Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
    Всичко може да стане, и то за не толкова много пари, ама доброволно не става. Хората си купуват билети, летят и не се сещат да протестират, че няма задължителни системи за проследяване.
    А не че не сме монтирали тракери на хвърчила с хора. Има си процедури за всичко.
    Така е. Както е известно всички нововъведения в гражданската авиация се случват след масови протести на пътниците.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Айде сега след поста на Damon да видим дали някой може да потвърди, че няма никакъв проблем да се управлява голям пътнически самолет на малка височина(200-300м., че и по-ниско), че ми писна от "умозаключения", като например, че щял да се разбие от резки маневри, за да следва релефа, което било възможно само за изтребители и пр. глупости!)
      Твърдя, че голям пътнически самолет-дори и най-големият да е спокойно може да лети на малка височина със ниска, или средна скорост!Има някои елементарни
      неща в аеродинамиката, че колкото по-голямо, широко и дълго е крилото, толкова е по-ефективно, което улеснява полета по принцип, та затова нека се изказват по темата хора с поне елементарни знания в авиацията, ок?
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Мой съученик, вече бивш военен пилот и настоящ граждански казва...големия самолет лети като мокра гъба....и според мен над океана такъв голям самолет може да лети относително ниско, над сушата....нема начин, без скоро да му излезне късмета .

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          та затова нека се изказват по темата хора с поне елементарни знания в авиацията, ок?
          Е нека де, ама къде са?
          А още по-добре със задълбочени познания.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Е нека де, ама къде са?
            А още по-добре със задълбочени познания.
            Така е-явно ги нема!Поне някой може да намери познат(или на познат негов познат) пилот, за да го попита колко ниско може да лети спокойно голям(огромен, най-огромния)пътнически самолет, защото аз твърдя, че може!Не исках да казвам, че много съм запознат с аеродинамиката, и че съм проектирал самолети...
            Със съвременните системи на проследяване(радарни и спътникови) не съм запознат, затова и не се изказвам по тях.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Във всички съвременни самолети, и на спасителните им салове има няколко различни проследяващи системи тип SART, AIS-SART или EPIRB. Ама се задействат, като се треснат, накиснат във вода и са извън самолета.
              Този 777 е голям и има 8 сала.
              Отделно в самолета има около 20 броя от тези тракери B406
              Не им знам другите системи, но има поне още 10 различни.

              Значи, че вероятно са накиснати вътре в самолета, който е цял и непокътнат. Или самолета изобщо не е помирисал вода и си се крие.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Над океана и над Холандия примерно, явно може да лети ниско. Проблема ще дойде като трябва да прави резки завои или изкачвания. Щото това си е огромна засилена инертна маса. Все едно да сравниш рязка маневра с Голф и Австралийси влекач е 3 ремаркета. Или яхта с танкер.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  Мой съученик, вече бивш военен пилот и настоящ граждански казва...големия самолет лети като мокра гъба....и според мен над океана такъв голям самолет може да лети относително ниско, над сушата....нема начин, без скоро да му излезне късмета .
                  Изпрати специални поздрави от мен на твоя познат-пилот!Е-това не е спортен самолет за въздушна акробатика, де!

                  Колкото е по-голям един самолет, толкова по-лесно лети(нищо, че е и по-тежък)А ниско до морското равнище, където въздухът е по-плътен му е още по-добре!
                  Някой да е чувал за екранния ефект близо до земята, когато големите хвърчила не искат да кацат и упорито се крепят във въздуха...?
                  Както и да е-лека и наздраве, че само се ядосвам-приятно пописване!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Така е-явно ги нема!Поне някой може да намери познат(или на познат негов познат) пилот, за да го попита колко ниско може да лети спокойно голям(огромен, най-огромния)пътнически самолет, защото аз твърдя, че може!Не исках да казвам, че много съм запознат с аеродинамиката, и че съм проектирал самолети...
                    Със съвременните системи на проследяване(радарни и спътникови) не съм запознат, затова и не се изказвам по тях.
                    И как разбра, че говоря глупости тогава. Сигурно не си разбрал отгоре, но не говорех просто за възможността да лети ниско - да, над море е теоретично възможно, но рисково, а над нормален релеф си е чисто самоубийство, освен ако не е много равно. Разбери, че това огромно чудо не се маневрира като изтребител - нито може да се издигне бързо, нито да завие - просто крилото ще се счупи при опит да завие рязко от претоварване. Самолета е изчислен до определено натоварване - оттам нататък се счупва... Изтребителите могат да правят всичко, но това е все едно да сравниш пистов мотоциклет с натоварен ТИР.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Закачането на каквото и да е допълнително към самолет, което не е предвидено в проекта не е толкова проста работа, особено на обикновени web камери. Модернизацията на самолет ... Нали не мислите, че ако беше толкова просто, никой не се е сетил да го направи след похарчените милиарди за издирвателни дейности по света досега.
                      Дива простотия е, че не са го предвиждали стандартно още от зората на авиацията! Заводско, както му викаме. Това имах предвид.
                      Не е кой знае каква философия, и камера за смартфон колкото бобено зърно да се залепи с болкит - все е нещо, ама нали да имаме тонове бумащина и стандарти...

