Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Ако не се въведе временно военно обучение, ще има още 20 години, но това е друг въпрос. Аз лично от казармата поне преборих страха от боравене с оръжие и знам как да си лентовам пълнитела. Другото май го знам от цивилния живот, но да се върнем на темата. Че си требват самолети, требват си! Но нещо умишлено пренебрегват обективността.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #77
      От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
      E като летели къде е файдата? Да са опазили туй що пазеха? Ей на ти къде си? Ако не бяха летели, по-малко пари щяхме да имаме да връщаме.
      Парите които имаме да връщаме ги усвоиха другарите не авиацията .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #78
        От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Парите които имаме да връщаме ги усвоиха другарите не авиацията .
        Ако не е имало предпоставка, нямало другарите да се облажат.

        Коментар


        • #79
          От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Абе пичове- много нещо се изписа.... Айде аз да ви кажа нещичко- аероклуб "сини гащи" изяде не най голямото парче от "баницата" а почти цялата баница .... При реална приложимост между 0 и -1. Какво визирам- ами за тези сладурчета са похарчени около 90% от парите за отбрана от 2003 та насам. Същевременно нито един български авиатор не си е подал малкото сладко носленце от татковината ни. Това е най модернизираната част от БА и същевременно една от най- добре платените. Знаете ли при около 20 летящи гарги и още толкова миксера колко човека вземат "летателни" у нас? Над 800 !!! Летците 1 клас (обикновено подполковници и полковници) трябва да правят ако не ме лъже склерозата около 1 летателен час годишно. За това като се дига Спартана (ако не го ударят у пистата) в него има два екипажа- да се направят часовете. Графа е 6 звезден хотел в сравнение с което и да е било поделение на Сухопътни Войски - за сведение - там има 3 (три) фитнес зали. Същевременно хеликоптерните ни пилоти не бяха сертифицирани от НАТО с думите "ние сертифицираме пилоти на хелита не оператори на асансьори" ..... Най-страшният кошмар на всеки пилот (получаващ около 2.ХХХ нетна заплата) е че ще вземат да го изпратят на мисия. Същевременно Сухопътни войски бичат мисии като побъркани и съгласно последните сведения АНА (тва не е мацка а Афганистанска национална армия) са значително по- оборудвани от родните контингенти. В цялата армия има 7 (седем) относително по- модерни... БРДМ -а на стойност половината от последния договор за удължаване на летателният ресурс на МИГ-29 . Българския контингет е единственият, който разчита само и единствено на механични мерни прибори и съгласно майтапа "само българите и талибаните са с АК-47". Флота също не искам да го коментирам на кво дередже е ... С парите за един "многоцелеви" Грипен ще си ремонтира и трите фрегати и ще ги модернизира на ниво 2010 г. Ама няма ..... С Екзюсетите няма нито един пуск (и няма и да има), сийспароу им изтича ресурса ... а тука чета мъдри размисли дали да им купят на хвъркатите Грипен , Супер Хорнет или евентуално Ф35. И Ф16 са им много... още повече че това е самолета с най- много варианти на дълбока и плитка модернизация (гърците последно ако не ме лъже склерозата купиха Блок 72). А разликата между нашите Миг 29 и тези прахосмукачки дето ги вземам е в много в полза на прахосмукачките. Най-малкото заради реално достъпния за закупуване набор от ракети/управляеми бомби и прочие. Както и за закупуване на резервни части от парите на братята американци (поинтересувайте се що е то FMF и колко милиона получава БГ годишно по него) а не на базата на перманентно и нагло извиване на ръчички от концерна МиГ и българските им представители. Мене ако ме питате - по един Супер Тукан и да правят кръгчета - повече не им трябва.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #80
            От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Аз и за това писах на първа страница- трябва си нальот... Нальот=пари, много пари... И кого пазим като няма наземни войски?
            Огледайте се- какво правят тия с парите- супер скъпи ракетки по милиони. И се целят в магарето яздено от талибански Воевода.
            Какво правят ония бедните- копае дупка и заравя тенджера с тротил от каменната кариера. Ако намери пирони, ръга ги в твнджерата.
            Ние сме малко пред ония с магаретата. Защо не си погледнем малко обикновенната войска? Защо не се използват тези пари за военно обучение? Ако турските овчари се съберат, ще ни пребият с гегите си. Ние изтребители купуваме. Кого ще изтребваме?

