Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SR-71 Blackbird

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: SR-71 Blackbird

    От тук на там ако се създават някакви хиперзвукови или там някви много по-бързи, то те определено ще са ударни, а не разузнавателни
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: SR-71 Blackbird

      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
      ....Според мен бъдещия 72 ще има определено и ударни функции.....
      Така, де...
      Като ще се дават един контейнер пари за ново бързо хвърчило, поне да може И да стреля.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: SR-71 Blackbird

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Според фолклора някога, този самолет е бил точно с това, за което говорите. Турбореактивният двигател от снимките и като трети контур отвън на двата контура на този двигател - правопоточен. Затова и диаметърът на мотогондолите не съответства на двигателя, видно е по-голям.
        Искаш да кажеш, че на някакъв етап е отпаднал този трети контур, или какво? Я сподели повече от този фолклор, нещо не ми звучи вероятно, защото да е с „несъответни" на двигателите гондоли, означава че те (двигателите) са сменени на някакъв доста напреднал стадий от реализацията (направо по време на експлоатацията) му.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: SR-71 Blackbird

          Нещо забихте в задънена улица.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: SR-71 Blackbird

            Тези самолети и разработката им са истинският път към космоса, крайно време е да престанем да ходим до там с ракети и да започнем да строим истински космически совалки.
            Все пак доколкото съм чел из разсекретените документи на НАСА, в ония години дори е имало експериментален прототип на самолет с ядрен реактор като източник на енергия, били са години на ентусиазъм. Отказали са се от него поради проблемите, които влачи след себе си ядрената реакция в самолет.
            В бъдеще ( не много далечно, надявам се да го доживея) сигурно ще се реализират космически кораби по следната схема комбиниран TURBOFAN+RAMJET/SCRAMJET и хибриден ракетен двигател за безвъздушното пространство. В началото TURBOFAN-нът дава тяга за излитане, после RAM/SCRAMJET-тът влиза в ролята на afterburner, като при достигане на МАХ 3 TURBOFAN-нът се изключва или преминава в някакъв минимален режим. И след това работи само RAM/SCRAMJET,той ускорява до около MAX 16 (което е 5-6км/с) след това до 1К (първа космическа - около 8.5км/с) се разчита на хибридният реактивен (ракетен) двигател.
            Turbofan&afterburner и RAMJET технологиите са отработени и развити достатъчно, в момента се работи по SCRAMJET двигателите в DARPA и BOEING например X-51 . Хибридните реактивни (ракетни) двигатели също се отработват и развиват усилено в момента покрай частните космически полети на Мъск.
            Четох че руснаци, а и американци работят по двигатели с детонационен режим на горене (гориво въздушната смес не просто гори а детонира), които са много обещаващи. Да видим кой първи ще направи нещо наистина летящо с тях.
            Скоро ще имаме всички необходими технологии за създаване на истинска космическа совалка.

            НАСА разсекрети доста документи от онези години, когато са създавани първите крилати ракети и SR71, интересни са за четене.
            Направо ми е мъка за нас, като чета какви неща опитват и правят хората по света а в БГ ..... е само чалга.
            Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

            Коментар


            • От: SR-71 Blackbird

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              То не е казано, че трябва да е непременно разузнавателен (а и тоя се е появил за изтребител). Пък и вервай ми - военните, ако имат на разположение хиперзвуков самолет - всеще му намерят задачи.
              Изтребител без въоръжение и с маневреност на умряла котка . Даже и руснаците на МиГ 25 не залагат много надежди като изтребител въпреки че бойния вариант може да носи 4 ракети Р 40.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: SR-71 Blackbird

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Нещо забихте в задънена улица.
                Що бе, двигателят на този самолет е много интересен и определено е уникален в планетарен мащаб. И си е за СР-71

                Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                TURBOFAN+RAMJET/SCRAMJET... ...TURBOFAN-нът... ...RAM/SCRAMJET-тът... ...TURBOFAN-нът... ...RAM/SCRAMJET... ...Turbofan&afterburner и RAMJET... ...SCRAMJET...
                Нищо лично, но някакси ме товари тази „уики-фразеология". (Малко „Алепо-ефект")

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Изтребител без въоръжение и с маневреност на умряла котка . Даже и руснаците на МиГ 25 не залагат много надежди като изтребител въпреки че бойния вариант може да носи 4 ракети Р 40.
                Той е разоръжен вторично, понеже остава без предмет на изтребване, инак маневреността му е напълно адекватна на евентуалната му цел (свръхзвуков, междуконтинентален бомбардировач).
                МиГ 25 така и не е достигнал годност за поставените му задащи, но пък може да го разглеждаш като етап в развитието на МиГ 31, който вече си е съвсем състоятелен.
                Последно редактирано от davc; 07-02-15, 10:22.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: SR-71 Blackbird

