Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Специалните технологии не се купуват... А се крадат...
    Тънката част е не само да откраднеш нещо, дето към момента е актуално, а и да започнеш да го произвеждаш още докато е актуално, а не след като тоя, от който си го откраднал, вече го е спрял от производство, защото има 2 поколения по-нови разработки. Ей-това второто много често хич не им се получава.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Определено са силни в чугунолеенето.... в случая леенето на халумин. Щом няма на кой да продават извън армията си не е добре. Отделно никой не иска да прави честен бизнес с тях, защото няма да е честен и няма да е бизнес.

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
        Щом няма на кой да продават извън армията си не е добре.
        Така е, обаче учудващо и за мен - го правят умишлено... Явно за да си пазят технологиите чисто за военни нужди...
        Относно честния бизнес - съвсем не си прав... Прави се, и то на взаимоизгодна основа... Ти навярно си правиш извода от 'бизнеса' на нашите политици, които са готови за някой друг процент да продадат и собствената си майка... Е при такива хора няма как да бъде честен бизнеса, и няма как да сме доволни...
        Но се отклоняваме от самолета в друга посока....

        А за поколенията разработки - някои неща съвсем не са толкова поколения назад а напротив - учудват противника...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Май гледаш прекалено много филми...
          Познавам доста млади хора, които и не смятат да бягат на запад... Да, посещават западни държави (дори и България ), но не смятат да емигрират - доста бързо растат по стълбата, и твърдо не са глупави...
          За науката - приеми, че се заблуждаваш... Служебно съм имал контакт с техни учени по авангардни технологии... По същата тема съм контактувал и с американски учени ... Ами ученият си е учен, независимо от националността... Факт е, че руснаците ползваха щатско оборудване там, където им бе по-лесно да го получат (своето не можеха да ползват свободно не заради липса на технология, а заради липса на разсекретено оборудване, работещо в по-ограничен, достатъчен за 'цивилни' нужди диапазон). От друга страна ползваха авангардни руски технологии и оборудване (да, повечето бяха произведени за конкретното приложение, а не масово производство)...
          Така, че твърдо не смятам, че нямат технологиите и хората за да си довършат работата... Ще видиш, че ще го направят...
          В USA се запознах с много известен учен руснак от московския институт по ядрена енергетика - от 97г е там- в момента има своя лаборатория с над 100човека и 7цифрен бюджет . Истина е - обясняваше как като свърши проекта щял да се върне. На което дъщеря му , беше в колежа- каза аз никога няма да се върна при тези маймуни.


          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Специалните технологии не се купуват... А се крадат... Дали през специалисти, дали през разни служби... Затова и нещата вървят балансирано от векове... В момента, в който някой си помисли, че е хванал господ за шлифера, и току някой друг му е откраднал идеята и го настигнал за нула време, та и изпреварил...
          Или пък е измислил асиметрично въздействие, което е направило безсмислено даденото ти действие... Това си е шах... Понякога правиш блъф, понякога жертваш пешка, за да въведеш в заблуда противника...
          Понякога се блъскаш в гърдите колко си велик, въпреки, че не си... Или пък обясняваш колко са лоши другите, въпреки, че не са... Голямата игра си я играят големите.... Колкото и да омаловажават постиганото от Русия, няма как да я игнорират - тя си е сериозен фактор с традиции, ресурси и възможности...
          Особено във военното самолетостроене - доказала се е, че може и прави добри изделия... Да, покрай псевдо-края на студената война се бяха отпуснали, ама вече не е така...
          Ще е интересно как ще хвърка с новият двигател...
          Всички руснаци в България говорят с огромна романтика за русия, разбираемо е гони ги носталгия, но когато ги попиташ директно - Добре де като тука е толкова зле, а там всичко е прекрасно- Защо не се върнеш ( емигрираш)
          гледай какви глупави отговори получаваш. За съжаление действителността е много далече от романтиката на миналото
          Русия поне от последните 20-30г разчитат вече само на кражба на технологии. Отдавна вече няма нищо засекретено за разсекретяване. Най-силно пролича от както сложиха ембаргото, стигнаха до там че за модернизация на армията разчитат на немците и французите. Това е абсурд -

          Същия въпрос към теб. От постовете ти си личи, че русия ти е в сърцето, познаваш издетайли руския начин на живот и култура, предполагам гледаш повече руска телевизия от колкото българска. Защо си тук, защо не отидеш да живееш там където ще се чувстваш щастлив.

