Обява

Свий
Няма добавени обяви.

The Foxhound

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: The Foxhound

    Тука вече не спориш с мен
    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ....но при обявени ТТ данни на Искандер над 500км......
    То и със себе си спориш (джасъма)
    Ама Айде Приятен ден!
    Последно редактирано от DBRS; 14-03-18, 15:04.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: The Foxhound

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Тука вече не спориш с мен

      То и със себе си спориш
      Ама Айде Приятен ден!
      Досев, чудиш се как да избягаш от поредния си челен сблъсък с фактите ли? То на тебе ти е запазена марка това. По повод разработвана нова ракета с въздушно базиране се изплякваш с цитиране на договор, ограничаващ ракети с наземно такова.
      Когато фактът те плясва по навирения нос, почваш с килифарските си увъртания като намесваш отдавна съществуваща ракета с наземно базиране.

      Какво да споря с такъв некадърен випускник-недоучка на руски камчатски ПУЦ?!?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: The Foxhound

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        И с кое точно устройство капсулите маневрират?
        Чети бе човек - сега поне информация има много Маневрирането им е аеродинамично точно при навлизане в атмосферата... Със спадане на скоростта ефективността на тези маневри на капсулата рязко спада...
        А как точно? По много елементарен начин - прочети и ще разбереш
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: The Foxhound

          Не мога да чета, но мога да питам пак, кое е устройството което активно и целенасочено може да променя траекторията на конусоподобната капсула или там каквато е. Освен ако люковете се отварят и астронавтите махат с ръце. Но щом нямаш желанието с две думи да ми обясниш нещо което не знам, карай да върви, ще я караме на доверие.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: The Foxhound

            диско, накратко - постоянна устойчива асиметрия в положението на капсулата спрямо потока като завъртане на капсулата по надлъжната и ос в нужното положение предизвиква отклонение на треакторията нагоре, надолу, вляво и вдясно.....
            Подобно на reversals на Совалката - в края на краищата в хиперзвуковата зона и тя не лети като самолет - ъгълът на атака е 40 +/- 3 градуса, и въпреки това траекторията и съвсем не е балистична или праволинейна......
            И пак - това нещо го има обяснено в доста документални филми... Ама някои хора искат да им е сдъвкано и предоставено на тепсия
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: The Foxhound

              Добре де, от мързеливите съм, но пак не ми отговори кое е устройството което завърта капсулата съвсем целенасочено и гъвкаво спрямо моментните нужди и как работи то, или просто се разчита на зададена форма която реагира на предварително разчетени и предположени условия. Защото под маневриране аз разбирам че ако нещо не ти хареса, астронавта (или дистанционно от центъра за управление) дърпа нещо и прави маневрата спрямо възникналите на момента обстоятелства. Не знам капсулите да имат такива заложби но може и да бъркам.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: The Foxhound

                Центъра на тежестта е отместен бе човек - това прави асиметрията... А завъртането на асиметричното тяло спрямо оста му става с ракетни двигателчета - управляемо и с минимален разход на енергия - останалото го върши формата и физичните закони.....

                Виж около 12:27



                Убеди ли се, че май нещата не са толкова елементарни колкото си ги мислиш?
                Можем да се върнем на МИГ-31?
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: The Foxhound

                  А имало си ракетни двигателчета значи, е добре, това ме интересуваше, не знаех тая работа. Благодаря.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: The Foxhound

                    Скоростта е второстепенен критерии за избора на МиГ -31.

                    Основното заради което е бил избран е таванът на полета му- притежава поне 2 рекорда за такъв вид военен изтребител:

                    1. постигнал е максимална височина на полета 37 650 метра

                    2. издигнал се най-бързо до височина от 35 000 метра.


