина от смъртта на Юрий Гагарин...
    Още една катастрофа, за причините на която има много версии, но не и доказателства за конкретна версия...
    Толкова години - неяснота...
    Някъде бях гледал филм, че остатъците са събрани във варели и все още се съхраняват...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
      ...умрели от ...сърдечен удар разбираш ли...
      Добави към този сърдечен удар който всъщност по документи е "...остра дихателна недостатъчност и вероятност за сърдечен удар..."особеностите на местните компаньонки и най-вече на местния хероин от който са намерени спринцовки в кабината - и "...разбираш ли..." губи малко от тъмното си лустро за сметка на малко сива проза.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Някъде бях гледал филм, че остатъците са събрани във варели и все още се съхраняват...
        Бе то в Съюза всичко е секретно с векове...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          ...
          Сибирски намеква за тази версия:


          Накратко: самолета е превозвал товар който не би трябвало да е на борда. Нещо обаче се е объркало- някой който не би трябвало да знае , е разбрал за него и единственото което е могъл да направи е да затрие самолета. Преди това обаче е успял , може би , да приземи самолета и да си вземе товара. (Затова часове след изчезването на самолета някои телефони на пътници са давали "свободно".) След това полета е продължил , но е трябвало следите да бъдат заличени...Пътниците са "съпътстващи щети"...
          Последно редактирано от Goblin; 27-03-14, 17:09.

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Личното ми мнение е, че тази схема е много изсмукана от пръстите...
            А писалия статията е малко далеч от морския транспорт особено в оня край на света...
            Почти всички кораби, включително българските кораби в района ползват услугите на въоръжена охрана, дори и да нямат никакъв товар.
            А в затвора в Сейшелите и в момента има над 60 осъдени пирати, заловени в непосредствена близост...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
              Сибирски намеква за тази версия:
              ... ... ...
              Писах го по-горе - ще го пиша пак.

              Приемайте го както искате - подобни "статии" са отвъд границата на кретенията и абсолютна обида към здравия разум.

              Нито ще бъдат допускани тук, нито ще бъде допускано рекламирането им, включително косвено чрез линкове.

              Не ме интересуват проблемите на авторите им, били те душевни, медицински, нито подбудите им - користни или безкористни. Това си е абсолютно техен проблем. Форумът няма да става индексираща платформа за идиоти които живеят от посещенията на парцалите които им служат за блог.

              Американците ползвали пътнически самолет за да си пренесат стоката, и после пратили и пътниците и самолета в преразход. Хубаво. Имали са способността да го направят така, но не са могли да го направят по друг начин ? Що ? Щото са злобни по душа, и трябвало да изтребят една сюрия народ за да свършат нещо което може да се свърши по дузина други начини ?

              За щастие - намерил се е доблестен блогър, който знае цялата история, понеже - чакай - има свои агенти на Диего Гарсия, на Кънда в Дивия, които са присъствали на цялата работа ?

              Само пълен кретен може да клъвне на подобна простотия (това - не към колегата цитирал версията, а общо към хора способни да клъвнат на подобна изсмукана от пръстите идиотщина).

              А за двамата починали охранители - като се абстрахираме от предполагаемите условия при смъртта им - двама "мъжа" с главно Щ кратко в разцвета на силите, хероинче с неизвестно качество, в неизвестно количество, и мацки с известно предназначение - аз се сещам поне за няколкостотин души които биха искали смъртта им и които живеят в този район: роднините и приятелите на пиратите които са опукали преди години на въпросния кораб при въпросната случка. Роднини и приятели от които поне един-двама разполагат с милионите получени от откупите при успешните пиратски операции които не са завършили с барети и охрана а с чувалчета кеш.
              Последно редактирано от Goblin; 27-03-14, 17:15.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Гоблине, що така отряза дискусията?
                Че то какво остана - психическите проблеми на член на екипажа....
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Гоблине, що така отряза дискусията?
                  Че то какво остана - психическите проблеми на член на екипажа....
                  Или див технически карък... Викаш - толкова прозаично...
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Тази плоча вече я въртя ...
                    Kво да правя, пак ме питаха...
                    Съгласи се, че се случи необяснимо тъпа случка.
                    Може да се измисли начин да е пожаробезопасно без да може да се изключва от пилота.

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      Съгласи се, че се случи необяснимо тъпа случка.
                      Че за момента е необяснима - така е, но докато не се обясни, никой не може да каже дали е тъпа или остра.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Приключваме, поне докато не извадят парче от самолета.

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Парче от самолета не извадиха, но извадиха парчета от историята му.

                          Първоначално публикуван от maintenance records
                          the SSFDR ULB (solid state flight data recorder underwater locater beacon) battery expired in December 2012. There is no evidence to suggest that the SSFDR ULB battery had been replaced before the expiry date ... While there is a definite possibility that a ULB, will operate past the expiry date on the device, it is not guaranteed that it will work or that it would meet the 30-day minimum requirement
                          Накратко: батерийката, с която черната кутия обозначава присъствието си е била стара и няма сведения някой да я е сменил. С капацитета на тази батерийка е съобразен начинът на търсене, което идва да каже че може да са търсили на правилното място и нищо да не са намерили.

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Да, но батерийката на втората кутия си е била ОК - валидна до Юни 2014.....
                            Освен това според Фактическата информация, публикувана от разследващите на 08.03.2015г:
                            There is some extra margin in the design to account for battery lifevariability and ensure that the unit will meet the minimum requirement. However, once
                            beyond the expiry date, the ULB effectiveness decreases so it may operate, for a reduced
                            time period until it finally discharges. While there is a definite possibility that a ULB, will
                            operate past the expiry date on the device, it is not guaranteed that it will work or that it
                            would meet the 30-day minimum requirement. There is also limited assurance that the
                            nature of the signal (characteristics such as frequency and power) will remain within
                            specification when battery voltage drops below the nominal 30-day level.
                            Т.е.: след изтичане на датата, ефективността на пингера намалява и той може да работи за по-кратък период докато се разреди. Въпреки, че има голяма вероятност пингера да работи след датата на изтичане, не е гарантирано че той ще работи или ще покрие 30 дневния период. Освен това се намалява вероятността параметрите на сигнала (честота и мощност) да останат в предвидените граници при условие, че батерията се разреди под нормалното 30 дневно ниво...
                            Последно редактирано от slowtraveler; 09-03-15, 18:39.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Вчера гледах по Националният Географ филмче за MH 370...
                              Не че се фукам, ама във Форума има по-точна и качествена информация от това филмче...Ама трябва да се изчетат 30 страници.
                              Иначе, ИМХО една година по-късно загадката със 777 си стои.
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Дали не ни се струва загадка, щото сме решили че в настоящето, с наличните технологии и комуникации, всичко се знае и се вижда, и няма какво да ни се скрие?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X