Обява

Свий
Няма добавени обяви.

The Foxhound

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: The Foxhound

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    ... само един и единствен път е летял над Израел ...
    Дали?

    The second overflight occurred on 10 Mar 72 when 2 Foxbat’s again overflew Sinai at Mach 2.5 and 75,000ft, this time to photograph the Israeli airbase at Refidim near Bir Gafgafa.
    The final overflight of Sinai occurred on 16 May 72 when two Foxbat’s flew down the length of the western coast of Sinai from Port Said to Sharm el Sheikh photographing various Israeli defensive positions. ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      От: The Foxhound

      Това май е и именно случая - явно, в разни източници самолетите са един, или два (аз основно от руски съм чел).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #63
        От: The Foxhound

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Това май е и именно случая - явно, в разни източници самолетите са един, или два (аз основно от руски съм чел).
        Цъ. Първото прелитане над Синай е било няколко месеца преди това, през ноември 1971 с един МиГ-25. Евреите са се опитали да го прехванат с 2 олекотени Фантома, които са изстреляли по него ракети Спароу. Взривателите на ракетите обаче не са се справили с такава скоростна цел.

        П.П. Карта на полетите

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mig-25 overflight map.jpg
Прегледи:1
Размер:28.6 КБ
ID:5783651
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-03-18, 13:21.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #64
          От: The Foxhound

          Според мен пък, Миг-31 е избран заради дървената електроника или почти липсата на такава. Не можеш да противодействаш на нещо, което не съществува.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #65
            От: The Foxhound

            Хм... Точно МИГ-31 с дървена електроника? Навярно знаеш, че на едно от първите изложения западняците остават с виснала челюст заради компактния радар с антена с фазирана решетка (новина по него време)..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #66
              От: The Foxhound

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Според мен пък, Миг-31 е избран заради дървената електроника или почти липсата на такава. Не можеш да противодействаш на нещо, което не съществува.

              Тия с новата ракета са от модернизираните. Модификация БМ.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #67
                От: The Foxhound

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1888238.jpg
Прегледи:1
Размер:532.2 КБ
ID:5783658

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51.jpg
Прегледи:1
Размер:296.0 КБ
ID:5783659

                Ето това имах предвид. Може да съм се изразил малко по-цветисто от необходимото.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #68
                  От: The Foxhound

                  Бъркаш, модификациите

                  Пилотската



                  Щурманската

                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #69
                    От: The Foxhound

                    Коко, не забравяй, че има и други графични средства за предоставяне на информацията - това не ти е граждански самолет да гледаш само часовниците, ама си има и HUD (дори и да не направят нашлемна индикация)

                    За фазираната антенна решетка (част от Заслон) - не се майтапих, че представители на западни фирми са останали силно изумени като са видяли какво са направили руснаците - в края на краищата точно МИГ-31 е първият изтребител в света, на който са успели да напъхат такава система...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: The Foxhound

                      Да ви кажа не съм убеден, че течнокристалните дисплеи са кой знае какъв показател за свръхтехнологичност. В днешно време всеки който желае има възможност да ги интегрира. Естествено имат предимството на едно устройство да се изобразява разнообразна информация. информация по желание.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #71
                        От: The Foxhound

                        Ето повече и за ракетата

                        First “Kinzhal” Fired from MiG-31 in Southwest Russia Hits Target According to Russians. But it’s a modified Iskander SRBM.

                        https://theaviationist.com/2018/03/1...sonic-missile/

                        Уж позиционират комплекса като стратегическо оръжие, ма май и тактическо. Интересно е споменаването на индийската ракета. За нея казват, че може да достигне 7 маха скорост. Ако руското произведение е някакво отроче на тяхна съвместна разработка, то би се потвърдила логиката, че миг-а е избран да го играе ускорител. Опростено - засилва я със 2-3 маха, и заедно с нейните 7 общо да достигне скорост около 10 маха. Друг е въпроса дали има практическа възможност да я изстрелят сигурно при скорост 2-3 маха.
                        Последно редактирано от Самодържец; 12-03-18, 20:23.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #72
                          От: The Foxhound

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Ето повече и за ракетата

                          First “Kinzhal” Fired from MiG-31 in Southwest Russia Hits Target According to Russians. But it’s a modified Iskander SRBM.

                          https://theaviationist.com/2018/03/1...sonic-missile/

                          Уж позиционират комплекса като стратегическо оръжие, ма май и тактическо. Интересно е споменаването на индийската ракета. За нея казват, че може да достигне 7 маха скорост. Ако руското произведение е някакво отроче на тяхна съвместна разработка, то би се потвърдила логиката, че миг-а е избран да го играе ускорител. Опростено - засилва я със 2-3 маха, и заедно с нейните 7 общо да достигне скорост около 10 маха. Друг е въпроса дали има практическа възможност да я изстрелят сигурно при скорост 2-3 маха.
                          Според мен , скоростта на носителя няма как да увеличи максималната скорост на ракетата , ще достигне по-бързо максималната си скорост и ще има по-голяма далекобойност , но максималната скорост ще си остане същата.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #73
                            От: The Foxhound

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Ето повече и за ракетата

                            Уж позиционират комплекса като стратегическо оръжие, ма май и тактическо. Интересно е споменаването на индийската ракета. За нея казват, че може да достигне 7 маха скорост. Ако руското произведение е някакво отроче на тяхна съвместна разработка, то би се потвърдила логиката, че миг-а е избран да го играе ускорител. Опростено - засилва я със 2-3 маха, и заедно с нейните 7 общо да достигне скорост около 10 маха. Друг е въпроса дали има практическа възможност да я изстрелят сигурно при скорост 2-3 маха.
                            В нета пишат че ракетата е искандер м без ускорител
                            Последно редактирано от biol; 13-03-18, 18:39.

                            Коментар


                            • #74
                              От: The Foxhound

                              Абе и мен нещо взе да ме съмнява тази ракета под МиГ-а.Основата на хиперзвуковите ракети е правопоточният реактивен двигател а това предразполага наличието на голям въздухозаборник.А такъв на въпросната ракета не се наблюдава.

                              Коментар


                              • #75
                                От: The Foxhound

                                Хахаха... Пак се изказа много подготвен biol
                                Би ли споделил кое е ускорителя на Искандер ? И да, възможно е Кинжал да е развитие на Искандер-М...
                                Скалъпен като за снимки? Може... Също както може да лети не само за снимки
                                Успяването да се качи наземно базирана ракета на самолет трудно може да се нарече 'скалъпване' - това е доста сложен процес...


                                Хиперзвуковите ракети са такива заради скоростта им, а не заради движителя.... Безусловно ракетния движител може да даде най-голяма пикова скорост...
                                Правоточните двигатели са по-икономични когато са в атмосферата, но пък поне за Искандер М споменават височини на полета над 100км, а там правоточния двигател няма да е ефективен... Ама хич

                                П.С. biol поразмисли и промени мнението си
                                Последно редактирано от slowtraveler; 13-03-18, 18:54.
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X