                    Освен това една от модификациите му MiG-31I (Ishim) може да се използва за изстрелване на малки орбитални спътници или кораби с маса 120-160 кг на височина 300-600км.
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Mikoyan_MiG-31


                    From 2005 through 2007 the Ishim air-launched rocket complex designed to insert payloads into space was being developed based on the MiG-31D fighter. Lead developer of the platform aircraft was RSK [Russian Aircraft Manufacturing Corporation] MiG, and developer of the missile was the Moscow Institute of Thermal Technology. A three-stage rocket with a launch weight of 10.3 tonnes, length of 10.76 m, and airframe diameter of 1.34 m was to be accommodated on a MiG-31I platform aircraft. Rocket launch was to be from an altitude of 15-18 km at a platform aircraft flight speed of 2,120-2,230 km/hr.
                    Тоест спокойно може да "изстреля"(изведе на височина) ракета с обсег до 500 км през стратосферата и да увеличи нейният обсег 2-3, че и повече пъти...

                    Дали и доколко имат средства за управление и целенасочване е отделен въпрос, но ако има руска морска флотилия и вражеска такава, руската засича вражеската, но иска да мине с минимални поражения, то тази(или друга ракета) на Миг-31 е идеален вариант за първи удар.

                    Руснаците имаха разработено спътниково оръжие за поразяване на неподвижни земи цели с волфрамови и/или уранови пръти само с помощта на земната гравитация.

                    Не виждам какво пречи, тази или подобна ракета да има множество бойни "глави" във вид на такива волфрамови прът/и, МиГ-31 да я изведе до 35 км височина, ракетата да изведе бойните глави в мезосферата до 50-60 км височина или дори до 80-90 км и от тази височина, да започне свободното управляемо "падане" на бойните глави към вражеският флот.

                    Такива волфрамови и/или уранови бойни глави/пръти няма да ги спре нито ракета, нито лазер ...поразят ли целта, ще преминат през нея отгоре до долу като пирон пуснат в кофичка кисело мляко от върха на осем етажен блок...


                    От височина 60-80 км обсегът на тази ракета става поне 2000-3000км...


                    Освен това имат и още 2 модификации = МиГ31 BM като платформа на ракети за унищожаване на военни сателити

                    и

                    МиГ-31D за "изстрелване" на балистични ракети :

                    Руснаците ще пускат такива ракети, без изобщо да напускат собственото си въздушно пространство...:

                    https://thaimilitaryandasianregion.w...llite-missile/

                    Изобщо изведат ли една ракета/бойна глава близо до космоса, обсегът и се увеличава многократно, скоростта също ...

                    Коментар


                    • От: The Foxhound

                      Блиц: В САЩ развенчаха мита за руската хиперзвукова ракета "Кинжал"

                      Експерти от специализираното американско издание The National Interest дошли до извода, че най-новата руска аеробалистична ракета „Кинжал” не трябва да се признае за хиперзвукова по формални причини. Според тях, за хиперзвуково оръжие трябва да се считат „крилатите ракети, движещи се посредством хиперзвуков правопоточен въздушнореактивен двигател” и затова „Кинжал” не трябва да се отнася към тях, макар ракетите да набират хиперзвукови скорости.
                      В Нешънъл интерест наистина пишат това...

                      P.S. Доста странно тълкувание - 'абе тя се движи с хиперзвукова скорост, ама няма да и викаме хиперзвукова, щото сме решили, че ще казваме така на крилатите ракети движещи се с хиперзвукова скорост ' Хахаха - смешници
                      Последно редактирано от slowtraveler; 15-03-18, 10:24.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: The Foxhound

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Блиц: В САЩ развенчаха мита за руската хиперзвукова ракета "Кинжал"
                        И са прави и не / въпрос на тълкуване.

                        Да приключим и с въпроса за договорите.Нещата са прости, но различни хора ги наричат по различен начин заради достойнство обида , национална чест и всякакви други ирационални причини. Можем да седнем и да си пишем сладки приказки или да наречем нещата така както са.

                        Студената война / въпреки че (почти) няма военни действия си е война. Тази война приключва с капитулация на СССР. При тази капитулация СССР губи окупираните територии в източна Европа ( правилния военен термин ) и СССР републики. Във военната сфера - разпускат варшавския договор и подписват договор за разоръжаване , унищожаване и не развиване на стратегически ракети и оръжия.
                        Като и да се представят тези договори - за мир за любов и т.н за руснаците си е капитулация. "Спазват" ги но не се съгласяват с тях, и да припомня една руска поговорка - щом си силен, значи си прав, се стремят да възстановят загубите.
                        Примера е Украйна - Русия има договор - Че ще пази и гарантира териториалната цялост, резултат е ясен като използва ядрения си потенциал.

