Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    ... Чел съм за тях, че се използват от системите за ранно предупреждение, но те търсят балистични ракети с далечен обсег, а не заблудени боинги. Не ми се мисли колко мощен излъчвател и колко усувършенстван приемник трябва да има такъв. Това на практика го прави абсолютно неизползваем за граждански цели.
    Могат да виждат всичко. Но да, никой не прави такива системи за граждански цели.

    http://newsru.com/russia/14feb2014/rls.html
    http://www.rg.ru/2014/02/10/reg-pfo/konteyner.html
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Могат да виждат всичко. Но да, никой не прави такива системи за граждански цели.

      http://newsru.com/russia/14feb2014/rls.html
      http://www.rg.ru/2014/02/10/reg-pfo/konteyner.html
      Мда - като се има предвид датата на новината - 10.02.2014 и заглавието - "Первая РЛС нового поколения "видит" всю Европу" сме там някъде Използват КВ 3-30MHz и изпращат сигнала нагоре под определен ъгъл към горните слоеве на йоносферата, където се отразява и продължава нататък. Като попадне на нещо се отразява от обекта и по обратния път през йоносферата се връща в приемника. Това вижда надалеч, но не вижда наблизо. Като чета главно са се борили с алгоритъма да избегнат всички смущения в йоносферата. 144 мачти, ама не пишат каква е мощността на излъчвателя.
      Преди тази са имали някаква "Дуга", но била с доста по несъвършен алгоритъм и давала много отклонения.

      Предавател:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1386730205_erne0.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5571788

      Приемник (приемника е на 300км от излъчвателя):
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1386730206_o_860483.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5571789
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        ...не пишат каква е мощността на излъчвателя.
        ... то не е за писане. В този честотен обхват радиолюбителите излъчват най-често стотици ватове и от другата страна ги чакат във вид на микроволтове в антената. А тия го чакат да се отрази и да го хванат през още толкова затихване.

        Напоследък сфазираните антенни решетки яко напреднаха, но йоносферата си е все същата от някой и друг милиард години.

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Мощноста е такава, че за захранването на комплекса трябва АЕЦ...
          10-тина мегавата не са чак толкова много.Просто трябва да са надеждни(мегаватите де).......,пуснато в експлоатация преди 30 тина години.
          В момента има и по добро.

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            За да допълним картинката - на ниско и с ниска скорост разходът на гориво може да е доста под официалния и съответно да стигне по-далече.
            Точно обратно, тогава расход на гориво се увеличава и далност на полета се смалява значително. Лесно е, Ясене, плътността на въздуха намалява с височината.

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Аз да попитам по-запознатите относно черните кутии. Твърди се, че радиовълните не се разпространяват под вода, но имам някакъв смътен спомен, че в стратегическите подводници си получават заповедите за изстрелване докато са под водата (кратки кодове приемани с по един символ на минута или нещо от сорта) - все пак се крият... Та все ми се струва, че проблем би представлявала мощността на сигнала, а не водния слой, като сигнала би трабвало също да е нещо кратко и елементарно. Бъркам ли?
              Да. Ултрадългите радиовълни, могат да се разпространяват и във водна и в твърда среда. Ама приложението им е доста ограничено поради факта, че могат да пренесат доста ограничено количество информация. А ако трябва и да е криптирана - преноса на полезна информация клони към 0.

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Колко си е добре когато в offroad форум се говори за джипки, а като се заговори за самолети и за радари и става мазало

                Малко скорости за който се интересува:
                http://en.wikipedia.org/wiki/V_speeds

                В случая по-интересни са: Best endurance speed, Best power-off glide speed, Best range speed ...

                А за радарите таблиците са май още по-големи и там освен за далечина се говори доста повече за вероятности, разделителни способности, ЕОП@f ... Та каквото има го има, но Цар-радар още не е измислен. Не знам защо пренебрегвате линка на silverfox - http://keithledgerwood.tumblr.com/po...ing-sia68-sq68

                Според мен доста интересна хипотеза. Макар че главния въпрос не е КОЙ и КАК, а май - ЗАЩО?

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Точно обратно, тогава расход на гориво се увеличава и далност на полета се смалява значително. Лесно е, Ясене, плътността на въздуха намалява с височината.
                  Абсолютно - Ясене, не си прав....
                  Съпротивлението при голяма височина прогресивно намалява. Абсолютния разход на гориво на ТРД също рязко намалява (както и максималната му възможна тяга) при големи височини...
                  Просто няма достатъчно въздух за да изгори повече гориво. Обаче въпреки намалената тяга, тя все още е достатъчна за поддържане на крейсерска скорост просто защото съпротивлението също е намаляло...


                  Marto, освен инфразвука и свръх ниските честоти на свръзка, някои подводници имат и антенка, която изплува при нужда от свръзка...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Да не се готви ремейка на 9-11?

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Избери каквата ти харесва само от най-близките дестинациите.
                      И на коя от тези може да кацне и остане остане незабелязан при положение че го търсят ?
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Ако той наистина бил е отвлечен, то доста време минало след кацането му, когато се задействали издирвателните мероприятията.

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Да не се готви ремейка на 9-11?
                          Що'не има и други високи сгради с изтекла годност, за чието конвенционално събаряне ще има неприемливо високи разходи пък после Аллах им виновен ..... колкот до самолета, на Богомил Райнов в книгите имаше една теория за трите типа скандал
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Ако само сградата, ще се преглътне някак си. Ама ако става дума за цял град? Не е хубаво така се говори, ама дано този самолет наистина да се разбил...

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Ама ако става дума за цял град? ......да се разбил...
                              Пиша защото по неясни за мен причини днес поне пет несвързани по между си човека ме питаха за тази машина, а тя не е изчезнала сутринта. Предполагам че е свалена, имаме скандал "трети тип" и сега му шият "кавър стори"-то

                              За разведряване на обстановката -Българска следа, близнаците Ивайло и Петър са го чартирали на черно за да си докарат "Кърлежа от джунглата"
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Някъде назад в темата мернах мнение касаещо застрахователна измама.
                                Дали има застрахователна компания в света, дето би платила и стотинка без да са намерени никакви останки?
                                124 -> 164
                                T4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X