Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Нямало ядрено оръжие, складирано на постояна основа в България, нямалооооо... Това че съветски военослужащи били в България, пак не го подтвърждава. Някой да си чул за, да кажем, охранителен руски пълк, или поне батальон, стоящ на постоянна основа в България? То че имало всякакви инженерни съоръжения, то защото всички се готвили за голямата ВОЙНА. Нали така, или още трябва нещо да обяснявам.
    Че може да е нямало постоянно, това и от ЦРУ са го допускали. И съвпадението между техните данни за ядрени складове и местослуженето на твоите сънародници е достатъчно красноречиво.
    А за другото, не знам какво да обясняваш. Вече го видяхме обяснението за надписите на руски език "Официально нас там не было, но фактически мы там были" ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Поделение 32420 Ямбол/хълм Кабиле - бивши немски летищни хангари/, една ядрена бойна глава в хале с климатик, другите ако стане зор после, да ти дам и разчетите кои градове щяха да изпищят?
      Недей да пишеш на ангро - това и през 1989 и назад във времето, ферманите дето ги изписах са едно, после всичко рухна и така.
      ...то и СС20 нямаше..., пък ги нарязаха в завод "Ивайло" в В.Търново...

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Аз си задавам следните въпроси. Първо, ако ще стреляш с ядрени глави, то трябва да може бързо да ги монтираш. Тъпо е да ги мъкнеш от няколко хиляди километра, при положение че е по-лесно и по-бързо да ги изстреляш с по-далекобойни ракети. Т.е. ако е било предвидено ракетите в България да стрелят с ядрени глави същите са били на разположение на място. Ако не е било предвидено да стрелят с ядрени глави такива най-вероятно не е имало. Вторият ми въпрос е защо си давахме толко зор да превърнем Балканите в зона свободна от ядрено оръжие. Ако отсреща не е имало ядрени глави защо сме си давали зор по темата. Ако е имало - вероятно и ние сме имали и е имало смисъл да разкараме и едните и другите.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Имаше една, защо - по преценка на доставчика.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            В повечето случаи съм съгласен с теб, но в случая не мога да разбера какво искаш да кажеш.
            Липсата на съветски войски си е липса на съветски войски. Военослужещите сами си казват в какви униформи са служили и на какви са се правили. Това ако е присъствие на съветски войски - всеки американски "съветник" в армията ни ще ни направи американска армия.
            ...
            Но за ядрен боеприпас пак си остава горното. Съветски ядрен боеприпас в мирно време - в официални съветски ръце. Хранилища и инфраструктура - Оня Горе дал.
            Какво искам да кажа ли? Ами това, че дори и някакъв ограничен контингент, но ги е имало, и са пазили обекти на наша територия, които фактически не са били български. Въпреки българските униформи, с които са ги обличали.

            А за това, че ядрените боеприпаси, където и да ги е имало, са си били в съветски ръце, не видях никой да спори. Точно така си е било и другаде. Примерно, в Полша ...

            В конце января 2007 г. среди рассекреченных документов Варшавского договора была обнаружена папка, относящаяся к операции «Висла». Оказалось, что на территории ПНР располагалось около 180 ядерных зарядов (в то числе 14 по 0,5 мегатонн) — в случае войны они подлежали передаче Войску Польскому, которое и должно было нанести ими удар по Западной Европе. Дело в том, что проведенные в 1965 г. учения по транспортировке ядерного оружия в западную Польшу в условиях войны закончились провалом. Сроки доставки не соблюдались, а сами ракеты оказались слишком легкой целью для противника. В условиях доктрины Варшавского договора, предусматривающей вторжение в Западную Европу, единственным выходом оставалось соорудить в Польше склады ядерных бомб и боеголовок и передать их в случае войны польским частям. В 1967 г. был подписан соответствующий двусторонний военный договор. Склады с ядерным оружием охранял советский «спецназ». Помимо прочего, среди рассекреченных документов был обнаружен также документ на русском языке («совершенно секретный», как и все остальные), озаглавленный «Схема доведения до В[ойска] П[ольского] приказов выдачи ядерных боеприпасов, разблокировки и применения ядерного оружия». Сохранились также полномочия на имя польских офицеров и список 12 высших военных чинов, допущенных к этой тайне. Было ясно, что НАТО ответит контрударом. Штабисты Варшавского договора исходили из того, что он уничтожит до 53% войск СССР и его союзников.
            Много интересна е посочената причина в Полша да разположат ядрени боеприпаси и в мирно време. Излиза, че са стигнали до извод, че няма да са в състояние гарантирано да ги доставят, когато потрябват. Някой сеща ли се за причина тук да е било различно?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              ...то и СС20 нямаше..., пък ги нарязаха в завод "Ивайло" в В.Търново...
              SS-23 (9K714 Oka)
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CALFNP3F_.JPG
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5451893
              Точно преди да го унищожат, снимката е от личния ми архив.

