Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Че е горял бе ясно още преди да пуснат снимките в мрежата - от официалното прес-съобщение.А как реши, че е невъзстановим не зная, но предполагам, че четеш и в друг форум.Засега интуицията ми подсказва да вярвам на официалната информация от конструктора, а не на представителя на Локхийд
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      То и възстановим е широко понятие, както знаем и около копче може да се изгради балтон. Ако това беше сериен самолет влязъл на въоръжение, с няколко десетки бройки - се бракува без колебание. Но това са опитни образци, до голяма степен уникални, ако на този точно екземпляр има за изпитание оборудване и системи, които не са налични на другите, а производство на следващ ще забави неприемливо програмата - ще се възстановява.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Да, на този екземпляр официално имаше такова оборудване, което изпитваха.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Аз лично не съм чел в реактивната ера, горял предсериен самолет да е възтановяван и да продължи да лети.
          Напротив, чел съм за невероятно сериозните изисквания при всеки изпитателен полет.
          Този борд 055 може да продължи в програмата, но за наземни изпитания.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Аз лично не съм чел в реактивната ера, горял предсериен самолет да е възтановяван и да продължи да лети.
            Напротив, чел съм за невероятно сериозните изисквания при всеки изпитателен полет.
            Този борд 055 може да продължи в програмата, но за наземни изпитания.
            Зависи колко е горял и какво е изгоряло-ще видим...И аз мисля, че ще бъде възстановен.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Горял е. Това сигурно са нишките от изгорения композит. Явно не всичко е от метал.
              Не е като да не съм виждал изгорял авиационен композит, и стъкло, и карбон, а и метал също. Нишки никъде не съм виждал, обикновено всичко става на прах, освен високотемпературните сплави на двигателя.

              Виж при механична деламинация на композит може и да се получи нещо подобно, ама тя не става от пожар, а от механични въздействия и пак не изглежда баш така ...

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от stav Преглед на мнение
                Не е като да не съм виждал изгорял авиационен композит, и стъкло, и карбон, а и метал също. Нишки никъде не съм виждал, обикновено всичко става на прах...
                Точно така, личи си дори и на снимката, нали все пак се вижда състоянието на изгорялата обшивка.Не мисля, че висящите неща са и треви, на по-скоро ми приличат на обикновени жици...а възможно е и да е нещо, наподобяващо кевларена мрежа...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14205907308_2de3cf8b68_o.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5593961
                Последно редактирано от Самодържец; 17-06-14, 21:16.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Ето още малко за симулатори, симулирани въздушни боеве, маневреност и подвижност, ракети и радари...

                  http://theaviationist.com/2014/06/18...-15-everytime/
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.



                    Последно редактирано от Самодържец; 25-06-14, 15:23.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Не се бях заглеждал от този ракурс (не че много съм гледал, разбира се) - колко раздалечени са за моето нетренирано око вертикалните стабилизатори на опашката.

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                        Не се бях заглеждал от този ракурс (не че много съм гледал, разбира се) - колко раздалечени са за моето нетренирано око вертикалните стабилизатори на опашката.
                        Не е проблем за ефективността им, за която от значение е колко назад, или напред се намират.Разбира се и размерът е от значение В конкретния случай по мое мнение са раздалечени, за да се използва пространството в средната част на тялото...а, и за да са по-далеч от двигателите, че жегата около тях е голяма
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          Не е проблем за ефективността им, за която от значение е колко назад, или напред се намират.Разбира се и размерът е от значение В конкретния случай по мое мнение са раздалечени, за да се използва пространството в средната част на тялото...а, и за да са по-далеч от двигателите, че жегата около тях е голяма
                          По вероятно е за да не влизат в сянката на центроплана при големи ъгли на атака...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Жегата не ги бърка, мястото им се избира така, че да имат максимално добро обтичане при всички режими.
                            За размера - това са най-малките по площ стабилизатори от всички изтребители в момента. Търсена е малка отражателна повърхност, а е постигната като са направени изцяло подвижни - на тях няма кормила за посока, те целите са кормила. Също без аналог до момента.

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              По вероятно е за да не влизат в сянката на центроплана при големи ъгли на атака...
                              Зарежи центроплана-виж какви големи хоризонтални плоскости има около него точно пред верт. стабилизатори.Големият ъгъл на атака на крилото ще създаде вихри и понижена плътност зад и над горната му повърхност при сравнително ниски скорости(излитане и кацане).Отделно, че верт. стабилизатори са целноповоротни, което е основно, заради свръхзвуковите скорости, но ги прави доста по-ефективни и при дозвукови.
                              Зад пилотската кабина има най-много завихряния, а при свръхзвукова скорост почти вакуум, но там няма управляващи плоскости.
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                Зад пилотската кабина има най-много завихряния, а при свръхзвукова скорост почти вакуум, но там няма управляващи плоскости.
                                Всички имат спирачка там, тя също е такава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X