Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Е, все пак има и неща, които не можем да докажем ние, тук, във форума
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Абсолютно не разбирам от спътници и всякаква друга шпионска техника.Еле пък ако се изстрелва с ракета..Ама ми е пределно ясно, че това е много скъп инвентар, с много началници които се оправят с него, и с относително точно разчетен живот на изделието.Та така погледнато не се наблюдава всичко и постоянно, защото няма кой да плаща.Ако (да кажем) един ГЛОНАСС/GPS спътник струват колкото един шпионски, а те общо са 50-ина...не знам колко шпионски ще са необходими да виждат "всичко и навсякъде, постоянно"...Много!...Света е малък, но зависи какво търсиш...и къде.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        Да попитам знаещите:Възможно ли е точно този самолет да се използва в бъдеще от когото и да било (не е нужно да е тероризъм) и никой да не разбере?
        Питам щото се тиражираха мнения и коментари, не тук де, че ще си го гепи някой като голфче и ще си лети насам - натам с него.И ако все пак машината е цяла, кога бихме забележили че отново е в небето?
        Би било възможно само като заместител на същия вид машина - демек във вариант "голф - клонинг", а и в този вариант голямата удивителна е че не си струва труда, или поне - не си струва риска. Човек или организация способни да организират операция от такъв мащаб биха имали сума ти други варианти за сдобиване със самолет, а и парите да го направят.

        В общи линии като операция би било да речем като да утрепеш президента на някоя читава държава за да му откраднеш лимузината. Прекалено е рисковано.
        Последно редактирано от Goblin; 26-03-14, 21:58.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Горното е по нашия случай, надолу намирам още един изчезнал в ново време, дето го търсили 2 години.
          Като например няма ли джипиес в самолет за $ 260 млн.
          Има, но той е по-елементарен от устройството в автомобилите и не дава на наземния контрол непрекъсната информация за самолета.
          ...
          Полет 447 на 1 юни 2009 г. не стига до Париж и капитан Дюбоа никога не се събужда. Заедно с него на дъното на Атлантическия океан загиват всички 216 пътници и още 11 души екипаж.

          Минават почти две години, преди да бъдат намерени и извадени черните кутии на самолета.
          Експертизата и заключението за катастрофата са проведени и оповестени през юли 2012 г.
          Заключението гласи, че трагедията се дължи на неточности в измервателните уреди заради обледяването им. Това довело до изключване на автопилота. Пилотите реагирали неточно. Това довело до загуба на скорост, причинила накрая падането.
          http://dnesplus.bg/(F(U9xKaokaEGEafC....aspx?n=646756

          Тук недумявам за изискванията да пристигнеш в Малайзия. То и за дрехи имало ограничения! Имаш право на тютюн и алкохол, ама чак затвор за запалена цигара не мога да повярвам. Гледах летището на картата, не е чак толкова голямо, десетина километра е грубо.
          http://www.mfa.bg/uploads/files/Рњalasia.pdf

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Горното е по нашия случай, надолу намирам още един изчезнал в ново време, дето го търсили 2 години. ....
            Е, не е изчезнал. Плаващи останки намериха почти веднага (в района на последния пинг). А останките на дъното ги намериха трудно - след 2г и то при условие, че все пак знаеха мястото на плаващите останки..
            Това е ясен пример колко е трудно търсенето на море.
            А за другите неща в статията (като това, че командира на самолета не се е събудил и т.н.) не си заслужава да се коментират - писани са от журналисти, които дори не са си направили труда да прочетат официалния окончателен доклад...
            П.С. французите почти се бяха отказали да го търсят поради финансови причини - операцията струваше много милиони долари и парите бяха вече към края (според тях)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
              Да попитам знаещите:Възможно ли е точно този самолет да се използва в бъдеще от когото и да било (не е нужно да е тероризъм) и никой да не разбере?
              Питам щото се тиражираха мнения и коментари, не тук де, че ще си го гепи някой като голфче и ще си лети насам - натам с него.И ако все пак машината е цяла, кога бихме забележили че отново е в небето?
              Да започна с уговорката, че не се причислявам към „знаещите“, поне в смисъла, който все по-устойчиво се налага във форума.
              По съществото на мисълта ти.
              Може. Виж някъде по-напред из темата абстрактно-шеговитото ми предполагане за северокорейците. Това е само една примерно възможна опция.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                Абсолютно не разбирам от спътници и всякаква друга шпионска техника.Еле пък ако се изстрелва с ракета..Ама ми е пределно ясно, че това е много скъп инвентар, с много началници които се оправят с него, и с относително точно разчетен живот на изделието.Та така погледнато не се наблюдава всичко и постоянно, защото няма кой да плаща.Ако (да кажем) един ГЛОНАСС/GPS спътник струват колкото един шпионски, а те общо са 50-ина...не знам колко шпионски ще са необходими да виждат "всичко и навсякъде, постоянно"...Много!...Света е малък, но зависи какво търсиш...и къде.
                Всъщност военните отдавна ползват радари, които засичат и отвъд хоризонта, а и за противоракетната отбрана имат спътници, летят разни ауакси... Работата е там, че тия системи следят определени зони, а и второ надали основната им занимавка е да тракват граждански самолети. А практиката с тоя полет показва, че явно не е трудно да се загуби един такъв огромен самолет. Теорията за сваляне с ракета не изглежда невъзможна, но все ми се струва, че нямаше как да остане прикрита досега.

