Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Разликата между 22 и 35 не е като Калофер и Калифорния ,ма нещо като Казанлък и Карлово .Ако беше Пакфъто може да е Калофер -Калифорния и както изглежда и там ще си остане ,щото докато го вкарат в експлоатация няма да има нужда от него.
    А по настоящем има нужда от него?
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Как ще ги сравняваш двете неща?!
      Когато на определени места 'консуматива' пада, нали по време на полет започваш да губиш стелт качествата?
      А и когато такова свръх-секретно нещо стане консуматив, нали знаеш, че то автоматично става и нетолкова секретно - много хора почват да имат достъп до него
      Едва ли (всъщност със сигурност) пет квадратни сантиметра и няколко места по пет квадратни сантиметра са фатални.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        ...
        Освен това използването им е предназначено срещу противници със стари системи за локация. (твърди се ,че дори и "пластмасовите" дронове не са 100% невидими)
        ...
        !
        Това е част от техническа спецификация, официално твърдение на производителя/операторите, консенсусно мнение на водещи експерти или нещо друго?

        Апропо, самолетите са видими, даже и аз съм ги виждал. Обаче, кръгчето около радара (или каквато е там формата му, по-сложна ще е), в което имаш примерно 80% шанс да го засечеш ще стане с доста по-малък радиус и площ.
        А това значи, че ще трябва да преизградиш цялата си ПВО система, да смениш стратегическите и тактическите си бойни планове. Защото всички те работят с една купчина параметри и като се промени някой важен (нова оръжейна система), нещата малко се поразбъркват.

        Можеш да разчиташ не на количество, а на качество - ще направиш нов радар, с подобрени качества. Ама отнема време да го приемеш достатъчно масово на въоръжение.
        А, и струва пари, което е леко проблем, ако си икономически по-малък от Холандия.

        Разбира се, това е дълъг процес. Трае доста години, но резултатът ще е отново същият.

        За щастие, този път сме в правилния цивилизационен избор, защото имаме избор. И, не, неутрални не можем да бъдем.



        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          .....Апропо, самолетите са видими, даже и аз съм ги виждал. Обаче, кръгчето около радара (или каквато е там формата му, по-сложна ще е), в което имаш примерно 80% шанс да го засечеш ще стане с доста по-малък радиус и площ.
          А това значи, че ще трябва да преизградиш цялата си ПВО система, да смениш стратегическите и тактическите си бойни планове. Защото всички те работят с една купчина параметри и като се промени някой важен (нова оръжейна система), нещата малко се поразбъркват.......
          Е да, ама според ТТД на приетите на въоръжение ПВО, те 'хващат' обект, с ЕПР двойно по-малка от на 'стелта' на дистанции над 160км...
          Та е напълно възможно заради това руснаците да не наблягат много на 'стелт', защото причината е, че радарите явно в момента са на няколко 'стъпки' пред възможността за скриване...
          И машините може да са 'стелт' само за силно изостанали ПВО-та...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Е да, ама според ТТД на приетите на въоръжение ПВО, те 'хващат' обект, с ЕПР двойно по-малка от на 'стелта' на дистанции над 160км.......
            Коя машина имаш предвид?
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Например Противник-Г... To и за другите радари май не са много сигурни нещата... Защото във физиката ви е ясно - стъклото е напълно прозрачно за видимия диапазон, ама ако е обикновено стъкло - е непрозрачно за ултравиолетовия диапазон...
              Същата работа е и с 'изчислената отразителна площ' - в даден диапазон разсейва, в друг 'свети' като ламБа... Май и затова гърмяха стелта в Сърбия...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Нисколетящите цели са им проблема(под 100м.), тия 160км. са за височина над 1км. и идеални условия (без РЕБ ).
                Израелците купиха Колчуга, мисля че има пряка връзка с успехите им.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Ако не греша имаше нещо и за Иран, Китай,а след Майдана и "други" .

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Нисколетящите цели са им проблема(под 100м.), тия 160км. са за височина над 1км. и идеални условия (без РЕБ ).
                    Израелците купиха Колчуга, мисля че има пряка връзка с успехите им.
                    +1 от мен. На далечината на откриване основно влиаят височината на полета и релефа.

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Разбира се, че релефа е в пъти по-важен от 'стелт' качествата... Влезеш ли в долчинката - няма значение дали си стелт или не - пак няма да те 'видят'...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        а на мен толкова ми харесваше су 47....остана в историята,май...

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          В бъдещето е бре,
                          офисяли програмата не предвижда пълноценнна по замисъла им ескадрила и след 10год.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            ...офисяли програмата не предвижда пълноценнна по замисъла им ескадрила и след 10год.
                            "47" ДБРС-ъре, "47" (не "57") - тоя го няма в никакви програми.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от DBRS
                              В бъдещето е бре,
                              офисяли програмата не предвижда пълноценнна по замисъла им ескадрила и след 10год.
                              Изпуснал си им края, С 37 - Су 47 е в единствен експериментален екземпляр.
                              http://airwar.ru/enc/fighter/s37.html
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                Нисколетящите цели са им проблема(под 100м.), ...
                                Нисколетящите цели винаги са били и ще бъдат проблем за наземни РЛС и се/ще се откриват на по-малка дистанция, отколкото летящите на по-голяма височина.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X