Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    ELT-тата, за които сложих горе цялата документация, не може да се изключат от кабината, батериите са в тях и се включват самостоятелно. Стационарните имат табла в кокпита, от които се прави диагностика, ръчно включване или ресет при погрешно ръчно включване.
    PLB и EPIRB в авиационен вариант има откогато има и Cospas-Sarsat системата за кораби. За всички пътнически самолети е задължителна, а на практика ги има вече и на всички любителски.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      А какво прави самолетът чак там? Защо и как е стигнал... Не знам, но на мен нещо ми прилича на някаква военна глупост.

      Възможно ли е да е паднал по на север и някакви течения да довлекат отломки чак там? Струва ми се доста малко вероятно.
      LZ2NKM

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Ако приемем че в момента е горе-долу там където твърдят че мислят че е - 16 дена по 24 часа при скорост на течения сложи го пет мили - условно горе-долу 2000 мили при невъзможното условие тия отломки да се моткат заедно в пакет. Тегли едни две хиляди мили на север-североизток - пак трябва ако е военна глупост да е "оглупостен" здраво на юг от предвидения си маршрут...
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Има ли вариант всичките да са били с издухали батерии/за парлама колкото да върви чеклиста ? Или поне тези които са били "самолетни-стационарни" ?

          Има ли вариант тези на саловете да са направени да се задействат само при разгънат сал за да не пищят при нормална влага и подобни, или при всички положения пипне ли вода - писва ??
          В самолетите всичко е ресурсно дори и спасителните средства . На определен период предписан от производителя им се подменят не зависимо дали са здрави или не .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Съдейки как е при корабите, съм абсолютно убеден, че просто няма начин ELT да бъде изключен принудително. Друг е въпроса, че най-вероятно е само един, и поне в повечето катастрофи не оцелява (в смисъл - той си пиука, ама антенката му е хвръкнала някъде)..
            Относно плотове и т.н. - доколкото знам в самолета няма плотове... Има изделия с положителна плаваемост, но не и спасителен плот в прекия смисъл...
            777 би трябвало да планира (както и всеки друг пасажерски самолет), но доста по-зле заради огромната площ на двигателите - най-големите, монтирани на самолет...
            Някъде бях чел колко тона отрицателна тяга дава един двигател на авторотация - доста бяха...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Друг е въпроса, че най-вероятно е само един, и поне в повечето катастрофи не оцелява (в смисъл - той си пиука, ама антенката му е хвръкнала някъде)..
              Ми като не са се сетили да боцнат един туристически SPOT тракер, така ще е.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Да се приводни самолета в тази част на океана, едва ли е толкова лесно.
                Толкова на юг вълните почти постоянно са над няколко метра, а ветровете не спират.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  Не уекинко а бая баш съм близо до истината за планирането-при добър екипаж това тежко "гюле" без двигатели може да цопне доста "културно" без жертви дори! ...
                  Какво казва аеро/хидродинамиката за културното "цопване" във водата на тези два огромни двигателя под крилете при скорост от порядъка на 250 - 270 км/ч?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boeing-777 Boeing Colours.jpg
Прегледи:1
Размер:22.3 КБ
ID:5574401

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boeing-777-077.preview.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5574402

                  Дали крилете ще останат цели и ако не, колко време му даваш да остане на повърхността?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Дядо - Долна,Каменец и след това 28.

                    Това ще планира,но приводняването му е като да спирам по ташаци на асфалта.Ако един сал е отворен или се е проводнил да са писнали една камара Пищялки,това се е заболо като пирон в кисело мляко.Отделно да са пуснали сигнал за бедствие ма на,и такъв няма.От всички посоки на света избира най на майната си,що ли нещо ми смърди???

                    Шанса всички средства за комуникация и сигнал за бедствие да откажат да казвам ли какъв е?Часове е летял в грешна посока,за тия часове аз да съм му измъкнал поне един Епърб и да съм го включил,за сателитен телефон да не говорим или и такова това няма?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Ми като не са се сетили да боцнат един туристически SPOT тракер, така ще е.
                      Смяташ, че спот-тракера е по-защитен от специално пригодения за целта уред?!
                      Просто силите при разбиване са доста големи и всичко става на салата...
                      А срещу умишлено човешко действие с подготовка, трудно може да се направи противодействие...
                      В смисъл - това винаги е баланс с малък превес на единия или другия...

                      Иначе - средства за връзка колкото си искаш... Стига да не ги изключиш.. Преди 2 месеца хвърках с такъв 777, но на друга авиокомпания.
                      Там освен телефоните по седалките, можеше да си включиш GSM след излитане, и да си дрънкаш по него колкото си искаш - самолета има негова си GSM клетка (и от там - през сателита).
                      Но всичкото това може да бъде изключено с едно превключвателче...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Смяташ, че спот-тракера е по-защитен от специално пригодения за целта уред?!
                        Просто силите при разбиване са доста големи и всичко става на салата...
                        А срещу умишлено човешко действие с подготовка, трудно може да се направи противодействие...
                        В смисъл - това винаги е баланс с малък превес на единия или другия...
                        Това беше иронично изречение.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Това беше иронично изречение.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Какво казва аеро/хидродинамиката за културното "цопване" във водата на тези два огромни двигателя под крилете при скорост от порядъка на 250 - 270 км/ч?

                            [ATTACH=CONFIG]694942[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]694943[/ATTACH]

                            Дали крилете ще останат цели и ако не, колко време му даваш да остане на повърхността?
                            При приводняване двигателите се откършват, а крилете остават към фюзеляжа-поне такава е конструкторската идея, а какво и как ще се случи на практика е Божа работа!При перфектно развитие на ситуацията(конструкцията остава горе-долу цяла) хвърчилото остава над повърхността 15-30мин.
                            И още-приводняването не се извършва с нормална скорост на кацане, а с възможно най-ниска-самолета навирва нос в последния момент, за да убие максимално скоростта и да цопне(най-точно казано), а не да се плъзга по повърхността, което при самолет с двигатели под крилата е меко казано трудна работа.Това е перфектния сценарий, който рядко се случва.
                            Последно редактирано от mbenz; 25-03-14, 10:33. Причина: допълнение
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Понеже се размотаваме с EPIRB 406 /категория 2 с вграден GPS/ и със Спот в раницата, съвсем сериозно мога да заявя, че Спота има по голям шанс да оцелее ако го сритам от терасата на 4тия етаж. Джиджавките работещи със сателити на висока орбита им трябва антена, на Спота антена вънка няма.

                              В предни мнения се каза че водата активирала EPIRB- по коритата автоматично активираните джиджавки са вързани с едно малко въженце. Една джаджа, като я натисне налягането освобождава една пружина, предсвателя тругва да изплува, дърпа си въженцето и се включва.
                              Всички тия предаватели май трябва да бъдат изнесени ръчно от самолета /или тия дето са в саловете- трябва да се надуят саловете след намеса на човек.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                При корабите е малко по-друга системата. Хидростат ги освобождава (дали реже въженцето, или освобождава скобата - няма значение)...
                                Или ръчното включване де..
                                Доколкото съм чел при самолетните се самоактивират при удар (G-сензор) или пропадане на входния сигнал/захранване, и по принцип са доста здраво направени.
                                Което обаче не им помага при по-сериозен удар, който троши високоякостни валове на парченца, пък какво остава за антенка...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X