Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Спарки аз няма да сравнявам 16ка с Миг 29 ако е кофти самолет,да го дават като довод обаче за подновяване защото бил по-добьр от МИга не го приемам.

    Знаеш колко приблизително струва обучението на един пилот и долу горе е ясно колко добри пилоти имаме на 29ка.Едно време летяха 2 смени 5 дни в седмицата,не можеше да се спи ако не си свикнал,сега с тия 5 полета в годината колко да не забравят от кьде се влиза в самолета не ми е ясно какво правят.

    Албатрос от Чехия едно време бяха взели,за патрул и трепене на танкове става,за наземна подрьжка сьщо.За чий им е изстребок като няма на кой да се опьне?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Спарки аз няма да сравнявам 16ка с Миг 29 ако е кофти самолет,да го дават като довод обаче за подновяване защото бил по-добьр от МИга не го приемам.

      Знаеш колко приблизително струва обучението на един пилот и долу горе е ясно колко добри пилоти имаме на 29ка.Едно време летяха 2 смени 5 дни в седмицата,не можеше да се спи ако не си свикнал,сега с тия 5 полета в годината колко да не забравят от кьде се влиза в самолета не ми е ясно какво правят.

      Албатрос от Чехия едно време бяха взели,за патрул и трепене на танкове става,за наземна подрьжка сьщо.За чий им е изстребок като няма на кой да се опьне?
      Албатроса знам от чичо ми който е бивш военен пилот, че е взет основно за обучаване на младите пилоти. А 16-ки няма да сменят 29-ките, просто на опашката преди 29-ките има други.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #63
        От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        За чий им е изстребок като няма на кой да се опьне?
        Ми той не е изтребок. Многоцелеви е, уж.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ми той не е изтребок. Многоцелеви е, уж.

          О да,както и 29ти,трепе всичко.Само дето многоцелеви е ако има вьорьжението и електрониката коят му е нужна за да излезе срещу сьщия такьв вьв вьздуха,ако я няма си е гьльб на мира.Това става като оная фрегата дето купи флота - лодка за разходка,за друго пари нямали.

          ОБАЧЕ пак се врьщаме до обучение на пилоти на скьп и стар самолет който уж трябва да покрие всичко.Л39 не може да им се опре вьв вьздуха,но колко струва,колко ресурс има,за какво ще се ползва и за какво става?


          Бе..........да живей мира
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            С какво старо Фче превьзхожда 29ка?Бившите източногермански нали си летят,какво им е?Това ако говорим за самолет,ако говорим кой от кьде иска да наскубе е друго.

            А между другото останаха ли 21ци в Графа?Че той е 1958 модел май,а гледам се мьлчи по вьпроса...
            Не може да се говори за превъзходства. Това са общо-взето аналогични самолети. Всъщност, МиГ 29 е аналога/отговор на Ф 16, достигнат със обичайното закъснение от десетина-петнайсет години. Не може да се говори и за "фче"-то като по-старо (от нашите конкретно) 29-ки - те са на по двадесет и пет години, като през това време са имали изключително сиромашка поддръжка (и в момента не всички летят), за разлика от въпросните португалски.
            А източно-германските са "девети" резерв в рамките на Бундесфера. Те вече приключват всякакви запаси от ресурс (много преди нашите) като фактически службата им е спаринг при учения из цяла Европа.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...29-ките пък се махат по политически причини...
            29-ките не се махат, махат се 21-ците, не по политически причини, а понеже вече са абсолютно невъзстановими. Виж, нови 29-ки, надали ще купим и това вече е по сложен комплекс от причини, в който (комплекс), надделяват политическите.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #66
              От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              На мен ми се види далновидно решението за изтребители втора ръка. В момента тече процес на избистряне на концепцията за изтребителна и щурмова авиация. Аз залагам, че F-22 е последната разработка на пилотиран изтребител. Руснаците просто го догониха с ПАК ФА/Т-50. F-35 пък е просто универсално междинно звено.
              Оттам нататък ще следват безпилотни машини за тези цели. Ще видите.

              Коментар


              • #67
                От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                На мен ми се види далновидно решението за изтребители втора ръка. В момента тече процес на избистряне на концепцията за изтребителна и щурмова авиация. Аз залагам, че F-22 е последната разработка на пилотиран изтребител. Руснаците просто го догониха с ПАК ФА/Т-50. F-35 пък е просто универсално междинно звено.
                Оттам нататък ще следват безпилотни машини за тези цели. Ще видите.
                Тя концепцията се мъдри има-няма половин век вече. И пак ползват безпилотни за разузнаване само.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ...Л39...
                  Е самолет за обучение. На кого очакваш да се опре? Уж за същото купиха пилатусите. Колко са адекватни не знам - баща ми избягва да ходи на сбирки, щото само се ядосва като им гледа простотиите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Имат и слабовьорьжена версия ма как да е,като цяло за обучение става.

                    Мисьлта ми е,че стари многоцелеви не им ли натикаш електрониката и нямат ли вьорьжението си купуваш гугутка каквата можеш да вземеш за много по-малко пари.Ако ще е за едното летене и обучение може да се мине много по-тьнко.

                    Ние с тебе да не сме раснали заедно в някой авиогарадок?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      За 29-ките, по една телевизия имаше един филм за летене и водещият преди да се качи в самолета каза:
                      " Прди 15 години едва ли щях да повярвам, че ще карам МИГ над предмосковието. Ето сега имам уникалния шанс". След полета се изказа брутално ласкаво за самолета при положение, че 16-ките ги кара когато му падне сгоден случай. Отделно не са за подценявани и 31-ците на МИГ, също и Су-24 (по памет), новият многоцелеви изтребител на Русия. Лично аз мисля, че Грипените са на умерена цена с умерени ТТД. И са идеални за нашите цели. Миражите май са малко прехвалени, както и хорнетите.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Имат и слабовьорьжена версия ма как да е,като цяло за обучение става.
                        Е то бомби и стрелби се правят и с цел обучение. Той по дефиниция е самолет за обучение. Поразгледай из нета - никъде не се твърди друго.

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Ние с тебе да не сме раснали заедно в някой авиогарадок?
                        Знам ли... първите ми 7 години са минали в гарадока в Нови Искър. Последното триетажно блокче, дето е най-близо до реката и до нивите.


                        ...сега е грозна картинка. Ходих преди 3-4 години. Повече надали ще отида някога.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                          ...хорнетите...
                          Само в мокрите ни сънища.

                          ПП: Телевизията беше Discovery. Возиха го източногерманци.
                          Последно редактирано от sparkybg; 19-10-12, 20:36.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Че над кой друг можем?!!
                            Засега над косоварските но докога не знам...
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #74
                              От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ...Едно време летяха 2 смени 5 дни в седмицата,..
                              E като летели къде е файдата? Да са опазили туй що пазеха? Ей на ти къде си? Ако не бяха летели, по-малко пари щяхме да имаме да връщаме.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Ми то тогава да не поддържаме изобщо армия... Найш ли колко пари ще спестим.

                                Тогава така беше устроен света-така процедираха.
                                Сега е по друг начин, и действията са адекватни на условията които ни спускат.

                                Да не дава Бог да ни затрябва армия. Сега е силно недостатъчна, но поне има кой и къде да се обучават за командири. И все още има боеспособно население което знае как се зарежда пушка. Та ако се наложи-армията поддържа някакво ниво на готовност, и се обучават командири които да поемат редниците при евентуална нужда.
                                Пак казвам-недай Боже...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X