Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    А за радарите и плачевното състояние на руснаците - разходи се до там да поплачеш... Мъката е голяма, особено като видиш, че лесно или трудно - вървят напред, докато ние тук си бъркаме в носовете...
    Навярно знаеш, че още МИГ-31 има радар с фазирана решетка, и май съвсем не е създаван със западна елементна база .... Към това добави, че руснаците въпреки, че са (уж) под санкции, увеличават БВП...
    https://www.youtube.com/watch?v=yzUi3k_dBgM
    За желаещите да гледат Руско рекламно филмче.
    А на 18.00минута какви са "шегаджии". .................
    И не се притесняват да си "плямпат" и губят време и пари за "реклама".

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      За сравнение на стендови изпитания на оръдията в тубата ,току що гледах първите тестове на Ф35 А "First live gun fire" има и още с доста продължителна стрелба на оръдието .Е нема нищо общо ,ма нищо.Тия пиндоси много прости бе и откат даже нямат.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Да верно ,във въздуха не е като на стенд ,даже по -лошо ,нещо като снайпер от хеликоптер+зверссия откат ,ма не като на снайпер.Писал съм за интертното противопоставяне на GAU върху машина създадена за него А-10Тъндърболт ,2м.от пикиращата му скорост при стрелба и това при сравнително балансирано голямо калибрено оръдие.При едноцевните нещата са много по-зле като баланс ,тука не говориме за МИГ или Су 4 то поколение.Това е супер- технология на която не можеш да сложиш ДуШКа,даже и във вариант 21 век.
        Не трябва да е по-лошо , а точно обратното , защото самолета не е твърдо застопорен.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Хм... По какво съдите за отката? По вибрациите в камерата, дето е на 10 м от стрелбата?
          Местата на резонанса (и критичните точки) при такова ударно натоварване не може да ги видите на видеото
          Иначе като усещане - сигурно се усеща в самолета - физиката няма как да я отмениш - все пак за секунда хвърляш бая килограма желязо с огромна скорост напред...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
            ..
            Радар? Кой радар? Радарите на Су-57? Реални данни за тях няма да видим поне следващите 15 години.
            Мдам, поне името на радара ще кажеш ли, та да може да стане приказка, за рекламните му параметри?

            После следва тъжносмешна приказка, какви процесори смятат да сложат зад него,защото само да засечеш отдавна е само 1/10 от работата (при конкурентите).
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Не трябва да е по-лошо , а точно обратното , защото самолета не е твърдо застопорен.
              ОК,не ми се спори ,че това води и до определени проблеми във въздуха по време на стрелба ,физико-аеродинамични,дал съм пример за люлеенето на въртолет във въздуха и точност на стрелбата, отката си изкарва негативите в машината ,независимо в каква среда е !Гледай видеото дето съм посочил и 35цата е застопорен .Има и други фърли едно око и прояви обективност в изпълнението и на двата самолета и тестовете.Не да казваме на бялото черно и обратно.Съвършенна техника няма,има добра,по-добра,най-добра.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                физиката няма как да я отмениш - все пак за секунда хвърляш бая килограма желязо с огромна скорост напред...
                А когато снарядите са с обеднен уран вероятно става дума за тонове.

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Мдам, поне името на радара ще кажеш ли, та да може да стане приказка, за рекламните му параметри?

                  После следва тъжносмешна приказка, какви процесори смятат да сложат зад него,защото само да засечеш отдавна е само 1/10 от работата (при конкурентите).
                  Процесорите дето работят в Н035 «Ирбис» предполагам са достатъчни? Възможностите му мисля са широко известни, включително клипове и снимки. Може да съпровожда едновременно 30 цели и да обстрелва 8. В режим сканиране на земната повърхност на стотина километра има такава разделителна способност че може да засрами бая шпионски спътници. Ако не си чул има и експортни клиенти които купиха Су-35 баш заради радара и двигателите, че техните стелт корпуси се нуждаят и от пълнеж, оплаквания от към процесори липсват.
                  Да ти споделя че проблема на руснаците въобще не е в процесорите а в приемо-предавателните модули, да къде са стигнали само те си знаят.

                  По некоторым данным, в Н036 будет использоваться значительная часть технологий, отработанных на Н035 Ирбис. Большая часть характеристик пока остаётся неизвестной. Предполагается, что дальность обнаружения целей с ЭПР 1м2 составит 400 км, количество одновременно сопровождаемых целей — 62 с возможностью наведения на 16 целей в воздухе или 4 на суше. В бортовом компьютере используются процессоры «Эльбрус».

                  Ако предположим че нямат технологията да произведат читави приемо-предавателни модули, дали една умалена версия на Ирбиса би ги затруднила? Естествено че не! Ще загубят 200-300кг полезен товар и малко вътрешен обем но радарите с ПФАР радарите освен го голямото тегло имат много по добър страничен обзор и по добро КПД .

