Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Да се приводни самолета в тази част на океана, едва ли е толкова лесно.
    Толкова на юг вълните почти постоянно са над няколко метра, а ветровете не спират.
    Не съм запознат с динамиката на въздушните течения при такива условия и дали ще му е толкова лесно да се "крие от радарите"...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Последно: самолета къде е - стана ли ясно? НЕ района...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        ...
        Доколкото съм чел при самолетните се самоактивират при удар (G-сензор) или пропадане на входния сигнал/захранване, и по принцип са доста здраво направени.
        Което обаче не им помага при по-сериозен удар, който троши високоякостни валове на парченца, пък какво остава за антенка...
        Тука много блажно ме иронизираха, ама аз пак ще се обадя. Очевидно е нямало валиден трак преди изчезването от цивилизацията.
        Като се обърне колата - пътища много.
        Двеста кила електроники и матрахуции, и ся го търсим през половината планета. Добре, че не може да излиза в открит Космос

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Последно: самолета къде е - стана ли ясно? НЕ района...
          На мен пък хич не ми е ясно как и кой определи, че самолета е потънал, където се твърди?И каква е дълбочината в този район(май никак няма да е малка), ако самолета наистина е паднал там някъде?
          хАмериканците изпращат мини-подводница можеща да достига 4500м., която да търси сигнал от черната кутия, но не знаят къде точно да търсят и признават, че времето ги притиска, защото излъчвателя предава 30 дни ...
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Тука много блажно ме иронизираха, ама аз пак ще се обадя. Очевидно е нямало валиден трак преди изчезването от цивилизацията.
            Като се обърне колата - пътища много.
            Двеста кила електроники и матрахуции, и ся го търсим през половината планета. Добре, че не може да излиза в открит Космос
            Просто разглеждаме различните съставляващи на казуса...
            Част от които са:
            1. Спирането на всякакъв вид вербална комуникация по известните канали
            2. Изключването на автоматизираната система за предаване на координати, данни и т.н.
            3. Несработване на автоматизираната система за съобщаване на катастрофа... Това последното е доста често срещано поради описаните от по-горе причини..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Освен трагедията на пътниците и екипажа, огромна е и трагедията на близките на загиналите. Заиграванията със сведения и "открития" определено ги накараха да изживеят неописуема мъка. Ако не бяха "намирали" нищо, не че ще има реална надежда, но поне много хора ще се надяват на чудо...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Просто разглеждаме различните съставляващи на казуса...
                Част от които са:
                1. Спирането на всякакъв вид вербална комуникация по известните канали
                2. Изключването на автоматизираната система за предаване на координати, данни и т.н.
                3. Несработване на автоматизираната система за съобщаване на катастрофа... Това последното е доста често срещано поради описаните от по-горе причини..
                Дупка фи три и СПОТ без да може да се спира...
                Повтарям се, не че нещо.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Освен трагедията на пътниците и екипажа, огромна е и трагедията на близките на загиналите. Заиграванията със сведения и "открития" определено ги накараха да изживеят неописуема мъка. Ако не бяха "намирали" нищо, не че ще има реална надежда, но поне много хора ще се надяват на чудо...
                  Е то нали и близките вдигаха врява и искаха официално становище. Това потулвали - онова потулвали, че даже и гладна стачка обявиха. От зор го получиха и сега пак вдигат врява. Не били съгласни с твърдението. Ми да кажат с какво са съгласни, да им го кажат и да се приключва като са такива специалисти.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Дупка фи три и СПОТ без да може да се спира...
                    Повтарям се, не че нещо.
                    Извинявай, самолетчето с дрелка ли ще го дупнеш или с нещо друго?
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Ако се поддържат самолетите и на авиокомпаниите им се работи, няма проблем и за дупка, и за тракер. Има N на брой варианти. Ето даже от скъпия Инмарсат предложиха трекинг за 10 долара на полет...
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Дупка фи три и СПОТ без да може да се спира...
                        Повтарям се, не че нещо.
                        Прощавай - ще престанеш ли да ръсиш глупости ?

                        Какви дупки фи каквото и да е те гонят по самолет ? Така се дупчат дупки по самолет ?!?
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Да кажа, че не е никакъв проблем да се направи някоя и друга дупка на самолет-просто трябва да се знае къде може и къде-неЛично съм дупчил самолети няколко години...
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Прощавай - ще престанеш ли да ръсиш глупости ?
                            Какви дупки фи каквото и да е те гонят по самолет ? Така се дупчат дупки по самолет ?!?
                            Де да знам, кърпят ги баш като нашите бангии. С нитове, дрелки и подобни. Само дето не могат да заваряват, че алуминият е колкото на войнишко канче дебел, да не е и по-тънък.
                            Глупост ли е машина за осемцифрена сума да не можем да я намерим на малката планета?

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              Да кажа, че не е никакъв проблем да се направи някоя и друга дупка на самолет-просто трябва да се знае къде може и къде-неЛично съм дупчил самолети няколко години...
                              И като си ги дупчил си слагал планки за произволни нехомологирани електроники ?

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              ...
                              Глупост ли е машина за осемцифрена сума да не можем да я намерим на малката планета?
                              Ми това че планетата е малка май са го решили тия които са и убедени че всичко се следи и всичко се знае, и че съответно трябва и това да се разбере веднага. Тези убеждения си остават техен проблем. Интернет дрогата на моменталната задоволеност - "Всичко - веднага" - също. В реалния свят някои неща продължават да се случват по старому.

                              До доказване на противното - естественото състояние на летателните апарати не е да летят, а да падат. А докато са в състояние на не-падане - естественото им състояние е да се губят, а не да се намират

                              Работа на конкретни екипи човеци е тия двете горните да не се случат. В конкретния случай или не са могли да го предотвратят, или не са искали да го предотвратят, или направо са го причинили. Все едно да тръгна да псувам абс-а че не е задействал когато шофьор е заспал на волана, умрял, или направо нарочно се е забил в дървото.

                              Горе се спомена за пирон в кисело мляко. Не знам какви точно са натоварванията при подобен удар, но не съм съвсем сигурен че и спота би издържал - ако го имаше.
                              Последно редактирано от Goblin; 25-03-14, 15:38.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                убуу де, къв е точно проблема (че заспорихте за фито на дупката) всеки самолет да се траква (координати/височина/скорост - неколко бита да гое еба@) в реално време на 30 секунди примерно?!?
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X