Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Добре, че не ни питат нас как да изберат хвърчилата...но ми стана съвсем ясно как ще ги изберат...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie
      И на какви цени? И коя от тези е в НАТО?
      Демек качество и ефективността на авиатехника зависи от това, в кой съюз си в момента?

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Зависеше като бяхме във Вършавския договор. Сега, ако си внимавал в темата, въпросът е дали да си купим американски или европейски самолети и то от няколко различни производителя. Демек имаме опцията да изберем от няколко доставчика от различни страни онова, което е най-ефективно според джоба ни.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Демек качество и ефективността на авиатехника зависи от това, в кой съюз си в момента?
          Факт е, че покупките на оръжие са в много голяма степен зависими от политически фактори. Да не би по времето на ВД да не е било така? Сега поне има избор между най-малко 3 варианта ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Аз продължавам да не мога да разбера какво отношение имаш към покупките на самолети от държава, член на НАТО? Самолети ли продаваш? Или просто се опитваш да ни дразниш? Също така опродължавам да очаквам официално мнение по казуса от управата на форума.
            Колкото до използването на руски машини от американците, предполагам, че си на ясно защо ги ползват. Не е заради икономията на гориво, ако това си мислиш.
            Последно редактирано от NovemberCharlie; 07-02-13, 16:34.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              На това ли му се вика " Да търсиш под вола теле?"

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Та да се върнем на самолетите. Тези, които реално можем да закупим и да вършат необходимата работа в нашето въздушно пространство.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Ще ме прощавате, позволих си малко да зачистя.

                  NC - общата причина темите за руско оръжие във форума да се "харчат" е че повечето сме момченца, а от тях - голяма част едно време сме дрънкали руско оръжие в казармата, което ни обосновава реакция на павлово куче. В общи линии всяка такава тема е като да си намерим на тавана куфара със старите играчки, в петък вечер, с жената и децата на село до другата неделя. Не можеш го пребори това.

                  Конкретно за самолетите - споменаването на руски самолети в темата може би е сред едно от наистина малкото обосновани споменавания на руско оръжие, предвид че въпросните наистина биха били много смислен избор (поради съотношението им цена/качество). Върти ми се (но може и да греша) че руските оферти (когато ги имаше) включваха и една торба наземно оборудване и ремонтни комплекти, което е важно.

                  Това - ако имахме избор

                  Сибирски - виж горното. НЯМАМЕ избор. Няма какво да го коментираме. Не сме Индия да сме сила, да си решаваме военната политика сами и да си пазаруваме от който поискаме.

                  Що се отнася до моя милост - аз ИСКАМ да се набарбалякаме с руски самолети, понеже са най КРАСИВИ !!! Ха да ви видя сега. Опровергайте ме де

                  И - простете за спама личното ми мнение е че РУСКОТО ОРЪЖИЕ Е НАЙ-ХУБАВО !!! Имам предвид - "хубаво" в смисъл "красиво"

                  Няма по-красив камион от урала, виетнамката също е абсолютен сладур, тия ракетовозите пък като ги видя - направо ми омекват капачките, а калашника си остава по-красив от всякаква М-ка, била тя 16ка или не знам каква си.

                  За хеликоптерите да не говорим, и там фераритата пасти да ядат. С изключение на оня Ка Алигатор ли беше, той определено ми се вижда като грозното пате в групата. Без изгледи да стане лебед.

                  Остава да ни позволят да си избираме въоръжението по критерий красота, и всичко ще влезе в релси.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    То ако имаше избор нямаше да режем каквото вече имахме,а какво остава за избора да си купим това което НИ трябва.

                    Като те ползват за пьдар ти дават тояга,никой не ти тика гаубица в рьцете.

                    А за Калашника сьм сьгласен,и на мирис го докарва еле рано сутрин ма нещо последно време никой не го кльопа и него,никой от нашите сьюзници.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                      NC - общата причина темите за руско оръжие във форума да се "харчат" е че повечето сме момченца, а от тях - голяма част едно време сме дрънкали руско оръжие в казармата, което ни обосновава реакция на павлово куче. В общи линии всяка такава тема е като да си намерим на тавана куфара със старите играчки, в петък вечер, с жената и децата на село до другата неделя. Не можеш го пребори това.