          Извинявам се на модераторите за отклонението, но няма как когато се говори за нови технологии да не засегнем и хората който стоят зад тях.
          Не може да не им се признае, че при тези условия, при това отношение те са постигнали невероятни неща. Разработването на Ф-35 до момента е над 350 милиарда долара (1/4 от БВП на русия)

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Специалните технологии не се купуват... А се крадат.......
            Прав си, вариант създаване при какистократите няма.

            Да почеша репата,
            обема информация обработван за секунда от процесорите в този самолет според теб(на порядък, не точно) колко трябва да е, за да е конкурентен?
            срещал съм,че на една съвременна умна кола минималното е нейде 10Гб/сек.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Разработването на Ф-35 до момента е над 350 милиарда долара (1/4 от БВП на русия)
              Бюджета на американците е огромен и за военните дават малка част от него, просто имат работеща икономика и си събират данъците. Ей го, сделка със саудитците ще им донесе 100 милиарда кеш.

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Специалните технологии не се купуват... А се крадат...
                Аз да съм конкретизирал, че ще ги купят? Толкова съм казал и че ще ги крадат - придобият е изразът ми. Начините са безброй и в безбройни комбинации.
                А то технология не е само идеята. Материали, оборудване, техническа екипировка, кадри, свързани производства и т. н. и т. н.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Много от нещата не стават само с крадене.
                  Чип не могат да откраднат , нито да направят- пример е "руския" процесор байкал, а военен хибриден....
                  Варианта е както обикновено да купят нещо гражданско и да пригаждат, после ще се чудят защо не е стабилно и остаряло и ненадежно

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Един малък детайл - информацията е от офицер от израелските служби, а не от Русия. Мога и името да ти дам.
                    полк. Моше Ник ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      ....
                      Доста странно разсъждаваш... Руснаците, за които споделих си отидоха в Русия - не са останали тук. А тук си бяха командировани.
                      За секретността - винаги има, и то много... Защото при военните патенти не важат - можеш ли да откраднеш - крадеш... Можеш ли да го направиш - засекретяваш за да намалиш вероятността да ти го откраднат...
                      За кражбите на технологии - винаги са разчитали И на кражби на информация... Така, както разчитат и американците... Работиш за решаване на проблема със свои средства, но и при всяка възможност се информираш какво е направил противника, и можеш ли да използваш някоя негова идея...
                      Относно ембаргото - точно тогава си пролича, че руснаците нямат проблем да си продължат проектите и без немците и французите... Да, има реорганизация, но не е съществена...