                  Абе пичове ,да нямате тесни връзки с AREA 51,че като ви чете човек все едно сте били там скоро.Те създателите на Блакбърд до последно не са знаели точно за какво създават компоненти и модули,та към сегашно време нивото на секретност трябва да е още по- високо,всичко друго като предположения си е в сферата на предположенията,а докъде са стигнали всъщност с разработките ,трудно някой може и да си представи със сигурност,та даже и да предполага.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: SR-71 Blackbird

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Нищо лично, но някакси ме товари тази „уики-фразеология". (Малко „Алепо-ефект")

                    Той е разоръжен вторично, понеже остава без предмет на изтребване, инак маневреността му е напълно адекватна на евентуалната
                    Нарочно ги давам така - за да може, който му е интересно да ги използва при търсенето в google. Нямаме много широко известни думи за горните понятия, повечето се знаят само от тесни специалисти в областта, и търсенето в Internet на информация с тях не помага много. По-вечето информация е на английски (за това давам английските понятия), има и на руски. Форумът, мисля не е само за тесни специалисти.
                    А иначе мен пък ме дразнят - въздухозаборници, зарядка, нальот ... и т.н. А също така много ме дразнят и презентация, маркет и др. думички, които журналисти и политици ползват за да изглеждат по-учени, сигурен съм, че по-вечето си нямат представа какво точно казват. Крайно време е да се сложи някакъв ред в българският език.

                    Към колегата faster - ако искаш ще се разровя да видя от къде съм ги чел нещата и ще ти пусна линкове. САЩ си имат закони за класифицираната информация и след като изтече давностният период (различен според нивото на секретност) нещата се публикуват и който иска - търси и ако може - чете. SR71 е стара разработка, и много от нещата за него са публикувани, все пак са минали 50 години от тогава, и от 15 вече не е в експлоатация.
                    Google знае почти всичко - стига да знаеш какво и как да попиташ, е трябва и да го разбираш а и да отсееш зърното от плявата.
                    Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                    Коментар


                    • От: SR-71 Blackbird

                      Дa бе ,я влез с по-голямa зaинтересовaност в НAСA или някъде другaде и виж кво стaвa,aко знaеш кaк,щрaкaт едни предупреждения и съобщения ,пa ти си рискувaй компa ,aко искaш .Гугъл е другa бирa с квaл. информaция.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: SR-71 Blackbird

                        Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                        ...Нямаме много широко известни думи за горните понятия, повечето се знаят само от тесни специалисти в областта...
                        Е ай ся! Реактивен двигател (въздушно-реактивен и ракетен); турбовентилаторен двигател; реактивен двигател с форсаж (-на камера); правопоточен реактивен двигател (ППВРД); и ред още други ...не са широкоизвестни и се знаят само от тесни специалисти - ми не е така.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: SR-71 Blackbird

                          Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                          Четох че руснаци, а и американци работят по двигатели с детонационен режим на горене (гориво въздушната смес не просто гори а детонира), които са много обещаващи. Да видим кой първи ще направи нещо наистина летящо с тях.
                          Направиха го германците в края на ВСВ, на Фау-1. Правопоточен пулсиращ или pulse jet engine.
                          A това за триконтурния двигател на Блекбърда съм го чел в някоя авиационна книга от наш автор, обаче не помня точно къде.

                          Коментар


                          • От: SR-71 Blackbird

                            За JT11D-20 http://www.enginehistory.org/Convent...ropulsion1.pdf PDF-формат.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kpwfpdwlpjp9omb5oeus.jpg
Прегледи:1
Размер:64.7 КБ
ID:5640679

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hepvs2hbenrl2xiae6vo.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5640680


                            Още от тези тук http://www.gizmodo.com.au/2015/02/fa...-71-blackbird/

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rf3z44d552foerwoguix.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5640681
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: SR-71 Blackbird

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              A това за триконтурния двигател на Блекбърда съм го чел в някоя авиационна книга от наш автор, обаче не помня точно къде.
                              Списание "Клуб Криле", броя от август 1998 г. Статията е озаглавена "Най-бързият в света. SR-71A “Черната птица” – завръщането" с автор Максим Генов.

                              P.S. Тогава се готвех за Долна Митрополия, докато не се изясни, че съм с четири сантиметра по-висок от изискванията за военен летец...
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • От: SR-71 Blackbird

                                Ей, тия български афтори все повече ме ф​трещяват със своя безпредел...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X