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              Ако отсреща не е имало ядрени глави защо сме си давали зор по темата. Ако е имало - вероятно и ние сме имали и е имало смисъл да разкараме и едните и другите.
              Имало е, американски на склад в Инджирлик, Турция, както и тактически за 203мм М-110.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                ...Вторият ми въпрос е защо си давахме толко зор да превърнем Балканите в зона свободна от ядрено оръжие...
                Това е интересен въпрос. Ключа от мазето на палатката е че тогава (мисля че тази кампания се активизира в началото на 80те / през 80те) Гърция имаше толкова проблеми с Турция, и толкова ляво правителство (а Турция - толкова дясно) че парадоксално България и Гърция бяха едва ли не по-близки отколкото Гърция и Турция. Тогава гърците здраво пълнеха гащите и безядрени балкани наистина им изнасяха. А ние пък нямахме нищо против Балканите да са безядрена зона, нито пък имахме нещо против да подсечем турците предвид че те не се ослушваха да подсекат нас.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  А виж намери отнякъде полски вестници от 39-та. Модната за сезона тема е как Полша и Германия ще си разделят Русия, и колко поляците щедро оставят за Япония. За зондеркомандите в Украйна и Белорусия е страшно и да се говори.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    А виж намери отнякъде полски вестници от 39-та. ...
                    Полските вестници от 39-а може и да са интересни, но не точно по дискутираната тема. За разлика от информацията, появила се в резултат от разсекретяването на документи на Варшавския договор, което поляците решиха да направят през 2005.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Ми, додето го пратя, написали друго.

                      Хубаво, и какво? Виж годините - от средата на 60-те. Тогава изобщо са имали атомните бомби за нищо работа. По същия начин по същото време французите са клинчили атомни бомби от американците за Индокитай, понеже там не щеш ли настъпил масов анален секс из джунглата, ама не са им дали. Предполагам че и в Полша не е имало особено. По-вероятно е да са закарали веднъж учебно, колкото да видят как става и да засекат по хронометъра, а после сигурно са си ги прибрали, но вече са знаели как да ги закарат през особения период при изостряне на обстановката. Особено пък фокуса с "14 бр. по 0,5 кт". Тия играчки съществуваха много малко, понеже отначало никой не умееше да ги прави, а после се ужасиха от последствията, и май всички ги разглобиха.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Нали щях ме да си пише ме за ф-16 ,не за ядрените ракети в България.Че се дразня на журналистическите интерпретации на руснаците които уж са служили в поделенията около Самоков.Поделението над с.Гуцал,нито е на 7-9километра от Долна Баня,нито е под яз.Искър,нито е на североизток,от Самоков.А пък Боровец е съвсем друга бира.Който иска мога да го заведа до там.Както писах моя човек е служил 7г,там руснаците трябва докато са били там да са като духове,да са там но никой да не ги вижда,за 7г все някога щяха да се видят.Това е като както беше написал един писател че от Мусала се вижда Бяло море,а хижара ,ми казва -Румба тук съм 12г и съм бил и при ясно и при лошо време а досега не съм го видял това море,как някой се качи веднъж в живота и веднага написа за такава гледка.Та така и в нашия случай 10% истина и останалото измислица.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Нали щях ме да си пише ме за ф-16 ,не за ядрените ракети в България.Че се дразня на журналистическите интерпретации на руснаците които уж са служили в поделенията около Самоков. ...
                          Е какво има да си пишем за самолетите, като ти си знаеш, че Ф-16 е скъп боклук, а МиГ-29 е връО. Темата отдавна е изчерпана.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Нали щях ме да си пише ме за ф-16 ,не за ядрените ракети в България.Че се дразня на журналистическите интерпретации на руснаците които уж са служили в поделенията около Самоков.Поделението над с.Гуцал,нито е на 7-9километра от Долна Баня,нито е под яз.Искър,нито е на североизток,от Самоков.А пък Боровец е съвсем друга бира.Който иска мога да го заведа до там.Както писах моя човек е служил 7г,там руснаците трябва докато са били там да са като духове,да са там но никой да не ги вижда,за 7г все някога щяха да се видят.Това е като както беше написал един писател че от Мусала се вижда Бяло море,а хижара ,ми казва -Румба тук съм 12г и съм бил и при ясно и при лошо време а досега не съм го видял това море,как някой се качи веднъж в живота и веднага написа за такава гледка.Та така и в нашия случай 10% истина и останалото измислица.
                            Погледни картата.
                            - Прав си, че поделението е на 11-12 км по въздуха от Долна баня, но самият Гуцал си е на толкоз - 5-6 км. по въздуха;
                            - Поделението е на 4-5 км по въздуха от Шипоченския залив, който си е яз.Искър;
                            - От баира на поделението се виждат пистите на Боровец ... и не само; въздушно - 11-12 км;
                            - И си е баш на северо-изток от центъра на Самоков...

                            Освен това, никой не е казвал, че каквито и да било "духове" са били там постоянно...Пък и "духовете" имат свойството да не се виждат, поне по татово време това определено можеше да се случи. Имаше си правила...и се спазваха.


                            А това, че стана като вица за краставицата и 99% вода си прав.
                            Mitsubishi L200 DobbleCab

                            KTM XC 450 RW 2009
                            KTM 350 SX 2011

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Колега,защо ми е картата,като съм ходил много пъти там и гледам ти си много запознат с района,щом в Шипочан имат залив на язовира,значи Ново село е под водата.Темата стана тъпа,повечето гледат Гугал и пишат за неща прочетени в нета.Все ми е едно ,да ли сме имали ЯО,важното ,че сега нямаме нищо и скоро време и армия няма да има ме,а и защо ни е нали вече врагове няма ме.На 46г ,да ми обясняват че може живи хора да се скрият в онова време,когато най-голям кеф беше ,пред избрани приятели ,под сурдинка да подхвърлиш колко си осведомен,си е чиста фантасмагория.Стига ми толкова ,ще ходя в темата за разходките там поне кара ме в неделя.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                А германците до скоро не се свенили да карат тези ужасни, руски самолети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X