                      А относно персонални въпроси - да, познавам детайлно руският начин на живот и култура. И има доста неща с които съм съгласен и адмирирам, а също така и доста, с които не съм съгласен...
                      Но поне не съм кон с капаци, който да смята, че американците са нещо повече от руснаците... Напротив - и руснаците и американците си търсят интереса.. И в повечето случаи - са сметка на останалите... Просто ме е яд, че ние не си търсим интереса, а се делим на русофоби/русофили и американофоби и американофили...
                      Когато ми накърняват интересите, мога да съм русофоб и американофоб... А когато знаеш, че например заради решение на американците (но не и европейско решение) не можеш да изпратиш обикновено писмо, ненапускащо Европа (не пратка, а обикновено писмо - лист) нещо не ме изпълва американофилия... Просто 'пакетират' в удобна форма защита на своите икономически и геополитически интереси... И ти ако бе силен, сигурно щеше да се опиташ да кажеш 'цялата конкуренция е нелегална - трябва да остана само аз'...
                      При самолетите също е конкуренция... Пазарът е интересен, но и геополитиката оказва голямо значение при избора на самолет... Ей го на - Малайзия можа да купи Ф-18 и МИГ-29, след което да продължи да купува например СУ, а ние не можем.... Натиск? Интереси? Всичко комплект...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Малайзия натовска държава ли е?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Добър вечер!
                          Като гледам поведението във въздуха на Су-35 и Т-50 на МАКС 2017 само от ниски технологии в авиостроенето ще да е.
                          Според мен Т-50 /ПАК ФА ще си влезне в серийно производство. Не се бърза с това и се отчитат доста неща за да не се стигне до проблемите с предните поколения изтребители.

                          Лека!

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                            .. Не се бърза с това ..
                            Добър ден!
                            Отложили са отново влизането му в серийно производство.
                            Нискотехнологичен е всеки стърчащ половин милиметър "ламарина" по планера при >1М (както всеки небалансиран половин грам в гумата при джиткане с 200)
                            А такива неравности - бол. Сложи снимки на ф35 ф22 до пакфа - разликата е очевидна.

                            Лек!
                            пп
                            ще влизат още по-тежки санкции тия дни (залагам бутилка, че ще има ново отлагане)
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              А такива неравности - бол. Сложи снимки на ф35 ф22 до пакфа - разликата е очевидна.
                              Точно толкова очевидна е и като сложиш F16 до МиГ29. При това наживо си личи бая повече отколкото на снимки.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Защото при военните патенти не важат - можеш ли да откраднеш - крадеш... Можеш ли да го направиш - засекретяваш за да намалиш вероятността да ти го откраднат...

                                Относно ембаргото - точно тогава си пролича, че руснаците нямат проблем да си продължат проектите и без немците и французите... Да, има реорганизация, но не е съществена...

                                При самолетите също е конкуренция... Пазарът е интересен, но и геополитиката оказва голямо значение при избора на самолет... Ей го на - Малайзия можа да купи Ф-18 и МИГ-29, след което да продължи да купува например СУ, а ние не можем.... Натиск? Интереси? Всичко комплект...
                                Воени технологи- е лесно да се откраднат- проблема е след товаа как да го изпълниш
                                Пример: двигателя е лесен- Но материала не е лесно да го направиш трябва малко по особено обурудване , това което имат - могат да направят тези двигатели- не случайно пушат като дизели- не могат да издържат на температура. 2 За дан направиш потоците в двигателя трябва - формули математика физика и суперкомпютри ни едно от 3 нямат
                                Чипове и електроника - също не могат да направят- а и няма начин да платят на някой чипмейкър в китай. А с пригаждане на цивилни - става ама , не е за ползване.

                                Като се изтеглиха франсетата и немците- модернизацията спря. - правят само нови железа ама как ще ги прицелват?

                                За това че пазара е геополитика съм съгласен - не случаййно рашките ни натискат да вземем грипен а не натовски самолет

                                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                                Добър вечер!
                                Като гледам поведението във въздуха на Су-35 и Т-50 на МАКС 2017 само от ниски технологии в авиостроенето ще да е.
                                Според мен Т-50 /ПАК ФА ще си влезне в серийно производство. Не се бърза с това и се отчитат доста неща за да не се стигне до проблемите с предните поколения изтребители.
                                Лека!
                                Петьо - разбираш ли защо не се бърза.
                                Путин и руснаците не са глупаци, могат да си позволят наколко стотин милиона от бюджета за пропаганда - за Т-50- така колкото нещо да мърда да радва масите, и поръчват Миг-35 и Су35
                                Ако ставаше нещо от ПАК а , щяха да пренасочат всички финанси към него

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X