Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Я не се бъзикайте с F-35. Това е най-готиният самолет в света. Най-малкото, щото американчета го правят...
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      Я не се бъзикайте с F-35. Това е най-готиният самолет в света. Най-малкото, щото американчета го правят...
      Ама как - американчета! В час по трудово? Баси докъде са го докарали тия с ТНТМ-то.
      (Хм, ама пък да не са деца-роби, отвлечени в Локийд-Мартин...)
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Кои сая тея бойни зони бре, кое е това модерно ПВО?????
        Сирия кво е?И с кво ПВО е бъкана вече?И стелт макетите ги водиха в тая реална зона да видят нещо ,ма те нищо не видяха ,като и наземните им радари.Разходката на 22 из Прибалтийските ,беше същата работа, разбраха че бил на обиколка с ескорт,ама от новините.Гоуемия мит "електронния чук" с прелитането над "Кук" и това се оказа ,както беше и сигурно че е партенка ,както и супер радарите на новите ПВО и на новия стелт.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Сирия кво е?И с кво ПВО е бъкана вече?И стелт макетите ги водиха в тая реална зона да видят нещо ,ма те нищо не видяха ,като и наземните им радари.Разходката на 22 из Прибалтийските ,беше същата работа, разбраха че бил на обиколка с ескорт,ама от новините.Гоуемия мит "електронния чук" с прелитането над "Кук" и това се оказа ,както беше и сигурно че е партенка ,както и супер радарите на новите ПВО и на новия стелт.
          Доколкото знам Сирия има под формата на ПВО стари руски ракети, ама многу стари. Претендент за най-нова се явява С-300, която е на технологично ниво къде 35-40 гОдини. Тва първо. Второ не знам до колко бройки са им закарали, та да се говори за бъкано. 1-2 дивизиона? Трето- предвид времето, когато им ги закараха, ми е много чудно колко екипажа има обучени пълноценно. Според скромното ми мнение- все още нито един.
          Т.е. по линия на сирииците не е бъкано с нищо особено.

          Освен тях, пак доколкото знам, май има руски 1 дивизион С-400 за защита на руските си военни обекти и сили. Който дивизион никога не е поемал ангажимента да защитава сирииски военни обекти, още по-малко ирански военни формирования. До сега не ми е известно за засегнати наземни военни обекти на РФ не само от Ф-35, но от който и да е друг вид самолет. Т.е. и по тая линия нищо.

          Но това горното общо взето е без значение. До преди малко руснаците не можеха да произведат пералня, телевизор, мобилен телефон, компютЪрр (те наистина не могат). Сега изведнъж имали модерно ПВО, с което, виждаш ли, суперменския Ф-35 се справял невероятно. В шах съм.
          Последно редактирано от Dagobar; 10-02-19, 23:58.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Добър вечер!
            Аз съм го написал: големи ъгли малки скорости. Пък ако ни предоставиш инфо за точните стойности на скоростите и състоянието на атмосферата ще ти кажа и колко е числото М.
            В най - общия случай. Ако имаш самолет с тегло 10 тона и както си летиш пожелаеш да направиш еволюция с претоварване 5 единици , то ще трябва така да поставиш самолета, че аеродинамиката му да произведе 5 пъти по-голяма подемна сила от теглото му. После сам можеш да си направиш сметките. И накрая като си превърнеш тоновете в нютони или кило/м/нютони ще получиш отговора за милион долара. Падането започна ли, продължава ли или вече приключи?
            След това като ни запознаеш, ако желаеш разбира се, със смисъла , който се влага в думата маневреност при самолетите и по-точно при този тип самолети, който обсъждаме тук ще видим безсмислени ли са нещата, притеснителни ли са и т.н.

            Лека!
            Добър вечер!
            написал си го по-неточно(за М), но няма да издребнявам, защото имаш ново постижение - "и както си летиш пожелаеш да направиш еволюция с претоварване 5 единици , то ще трябва така да поставиш самолета, че аеродинамиката му да произведе 5 пъти по-голяма подемна сила от теглото му" (както си го написал се разбира като единствения възможен начин)
            теориите се тестват в крайни условия:
            Би ли ми казал при безветрие, каква подемна сила има аеродинамиката, при вертикално перпендикулярно на земята набиране на височина (а това вече го могат и пътнически)
            И след като въпросната подемна аеродинамична сила в ~0 (спрямо тази която издига машината) то според теб откъде се появява претоварването и как въобще набира височина
            За учебника от 1939г. ти вярвам на 100%.

            Лека!
            пп
            и съм аматьор любител все пак.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              До преди малко ватниците и ушанките не можеха да произведат пералня, телевизор, мобилен телефон, компютЪрр (те наистина не могат).
              Ха, ти го каза..., но е грубо това с ватници и т.н. Пък и не до преди малко, и сега е така.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                Я не се бъзикайте с F-35. Това е най-готиният самолет в света. Най-малкото, щото американчета го правят...
                Забавното е, че части за F35 се правят по целия свят (в категоризирани като приятелски държави), което и вероятно е сериозен фактор в изпитваните логистични затруднения.

                Ето напр. турското участие може да достигне 12 млрд (вероятно - годишно, но не знам):
                https://www.f35.com/global/participa...-participation

                А фактът, че нещо е направено от американците може да се счита аксиоматично за добра оценка за направеното, до доказване на обратното.
                Примери - много. В различни индустрии.