            Не ме разбирайте погрешно. Израстнал съм в авиогарадок. Като помириша керосин и само за това се сещам.

            Ама не я ли подкарваме от грешния край?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #81
              От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
              E като летели къде е файдата? Да са опазили туй що пазеха? Ей на ти къде си? Ако не бяха летели, по-малко пари щяхме да имаме да връщаме.

              Ми не я знам кьде е ма не се сещам и някой да ни е нагазил по една или друга причина.Имаше време,имаше пари,имаше самолети и летяха.Сега като им трябват самолети да купят 5 броя свястни и още малко тренировачни,но поне да летят,а не само пари да усвояват - това ми е мисьлта.

              Аз бях мальк като вкараха 29ките и сьм далеч от мисьлта,че ще са вечни.Като не можеш да скочиш на никой с тия за какво вьобще ги взимаш?Многоцелеви............само името им останало.Колко и 21цата е самолет вече.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #82
                От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Аз викам и една подводница да купят или пьк направо 2 - едната за резерва.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #83
                  От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Ако извадя сделките от 2003 та насам ще видите колко мити пари са хвърлени за да се "поддържа родното ВВС" - е не случайно от последните началници на ГЩ (сега е началник на Отбраната или нещо подобно) само един беше от Сухопътни при това от последните там букви в азбуката (глуха съгласна). Купихме Спартани- чудесно- българският военен контингент в Афганистан е единственият, който се вози само на "чужди" самолети и единственият който осъществява "медивак" със самолет на USAF. Румънския С130 хвърчи до там два пъти седмично. Купихме Кугари на които се лети като на асансьор- "нагоре- хоризонтален полет на безопасна височина- надолу" преди няколко години на американския заместник военен аташе (ВВС ар) му падна ченето когато на "медивак" родните титани на мисълта и летенето изгасиха двигателите и слезнаха да пишкат и да пушат по цигара- по сценарий се предполагаше, че са в "гореща" зона. И т.н. и т.н.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Аз викам и една подводница да купят или пьк направо 2 - едната за резерва.
                    Може - ама на педали.....
                    Пилота с най - много летателни часове сред младшият офицерски състав у нас ги има не за друго, а защото е завършил в САЩ и там са му скъсали ританките от летене. Преди две години един американски пилот на С130, "спъна" говедото ПОД безопасната минимална скорост за да могат нашите парашутисти да скочат(парашутите им явно са изчислени да се скача от балон щото на около минималната безопасна скорост на С130 или Спартан цъфват като майски рози). Всички на земята очакваха някакъв супер ас да слезе ... оказа се някво фърст лефтенантче с вид на гимназист. Ама с над 1000 часа на тая машина.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Все ми се струва, че нещо пак тръгваме по грешния път. Ф-ките ни трябват колкото на мъртвец вендузи. Просто мое мнение. Сега ми е късно и мисълта ми тече трудно за да се е аргументирам. Но някак е свързано с това какво целим с тези самолети и няма ли по-ефективни средства за изпълнение на същите задачи. Иначе колко бързо реагират нашите ВВС показаха последните пожари. Времето им на реакция е такова, че ми напомня "естонските" вицове в анекдот.ру.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                        Все ми се струва, че нещо пак тръгваме по грешния път. Ф-ките ни трябват колкото на мъртвец вендузи. Просто мое мнение. Сега ми е късно и мисълта ми тече трудно за да се е аргументирам. Но някак е свързано с това какво целим с тези самолети и няма ли по-ефективни средства за изпълнение на същите задачи. Иначе колко бързо реагират нашите ВВС показаха последните пожари. Времето им на реакция е такова, че ми напомня "естонските" вицове в анекдот.ру.
                        Ми просто е неизбежно купуването на "нещо" - иначе или трябва продължим да кърпим на все по- високи цени старите миГ (а и не е ясно просто кога ще ни кажа ДГД) или да си плащаме друг да ни изпълнява "еър полисинга", от което по- унизително здраве му кажи.
                        Последно редактирано от Mad Dog; 20-10-12, 00:38.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Куче прав си,но има едно НО - с толкова пари това направили.Сега като вземат позастарели Фки и кога им навьртят по 500 часа на пилот някой да дойде да ми се обади.Пак ще има Имаме едни кошници дето 10 човека могат малко да ги карат и плашим с тях.


