Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Интересно, с това признание ще спрат ли издирването на самолет?

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Интересно, с това признание ще спрат ли издирването на самолет?
      Абсурд. Тепърва започват. Сега ще търсят тела, черни кутии... Отделно за разследването всяко болтче ще им е от полза.

      За сметка на това е възможно да го отложат. Там сега какво беше - май късна есен... Времето вероятно е особено предразполагащо за издирвания.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        Интересно, с това признание ще спрат ли издирването на самолет?
        Не, малко преди резултата от пресконфеенцията излезе новината, че американския флот тръгва натам със специално оборудване за улавяне на сигнала от черните кутии

        Мир на праха на хората.

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          При площта на Индийски Океан от 76,17 милиона км² без да си знаят дори приблизително къде да се търси...

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии





            MAP shows you where the debris was found in relation to the flight's origin and the

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              При площта на Индийски Океан от 76,17 милиона км² без да си знаят дори приблизително къде да се търси...
              Ами те май-вече знаят повече от приблизително къде да търсят.

              Между другото го считат за загубен не заради забелязаните предполагаеми отломки (от които все още няма намерени и изтеглени на кораб), а от допълнителния анализ на пинговете от Инмарсат (май). Просто са му изчислили присъствието на място където няма къде да кацне и от където няма гориво за връщане.
              Последно редактирано от Goblin; 24-03-14, 16:16.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Поне една трета част от Индийски океан.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Поне една трета част от Индийски океан.
                  Не, не толкова. В момента зоната е сведена до площ колкото две-три Българии мисля.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Само за протокола и в отговор на едно от мненията на Davc:
                    -Въпросният модел е със свръхкритичен профил на крилото-демек казано просто да върши максимално работа при минимално съпротивление при точно определени параметри, като ъгъл на атака, скорост на обтичане, плътност на въздуха и др.И за сведение си планира много добре!Не намерих какво точно му е аеродинамичното качество, но трябва да е около 30-демек от 1км. височина може да измине 30км.А с тоталната механизация на крилото с пуснати предкрилки и извадени, и наведени надолу задкрилки профилът става вдлъбнато-изпъкнал, като на планерите, който дава голяма подемна сила при ниска скорост.Всъщност всички класически самолети могат да планират-кой-повече, кой по-малко.Изключение правят В-117 и SR-71, които са хвърчащи томахавки
                    -В 777 е първият изцяло конструиран и "сглобен" от компютър аероплан-т.е. хилядите отделни части се напасват виртуално, като габарити без да се налага да се правят дървени макети на всяка джаджа преди серийното п-во.
                    -Двигателите са му или Прат&Уитни, или Дженерал Електрик.

                    По темата има ли яснота защо самолета се е отклонил толкова много от курса?

                    П.С. М/у другото свръх-критичен профил за пръв път се използва в серийно п-во при хАмериканския изтребител Р-54 Мустанг, който първоначално е бил с класически профил, но след замяната му се вдига осезателно скоростта от намаленото съпротивление, от което пада разхода-т.е. увеличава се далечината на полета, а след замяната на двигателя с Ролс-Ройс нещата хептен "заспиват".Свръх-критичния профил е крайно неподходящ по отношение на маневреност и повратливост, но явно увеличената скорост и продължителност на полета компенсират този недостатък-така Мустанг-а става единствения изтребил способен да лети и защитава летящите крепости в Европа през целия(почти) полет.
                    Последно редактирано от mbenz; 24-03-14, 17:58. Причина: допълнение
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      В анонса на новините по БТВ казаха, че са го намерили разбит без оцелели. Сега ще видим.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        В анонса на новините по БТВ казаха, че са го намерили разбит без оцелели. Сега ще видим.
                        И аз се пуля и чакам, но явно техниката няма вина в конкретния случай!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          В анонса на новините по БТВ казаха, че са го намерили разбит без оцелели. Сега ще видим.
                          Малко ме съмнява. По-скоро са изтълкували изказванията на пресконференцията на бтв-ийски. В момента в Малайзия е един сутринта, в Австралия - четири. Нали се сещаш ако беше потвърдено намерено нещо какво щеш да става по световните новинарски канали.

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          И аз се пуля и чакам, но явно техниката няма вина в конкретния случай!
                          Не мисля че може да очакваш каквото и да било в скоро време. И да намерят останки - единствено ще потвърдят че самолета се е разбил там. Но не и по какви причини е бил там. Единствения вариант в който може да се предположи бързо разплитане на случая е ако намерят нещо което е горяло, или нещо със следи от химически отлагания което убедително да докаже задушаване/натравяне на пътници и/или екипаж.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Да знам, затова се чудя, а директно казаха, че е намерен, а не че са видели вероятни останки и т.н. А иначе почнаха с нашите си новини. Още ги чакам.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Мдаа - от изказването на Малайзийския президент е. Само БТВ са намерили дедовия ми. От анализите и ... дрън-дрън ... е сигурно, че се е разбил. А в анонса даже и карта показаха с мястото. Журналисти...
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Малко ме съмнява. По-скоро са изтълкували изказванията на пресконференцията на бтв-ийски. В момента в Малайзия е един сутринта, в Австралия - четири. Нали се сещаш ако беше потвърдено намерено нещо какво щеш да става по световните новинарски канали.
                                Да-аз досега не разбрах някой кораб да е намерил нещо, да го е вдигнал на борда и да се установи със сигурност(което ще е лесно) от какъв точно самолет е.
                                Нещо май голяма конспирация се случва-нищо не е намерено!
                                И съгласете се, че в тая шашма участват някои баш-"демократични" държави!Щатите да не могат да проследят този летящ туч-абсурд!Пуста политика...а се дърляме за Крим и Украйна...?!
                                Последно редактирано от mbenz; 24-03-14, 18:16. Причина: допълнение
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X