                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Ха, ти го каза..., но е грубо това с ватници и т.н. Пък и не до преди малко, и сега е така.
                  Прав си за названието на руснаците, за което се извинявам. Използвам форумния жаргон, без да влагам нищо лично. Поправих го.
                  Ама именно това ми е чуденката- хем технологично изостанали, хем еуфория и възхвала, че самолет за 10 тона пари, превъзхождал технологично тая изостаналост и "модерно" ПВО. Нещо като: аз много се гордея, че моя H&K416 за 2500 евро е по-добър от прашка за 50 стотинки?!
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Що бе ?Не е лошо да изглежда така .Стратегия си е .Който го има обаче,със сигурност оценява възможностите му,а и лети над бойни зони със супер нацвъкано модерно ПВО без съществени проблеми ,управлява дронове ,наземни единици,па нищо че е тухла.Кой води класацията за" най-затворени" бойни маневри и най-кратко време.за изпълнението им ?!?!
                    Па тъпите германци го изключиха от конкурса си за заместник на Тайфуна. Оставят си опция за дрътия Супер Хорнет. Явно не знаят нещо, което ти знаеш за фъ35. Или по вероятно - знаят нещо, което ти не знаеш за фъкатапъката 35. Ти си избери вариант.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Колеги наблегнаха на икономическата целесъобразност и при производството на хвърчилата. Ясно е ,че тази "сборна" машина е по евтина от големия брат(който не се произвежда и продава за момента) и няма начин да няма скрити компромиси. Въпреки това (F-35) е най -голямата серия от това поколение.

                      Но темата се "завъртя" (от крайните опоненти) в посока за това, колко са дървени разработките на руснаците(СУ-57), и как едва ли не са на нивото на "селскостопанската авиация" . И как икономиката им не е в състояние да произведе - коли,телевизори,хладилници,"компоти" и т.н.- което е факт ,но пак са държава с космически и ядрени постижения ,а много други (с коли,телевизори,компютри) още "пляскат"..............
                      -А изоставането с 20-30г което се "формира" в бойната авиация,май вече се скъсява и от китайци,руснаци, ...
                      Както винаги,реалността е някъде по средата .

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Па тъпите германци го изключиха от конкурса си за заместник на Тайфуна. Оставят си опция за дрътия Супер Хорнет. Явно не знаят нещо, което ти знаеш за фъ35. Или по вероятно - знаят нещо, което ти не знаеш за фъкатапъката 35. Ти си избери вариант.
                        Нали подписаха споразумение с французите за изследване на проект за следващо поколение изтребител.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          За поколение(следващо) май не става въпрос (не съм съвсем сигурен де), а за следващ (Еврофайтъра) самолет. В перспектива за около 2040-2050 год.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            За поколение(следващо) май не става въпрос (не съм съвсем сигурен де), а за следващ (Еврофайтъра) самолет. В перспектива за около 2040-2050 год.
                            Вярвам, че биха разработили нещо със свръх звук без форсаж, ниска забележимост, свръхманевреност и съответните електроники за интеграция в мрежово бойно поле. И което да е многоцелева платформа.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Колеги наблегнаха на икономическата целесъобразност и при производството на хвърчилата. Ясно е ,че тази "сборна" машина е по евтина от големия брат(който не се произвежда и продава за момента) и няма начин да няма скрити компромиси. Въпреки това (F-35) е най -голямата серия от това поколение.

                              Но темата се "завъртя" (от крайните опоненти) в посока за това, колко са дървени разработките на руснаците(СУ-57), и как едва ли не са на нивото на "селскостопанската авиация" . И как икономиката им не е в състояние да произведе - коли,телевизори,хладилници,"компоти" и т.н.- което е факт ,но пак са държава с космически и ядрени постижения ,а много други (с коли,телевизори,компютри) още "пляскат"..............
                              -А изоставането с 20-30г което се "формира" в бойната авиация,май вече се скъсява и от китайци,руснаци, ...
                              Както винаги,реалността е някъде по средата .
                              Руснаците след войната влагат целия си ресурс за военщина и оръжия. Цялата им икономика, научен потенциял, ресурси, учени са за там. Цивилния сектор не само, че е неглижиран, ами е превърнат в придатък на военните. За цивилните, каквото остане и ако остане.
                              Та в тоя ред на мисли е логично и нормално да имат военни разработки, образци и техника на едно не лошо, сравнително високо ниво, в някои случаи (както обичат да казват те самите за всичко) безаналогово. В глобален мащаб обаче това не стига. Не само, че не стига, ами се е превърнало и във воденичен камък за тях, който трябва да мъкнат.

                              При американците това далеч не е така. Имат си цивилния сектор и живот. А военщината им са я докарали до там, че не само да не е разход, ами приход и печалба. Каквото изкарат, няма значение с какви характеристики е. То е продукт, влияние, пазари и пари. Отдавна оръжия се купуват и продават не заради характеристиките им, а заради и чрез влияние, лобита и налагане не своята политика и стандарти. За бой по разни таранбуки е предостатъчно, дори в повечето случаи излишно. А големите бабаити, които по военно му ще им дойдат нанагорно, ги бият с икономика и политика.
                              Както виждаме, модела работи и те са световния хегемон. Поне засега.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Вярвам, че биха разработили нещо със свръх звук без форсаж, ниска забележимост, свръхманевреност и съответните електроники за интеграция в мрежово бойно поле. И което да е многоцелева платформа.
                                Европата нещо се излага, Тайфунът не е баш без да си кривим душата и ето, кроят му шапка, ама ще стане след двайсет години. Не мисля, че е от липса на ресурс (щото Еърбъс нема геле), ми поскоро нежелание да се влага точно в това. Кофти ефект има лежането на кълката, че върти сучи, каквото и да се обърка, американците са насреща с решение на проблема.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X