                          А лошо няма Шефа да е пилот,беше ми и шеф едно време
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #88
                            От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Просто бях от последните двугодишни войници. Още нямаше бюджетни ограничения и каквото си поискаха военните, това получаваха. Първата година в школата в Плевен, след това на юг. Е мотострелкови, не нещо друго. По-малко "мото", долу горе "стрелкови" ако се съди по подготовката ми. Абе хора ние никога не сме имали нормален БТР! Ние нямаме на какво да си возим пехотата! Иначе сме много горди с авиацията си. Тогава имахме къде 200 самолета и се летеше на тях. Поне така твърди статистиката. Само дето аз като пехотинец нямам нито едно занятие за цялата си служба в което да действам или съвместно с или против авиация. И не познавам пехотинец имал такова занятие. Интересно дали имаме пилоти, имали занятия съвместно с пехота?

                            Ако "Да" къде е тази пехота?

                            Ами за чий са ми тия "соколи", дето са само за парад? И да искат да ми помогнат на бойното поле, няма да знам как да се възползвам от услугите им като пехотинец. Не съм учен на това. Ще се учудя ако те са учени как да ми помогнат, а не да смесят с пръстта всичко дето щъка по земята и как точно ще ме отличат, че съм от същия отбор.

                            Ако някой почне да ми разсъждава на тема, че са нужни за защита на небето ни, мисля, че имаме перфектната география за единно локационно поле. А също и за зенитна защита. Остатъците ни от наука и промишленост също ще могат да осигурят компонентите за това. За самолетите - шплент да се счупи, купуваме си го от чужбина.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Куче прав си,но има едно НО - с толкова пари това направили.Сега като вземат позастарели Фки и кога им навьртят по 500 часа на пилот някой да дойде да ми се обади.Пак ще има Имаме едни кошници дето 10 човека могат малко да ги карат и плашим с тях.


                              А лошо няма Шефа да е пилот,беше ми и шеф едно време
                              Босс - не друго човек ама много се дразня - искали нашите хубостници Грипен. Браво.... Специалните ни сили пък искат барем по един чифт читави кубинки и по един гора-текс, и некви такива "подробности " като прилични раници и спални чували. Ама няма- при това няма вече 7 ма година ..... Бронираните Г класи в Афганистан са с полупрозрачни стъкла (матирани са от пясъци и чакълища) ама и за тяхната замяна пари "няма". И изобщо списъка на нямане в тея дето всеки ден чакат да им падне мината на главата или някой изперкал шахид в униформа на афганистанска армия/полиция да ги зачеше на къси редове е по- дълъг от брадата на пророка. И на тоя фон техни величества летателите "искали" еди кво си.... Аман бре...
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Алекс идеята и плана беше друг,какво занятие между авиация и пехота искаш като имаме половин летище самолети?Бил ли си на полети при които облитащия се троши,а след полетите около 30% от техниката е в ТЕЧа.

                                Кликни Инджирлик,виж какво имат,колко са,от кога са,по колко летят............после ония 5.5 минути от там до нас ги сложи в сметката и да видиш кьде сме с 5 самолета на по 20 години.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X