                      Конкретно за самолетите - споменаването на руски самолети в темата може би е сред едно от наистина малкото обосновани споменавания на руско оръжие, предвид че въпросните наистина биха били много смислен избор (поради съотношението им цена/качество). Върти ми се (но може и да греша) че руските оферти (когато ги имаше) включваха и една торба наземно оборудване и ремонтни комплекти, което е важно.

                      Това - ако имахме избор
                      .
                      Гоблин, ако не се заблуждавам сме на приблизитално еднаква възраст. Подозирам, че до преди 90-та година и житейските ни пътища са били сходни, което обяснява някои сходни позиици по различни въпроси. Признавам си, макар да не разбирам от отбрана и по принцип съм миролюбиво настроен, че и на мен ми е интересно да чета за оръжия и честно казано с удоволствие гледах изпълнението на МиГ29 ОВТ. Ти по-горе си обяснил обективно защо има купувачи на подобна информацията. Мен това не ме притеснява, освен в случаите когато този интерес представлява отявлено чуждопоклонничество. Но моят въпрос не е защо има купувачи на тази информация. Мен ме интересува мотива на продавача.

                      По отношение на руското оръжие. Не съм компетен достатъчно, за да му давам оценка. Факт, че е по-евтино и то много по-евтино. Но ние сме член на НАТО. Т.е. предполагам има някакви изисквания за съвместимост, които трябва да спазваме. Това от една страна. А второто, което е по-важно, че в последните 30 години сблъсъците между западното и руското оръжие като цяло са завършвали в полза на западното. За това естествено има много причини, повечето от които не са свързани вероятно с качествата на самото оръжие, но за съжаление статистиката не лъже. Което говори, че по отношение на ефикасността нещата не са в негова полза. А както ни е добре известно, когато нещо не е ефикасно, то не е и ефективно. Или по-просто казано, ако нещо не върши работа, няма значение, че евтино.

                      И последно. Нека си представим следната ситуация. София, 1970 г. Голяма зала, в която разни хора на групички си говорят по различни въпроси. Социални, технически, икономически, кулинарни, туристически, ловни... Между групичките върви един немец, бивш войник от Вермахта и с повод и без повод обяснава за величието и качествата на Вермахта и неговато оръжие. Раздава брошурки за Тигри и Пантери. Че и подпитва: "Що ще си купувате МИГ 21, вземете си Ме109, найш къф е як и евтин?". Според теб дали това не би било гротескно. И колко време управата на залата щеше да го трае? Дори и при положение, че в самата зала има достатъчно хора служили в българската армия с немско оръжие.

                      Но нека да се върнем на самолетите.
                      Последно редактирано от NovemberCharlie; 07-02-13, 17:51.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        ... И последно. Нека си представим следната ситуация. София, 1970 г. Голяма зала, в която разни хора на групички си говорят по различни въпроси. Социални, технически, икономически, кулинарни, туристически, ловни... Между групичките върви един немец, бивш войник от Вермахта и с повод и без повод обяснава за величието и качествата на Вермахта и неговато оръжие. Раздава брошурки за Тигри и Пантери. Че и подпитва: "Що ще си купувате МИГ 21, вземете си Ме109, найш къф е як и евтин?". Според теб дали това не би било гротескно. И колко време управата на залата щеше да го трае? ...
                        В същност, това е и една от основните разлики между сега и онова време. По онова време дори на съпоставката между "наше" и "тяхно" оръжие и системи се гледаше като на нещо вредно и нежелателно тя можеше да донесе неприятности, да не говорим пък за рекламата на политически неправилното оръжие.
                        Лично аз предпочитам сегашното положение ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          Гоблин, ако не се заблуждавам сме на приблизитално еднаква възраст. Подозирам, че до преди 90-та година и житейските ни пътища са били сходни, което обяснява някои сходни позиици по различни въпроси. Признавам си, макар да не разбирам от отбрана и по принцип съм миролюбиво настроен, че и на мен ми е интересно да чета за оръжия и честно казано с удоволствие гледах изпълнението на МиГ29 ОВТ. Ти по-горе си обяснил обективно защо има купувачи на подобна информацията. Мен това не ме притеснява, освен в случаите когато този интерес представлява отявлено чуждопоклонничество. Но моят въпрос не е защо има купувачи на тази информация. Мен ме интересува мотива на продавача.