                Аз се зачетох в оня сайт, пуснат няколко мнения по-нагоре, и там добре си е обяснена системата САТКОМ. Всъщност така желания СПОТ си го има - въпросът е че тракерчето, което подава данни към сателита не ги е подавало, и единствената информация е била от пинговете на сателитния предавател на самолета, което става на всеки час. Само, че тия пингове, също както при компютърните мрежи, просто потвърждават че устройството е там и работи, и нищо повече.

                Истината за тоя полет вероятно е доста проста, но известните факти засега са една много благоприятна почва за какви ли не конспиративни теории. На мен ми е много интересно да разбера защо, аджеба, тоя самолет е там? Все едно да летя за Москва и да ме намерят в Алжир. И изобщо дали е там (2600 км западно от Пърт в океана) или и това не е сигурно... Ако самолетът е паднал наистина на това място, то единственото обяснение остава злоумишлено действие на екипажа или пътници, при това някаква пълна дивотия, щото ако беше тероризъм досега някой да е опищял света, че го е отвлекъл и разбил в средата на нищото.
                LZ2NKM

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Според цитирани сейшелски полицейски източници корабът е пристигнал на 16.02 (неделя) и е трябвало да отплава на 20.02 (четвъртък). Лично на мен ми е много странно продължителното време за престой на контейнеровоз - обикновено влизат в пристанището само за по няколко няколко часа...
                  Обаче имайки предвид вградения мързел на тамошното население - нищо не се знае..
                  А онези двамцата са ги намерили на 20.02 преди отплаването..

                  Втори опит да отговоря на Сибирски .. не знам защо питаш и каква му е връзката на кораба с МН370 ... но на 17ти февруари кораба е бил в Порт Виктория .. и вероятно се е позабавил да си тръгне заради намерените на борда му два броя бивши морски пехотинци - умрели от ...сърдечен удар разбираш ли.

                  И за да не вземе някой да си помикли че си измислям - воала източник

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Ми не е факт пък. Кво правим ? Цялата ти конструкция лежи на "факта" че всичко се следи. Това въобще не е факт. Факта е нещо доказано. Твоя постулат не е. Евентуално би било вярно "Факт е че всичко МОЖЕ да се следи при нужда".

                    После излизат едни дребни подробности като необходимост от следене, цена на следенето - все такива неща дето са дреболии за повечето "специалисти", но които в реалния свят май-май се изразяват в следенето на конкретни цели или райони, а не на всичко що хвърка.
                    Не искам да навлизам в спорове - съгласен съм, че всичко може да се проследи, но само след предварително констатирана и оценена нужда от това, но все пак.... На фона на новини в централните медии, че правителството на САЩ вече разполага с технологичната възможност да подслушва цялото население на държава по избор, от тук на сетне трябва да сме все по-внимателни при употребата на подобна категоричност (еб@си дългото изречение се получи)!

                    П.П. Не, че щом казват, че го имат означава, че го имат наистина! Щом казват, че го имат означава, че трябва да го приемем като даденост - обичаен факт от реалността! Когато сме информирани, често губим любопитството си и насочваме вниманието си другаде. Ежедневието бъка от теми за целта...
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 27-03-14, 07:41.

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Подслушването е лесна 'работа'. Доколкото съм чувал на маса, компа само следи за ключови думи "бомба" "атентат" и т.н. и ако ги засече записва разговора. После човешки 'фактор' ги прослушва евентуално...и пак ситуацията е горе долу като при самолетите...нещо се следи ако има 'случай'.

                      ...и доколкото знам това се практикува (даже и в България) от бая години преди Сноудън да ни светне официално.

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Поради гръмотевични бури и силен вятър в района търсенето е преустановено.От спътник се виждали 122 отломки-вероятно от самолета...но пък нито една досега не е вдигната от кораб, че да стане ясно от какво е...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Да, поне да изкарат една идентифицируема част, че да се знае поне грубо района... След 20 дни е вярно, че района ще е мноооого голям, но поне ще отпаднат част от съмненията. А вече дали ще се продължи с търсенето на черни кутии и т.н. - божа работа...
                          Неслучайно по-горе споменахме AF447 - останките бяха забелязани почти веднага, а след 5 дни бяха окончателно идентифицирани.
                          И въпреки това - 2 години и милиони $ бяха нужни за откриването на черните кутии в що годе благоприятен за такава работа район...
                          А долу са 'ревящите 40'...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Условията в които се търси :

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Някакво фото на откритото?
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                                Условията в които се търси...
                                Много добър пример... А сега съмняващите се колеги да си помислят и как се спуска например подводен апарат в такива условия (а те са преобладаващите в този район)...
                                И въобще кой ще пусне хора да работят отвън на открита палуба при такива условия, дори и с осигуровка, ако въпроса не е на живот и смърт...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X