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Според wikipedia 777 е замислен 70-те, а поръчки са започнати да се приемат 1989 година. Тогова понятието евтин gps не е съществувало.

                        Относно добавянето на "екстри" към самолети: http://en.wikipedia.org/wiki/Swissair_Flight_111

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        А колко километра му трябват за заход ?
                        Нямам никаква представа. Тия дни мога да да питам за airbus, но за боинг - мога да питам само google.

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          ... Айде кажи поне едно логично обяснение на борда да няма сапунерка за 500 лева, с абонамента барабар, дето скиорите ги имат в раницата (по-предвидливите де). ...
                          Можеш ли да изброиш случаите в съвременната история на гражданската авиация, при които голям самолет е изчезнал и не е бил намерен?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Можеш ли да изброиш случаите в съвременната история на гражданската авиация, при които голям самолет е изчезнал и не е бил намерен?
                            Има предоволно случаи дето са търсили със седмици. Веско спомена, че имало 2 страници с разни транспондери. Да де, ама след като се намокрят, ударят и т.н.
                            ADS-B по спомен дето на Флайтрадара, не знам колко струва, ама нещо такова имам предид. СПОТ с постоянно предаване, дори по веднъж на минута е повече от нищо!
                            Първоначално публикуван от bokomo
                            Според wikipedia 777 е замислен 70-те, а поръчки са започнати да се приемат 1989 година. Тогова понятието евтин gps не е съществувало.
                            Наистина ли не успявам да обясня какво имам предвид? Антената не вярвам да е повече от кибритена кутийка, една дупка фи три в корпуса и останалото - вътре. Прощавай, че се изразявам турбо-лаишки, ама не кой-знае каква философия.

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Има предоволно случаи дето са търсили със седмици. Веско спомена, че имало 2 страници с разни транспондери. Да де, ама след като се намокрят, ударят и т.н.
                              ADS-B по спомен дето на Флайтрадара, не знам колко струва, ама нещо такова имам предид. СПОТ с постоянно предаване, дори по веднъж на минута е повече от нищо! ...
                              Зададох конкретен въпрос и не ми бягай по тъча с общи приказки!

                              Не мога да съм 100% сигурен, но подозирам, че такъв случай в по-ново време просто няма. Е, фактът, че наличните системи осигуряват предоволно ниво на проследяване на местоположението на гражданските самолети в 99.999999% от случаите, на мен ми звучи като много логично обяснение защо никой не е тръгнал да кичи туристически СПОТ-ове по самолетите
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                По въпроса може ли самолет да лети ниско ще цитирам бащата който е до мен и се хили.

                                МИг17 лети и на 15 метра,като минеш покрай СКПТо и е по-високо от теб,не се препоръчва ако имаш Виетнамци студенти,че си повръщат в маските.

                                ТУ154 на 85% тяга гори 6 тона на час и може да лети на 200 метра над океана и автопилота го кара,под 200 метра се води полет на пределно малка височина.Това държи горе на редкия въздух,а долу го дьржи като умрял свещ.

                                Боинга вие го смятайте дали и какво може,чупене на крила или резки маневри няма да обсъждам,че съм се возил при облитане на М вариант на 54ка и още се сещам как се бях оцьклил какво може това.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X