                          По отношение на руското оръжие. Не съм компетен достатъчно, за да му давам оценка. Факт, че е по-евтино и то много по-евтино. Но ние сме член на НАТО. Т.е. предполагам има някакви изисквания за съвместимост, които трябва да спазваме. Това от една страна. А второто, което е по-важно, че в последните 30 години сблъсъците между западното и руското оръжие като цяло са завършвали в полза на западното. За това естествено има много причини, повечето от които не са свързани вероятно с качествата на самото оръжие, но за съжаление статистиката не лъже. Което говори, че по отношение на ефикасността нещата не са в негова полза. А както ни е добре известно, когато нещо не е ефикасно, то не е и ефективно. Или по-просто казано, ако нещо не върши работа, няма значение, че евтино.

                          И последно. Нека си представим следната ситуация. София, 1970 г. Голяма зала, в която разни хора на групички си говорят по различни въпроси. Социални, технически, икономически, кулинарни, туристически, ловни... Между групичките върви един немец, бивш войник от Вермахта и с повод и без повод обяснава за величието и качествата на Вермахта и неговато оръжие. Раздава брошурки за Тигри и Пантери. Че и подпитва: "Що ще си купувате МИГ 21, вземете си Ме109, найш къф е як и евтин?". Според теб дали това не би било гротескно. И колко време управата на залата щеше да го трае? Дори и при положение, че в самата зала има достатъчно хора служили в българската армия с немско оръжие.

                          Но нека да се върнем на самолетите.
                          Има и друго - в следвоенните години, и по-точно по време на студената война, новите разработки са невъобразимо повече от сега, и много по-революционни във всяко отношение. Само сравни какво представлява да речем един МиГ 15, един 21, 23, че накрая и 29. И това за едни 30-40 години. От друга страна, в последните 30-ина години развитието е главно в посока на спомагателните системи и електрониката. Няма революционен самолет по отношение на летателни качества и по отношение въобще на конструкция, или поне не и такъв, дето да е достатъчно евтин за да е масов. Стигна се до промяна на вектора на тягата, доизкусуряване на аеродинамиката облепване с разни специалитети, та да се виждат малко по-зле на радарите и подобни, но основно самолетите не са толкова различни като летателни качества. Погледни и по американските форуми, където пишат и пилоти включително. Например споменатия F18 Super Hornet, който замести F14 дори не може някои неща, които стария е могъл. Дори коментирания Грипен има поне външно общи черти с МиГ 21 например.

                          Та тъй. За 30-40 години развитие с 4 поколения, а за последните 30 - условно с едно, при това далеч от масовостта. Затова и самолети като F16 и МиГ 29 са си актуални, и ще продължат да са актуални. Първо са се доказали като читави такива, второ са произведени в много бройки, точно поради читавостта си, и трето са на достатъчно смислена цена.

                          Аз нямам нищо против да си напазаруваме МиГ 29 от последно поколение например. Няма да се случи по политически причини, обаче. Не по технически и икономиески.
                          Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Голяма радост виждам че сме от НАТО. Иначе казано, противникът на тая селскостопанска авиация ще са новите руски Мигове и СУ-та. Което значи, че те със сигурност няма да ги гръмнат на единственото им летище, ами ще ги свалят във въздуха, за да снимат тая работа с телефоните си, за да могат да я пуснат в ютюб. И ще ги връхлетят без даже да включват радарите си, както им е адета, та тия няма и да усетят че ги атакуват.
                            Мда. Радост голяма.
                            Тия дето ще вземат рушвета, обещаха ли да почерпят?

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Тия дето ще вземат рушвета, обещаха ли да почерпят?
                              Те тия винаги черпят само който трябва. И сега, и тогава.
                              Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                Голяма радост виждам че сме от НАТО. Иначе казано, противникът на тая селскостопанска авиация ще са новите руски Мигове и СУ-та. Което значи, че те със сигурност няма да ги гръмнат на единственото им летище, ами ще ги свалят във въздуха, за да снимат тая работа с телефоните си, за да могат да я пуснат в ютюб. И ще ги връхлетят без даже да включват радарите си, както им е адета, та тия няма и да усетят че ги атакуват.
                                Мда. Радост голяма.
                                Тия дето ще вземат рушвета, обещаха ли да почерпят?
                                Селскостопанска техника, думаш, но още нищо не е купено.
                                А защо подценяваш нашите пилоти, величаейки чужди, ако ще и в звездолети да са?
                                За Писаревски ли да пиша, за какво ли?
                                И кой ти каза, че ще бъдем сами в небето?
                                И няма толкова луди да дойдат над небето ни, а ако да, "здраствуйте братушки" - ще си го намерят!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X