                        Това и обяснява много от характеристиките на новите оръжия- пишат ги такива каквито си искат, а какви са ( или какви могат да станат много бързо) е друг въпрос.
                        Трябва да се отбележи че запада в момента е крайно разпилян - много показателно е случващото се в Англия. Изключително забавно как се развива, Изявлението на Борис Джонсън, отговора на Захариева , последвано от Мей, - отговора на Лавров, уволнението на Тилърсън и последващите изявления на Захариева. А от всичкото немската реакция, Съвета към англичаните - преди да търсят подкрепа да преразгледат отношението си към руския капитал.

                        По темата. Използването на Миг-31 да носи хиперзвукови ракети има много голям потенциал и ако отпуснат пари за развитие - може бързо да се стигне до истински сериозна работа. Не вярвам в момента да има втори самолет който да може да носи ракета, както и втора ракета подготвена. Все пак това е начало, а както показа добро начало. Така че моментните характеристики не са важни
                        Що не скоро да видим прототип на 41

                        Коментар


                        • От: The Foxhound

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Що не скоро да видим прототип на 41
                          По скоро ще видим развитие на МиГ 31 нови модификации и нови възможности. За МиГ 41 ще почакаме поне 5 години.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: The Foxhound

                            biol, ти руснаците не ги мисли - сам се убеждаваш, че от големия рев полза няма - те си вървят стъпка по стъпка по своята пътека... И тази пътека изглежда доста по-логична и коректна отколкото хвърлянето на гръмки слова и нападки от 'демократичния свят' (безпочвени обвинения - да ти давам ли пак примера за 'доказателствата' в Ирак, Сирия и т.н.)...

                            Дали има друг подготвен МИГ-31 - може и в момента да няма - все пак май това бе първия официален пуск... Но при такава концепция подготовката едва ли ще е скъпа и сложна - просто още една подвеска и електронен блок за предаване команди към ракетата (освен ако не се настройва още на земята)...
                            Същото и за ракетата - напълно е възможно да си е същият Искандер, с леки корекции в програмката - все пак ще стартира от доста по-изгодни условия и по друга треактория...
                            Доста ефективно решение - един боеприпас можеш да го местиш на различни носители... Направиха същото и с Калибъра...
                            Така, че според мен готовността им за прилагане в практика на уникалното решение е почти 100% - не се изискват големи усилия..
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: The Foxhound

                              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                              ....

                              Тоест спокойно може да "изстреля"(изведе на височина) ракета с обсег до 500 км през стратосферата и да увеличи нейният обсег 2-3, че и повече пъти...

                              ...Такива волфрамови и/или уранови бойни глави/пръти няма да ги спре нито ракета, нито лазер ...поразят ли целта, ще преминат през нея отгоре до долу като пирон пуснат в кофичка кисело мляко от върха на осем етажен блок...

                              ....
                              Благодарности

                              Основния проблем на тия "волфрамови ракети" е трудното им управление и дефакто са ефективни само срещу статични цели при това е нужно и спокойно време.Пък дори при спокойно време има струйни течения които ще изместят проектила.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: The Foxhound

                                Относно рекордите с МиГ-31 и това че на база тях значи може да носи тази ракета и да я пуска от 30 хиляди и кусур метра имам бая съмнения.Рекордите се постигат с олекотени самолети а не със стандартни бойни машини.Това ще рече, че самолета не е носил нищо освен собственото си тегло плюс горивото и може и да са съкратили оператора и да е бил само пилота.Отделно могат да свалят и част от оборудването му.

                                Във военната сфера - разпускат варшавския договор и подписват договор за разоръжаване , унищожаване и не развиване на стратегически ракети и оръжия.
                                Абсолютно не е вярно.Кой се разоръжава и има забрана за развиване на стратегическите си нападателни оръжия?Руснаците си правят нови стратегически ракети за ВМФ(3 типа) и за РВСН (2 типа)след 1991.Да сте чули вой от Вашингтон по въпроса?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X