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Здравей petyo413,
                    предлагам нещо по-просто за разсъждение.
                    Су57 би трябвало да неутрализира F35 и F22. За да стане това със сигурност, то трябва да се тества колко реално и как ги вижда, и/или да се отработят целеуказания към Су-то от "ауакса", който е видял Ф-ките(F35 и F22)

                    Единственото място където "случайно" могат да правят тези тестове е Сирия/Ливан и Израел (ако е истински руския стелт)

                    От дек. 2016г. се знае,че
                    F-35 се тества в бойни режими от Израел. Та късничко ми пристига за реални тестове самолет дето е накануне серийното производство от 2015год. насам

                    Здравей, DBRS!

                    Веднага го опростяваме. 10 год. в експлоатация, въведен на въоръжение и сериен самолет - 300 произведени бройки по света всичко това инфо за F-35 по данни на колеги, пишещи в темата. И предоставената от теб информация, цитирам: "....От дек. 2016г. се знае,че F-35 се тества в бойни режими от Израел..". На този самолет не трябва едва сега да му се тестват бойните режими, а да се експлоатират в този конфликт. Тестовите полети са на един друк етап и на едни други места. Не ми е ясно само кой за какво е закъснял. И доста по-нормално е самолет в етап на /ще те цитирам/: "...накануне серийното производство..." да бъде тестван за да бъдат заложени резултатите от тестовете вече в серийния продукт. По-простичко от това....

                    Лек ден!

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      ... Всичко е пропаганда...

                      ... Дотогава не се поддавайте на руска пропаганда!
                      Е, може не всичко да е пропаганда, но повечето според мен, да, така че съм съгласен с Вас.

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Има някаква причина да знаете, със сигурност някой ден ще я разберем...
                      И тук се съгласявам на секундата за причината, но не и за това дали ще я разберем (можем само да предполагаме). Колкото разбрахме за разходката на "Кузя" примерно. Може да е пропаганда, може да е заради идващите избори, може да е заради и двете заедно, а може и по друга причина. Да видим какво ще изтече че са направили (СУ-57). Някой чел ли е дали са летели още там?
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Преди малко четох обръщението на Путин. отдели доста време на армията, като фокуса беше балистични и крилати ракети, не спомена и дума за Су-57.
                        Мое мнение- когато парите са малко се залага на сигурно- там където наистина са на ниво.
                        Мое подозрение- имам чувството, че има някакъв личен мотив с този самолет, май нещо много се е издазнил

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                          Процесорите дето работят в Н035 «Ирбис» предполагам са достатъчни? ..
                          Е виж като почнем конкретно, как става ясно, че не си в час. Потърси малко повечко (ирбиса е старичък, подсказка има дори в моите глупави постове тук )
                          Ама потърси, че готово инфо, очевидно не се цени.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                            Здравей, DBRS!

                            Веднага го опростяваме. 10 год. в експлоатация, въведен на въоръжение и сериен самолет - 300 произведени бройки по света всичко това инфо за F-35 по данни на колеги, пишещи в темата. И предоставената от теб информация, цитирам: "....От дек. 2016г. се знае,че F-35 се тества в бойни режими от Израел..". На този самолет не трябва едва сега да му се тестват бойните режими, а да се експлоатират в този конфликт. Тестовите полети са на един друк етап и на едни други места. Не ми е ясно само кой за какво е закъснял. И доста по-нормално е самолет в етап на /ще те цитирам/: "...накануне серийното производство..." да бъде тестван за да бъдат заложени резултатите от тестовете вече в серийния продукт. По-простичко от това....

                            Лек ден!
                            Израелците казваш, без тестоте - директно в боя?

                            Честита баба Марта
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              ОК,не ми се спори ,че това води и до определени проблеми във въздуха по време на стрелба ,физико-аеродинамични,дал съм пример за люлеенето на въртолет във въздуха и точност на стрелбата, отката си изкарва негативите в машината ,независимо в каква среда е !Гледай видеото дето съм посочил и 35цата е застопорен .Има и други фърли едно око и прояви обективност в изпълнението и на двата самолета и тестовете.Не да казваме на бялото черно и обратно.Съвършенна техника няма,има добра,по-добра,най-добра.
                              Примера с хеликоптера не го приемам , защото е съвсем различна машина със съвсем различно управление и скорост. Освен това стрелбата със снайпер е под съвсем различен ъгъл и затова създава проблем , както и оръдието на AC-130 е разположено странично , и отката създава проблем ако позицията на самолета не е правилна. Но в случая спорим за вибрациите които според теб са проблемни за нитовете и пломбите , и които в полет са съвсем различни. Освен това си мисля , че краткотрайните вибрации на оръдието биха предотвратили появата на резонанс ако самолета попадне в струята на противника при близък въздушен бой.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                ако самолета попадне в струята на противника при близък въздушен бой.
                                При близък въздушен бой никой няма да ти седи на гюме да си му в струята. А при маневра за избягване ако си му в струята стрелбата е безсмислена - всичко ще минава зад него на прилично разстояние.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X