Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Абе, тая тема що не е в Политиката?

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Не знам дали е за политика, но е добре да бъде поне тема по въпроса, например: "След конкурса - купуваме Ф-16".
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        ...например: "След конкурса - купуваме Ф-16".
        Ми щото те пак ще са стари и пак без конкурс, бре, не четеш ли темата?
        Ибо, доказано бе по-горе от специалистори, че е не-въз-мож-но, не-въз-мож-но да се организира производство в някакви обозрими срокове (туй дан`са братушките по време на ВСВ, я?!), т.е. ще ни пробутат такива от авиоморгата в Аризона, с някаква маааааалко модернизирана електроника, ако изобщо. А и цената няма да бъде същата, а много по-висока, щото нашите продажници, заели поза "ишиас" пред пиндосите, нали, веднага обявиха, че ... абе пише по-горе. Пък и тази цена, много-много-много по-висока ще я дадем напред, а после ще има "Чичо Сам земА парите и казА "Ще видим!""...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Надцакването върви с пълна сила

          Швеция подобри офертата си за "Грипен"
          Тя предлага пакет от 10 изтребителя, и то с оборудване и въоръжение, за по-малко от 1.8 млрд. лв.

          https://fakti.bg/bulgaria/356012-shv...a-si-za-gripen

          Бави си началото на преговорите за закупуването на Ф 16

          https://fakti.bg/bulgaria/356018-bav...-sasht-za-f-16
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Ми щото те пак ще са стари и пак без конкурс, бре, не четеш ли темата?
            Ибо, доказано бе по-горе от специалистори, че е не-въз-мож-но, не-въз-мож-но да се организира производство в някакви обозрими срокове (туй дан`са братушките по време на ВСВ, я?!), т.е. ще ни пробутат такива от авиоморгата в Аризона, с някаква маааааалко модернизирана електроника, ако изобщо. А и цената няма да бъде същата, а много по-висока, щото нашите продажници, заели поза "ишиас" пред пиндосите, нали, веднага обявиха, че ... абе пише по-горе. Пък и тази цена, много-много-много по-висока ще я дадем напред, а после ще има "Чичо Сам земА парите и казА "Ще видим!""...
            Каза "Чекай малко" , защото виж какво казва бившия комсомолец и знаменосец.

            https://offnews.bg/politika/borisov-...pa-695858.html
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
              Това какво доказва за капацитета? Щото аз на същото мога да ти отговоря с:
              0 от 5 и 1 от 5.

              Като имаме капацитет да се оправяме сами, що хеликоптерите ни са в горецитираното плачевно състояние, а от август миналата година събираме оферти и от Украина и Беларус, а не ги дадем на нашите фирми?
              Доколкото разбирам, "Авионамс", който беше национализиран с фанфари именно с такава цел, даже не е кандидатствал за ремонт на 4-те броя Ми-24, а само за 2 Ми-17.

              Освен това, какво по-точно можем да ремонтираме сами? Защото, примерно, поляците имат капацитет и планове да подменят и електронното оборудване за съвместимост с НАТО (това там комуникации, Линк16), но и да подменят въоръжението на Ми-24. Защото, с изтичане на срока на годност на оригиналните ПТУР, тези, иначе много добри хеликоптери, остават с ограничени възможности поради липсата на управляемо оръжие.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Надцакването върви с пълна сила

                Швеция подобри офертата си за "Грипен"
                Тя предлага пакет от 10 изтребителя, и то с оборудване и въоръжение, за по-малко от 1.8 млрд. лв.

                https://fakti.bg/bulgaria/356012-shv...a-si-za-gripen
                Интересно какво включват във въоръжението след като всичкото въздух-въздух се произвежда извън Швеция.Противокорабните ракети да.Въоръжението въздух-земя пак външни фирми.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  На нас какво ни трябва, в заданието вероятно пише?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Надцакването върви с пълна сила
                    На това се казва "търг" и ако не е "планувано" си е направо "братска подсечка".
                    Но както и преди и сега се върви само по линия успоредна на "правата"!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Стига сте се пенили, самолети няма да купуваме - нито такива, нито онакива, това беше и най-прагматичното решение!
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                        Стига сте се пенили, самолети няма да купуваме - нито такива, нито онакива, това беше и най-прагматичното решение!
                        Само ще наливаме на бЪртушките за ремонт на МиГ-овете - те тва е истината
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Надцакването върви с пълна сила

                          Швеция подобри офертата си за "Грипен"
                          Тя предлага пакет от 10 изтребителя, и то с оборудване и въоръжение, за по-малко от 1.8 млрд. лв.

                          https://fakti.bg/bulgaria/356012-shv...a-si-za-gripen
                          Швеция предлага 8, 9 и 10 и не е нищо ново пише си го в доклада, но пък е за сметка на други работи(и това го пише в доклада).



                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          0 от 5 и 1 от 5.

                          Като имаме капацитет да се оправяме сами, що хеликоптерите ни са в горецитираното плачевно състояние, а от август миналата година събираме оферти и от Украина и Беларус, а не ги дадем на нашите фирми?
                          Доколкото разбирам, "Авионамс", който беше национализиран с фанфари именно с такава цел, даже не е кандидатствал за ремонт на 4-те броя Ми-24, а само за 2 Ми-17.

                          Освен това, какво по-точно можем да ремонтираме сами? Защото, примерно, поляците имат капацитет и планове да подменят и електронното оборудване за съвместимост с НАТО (това там комуникации, Линк16), но и да подменят въоръжението на Ми-24. Защото, с изтичане на срока на годност на оригиналните ПТУР, тези, иначе много добри хеликоптери, остават с ограничени възможности поради липсата на управляемо оръжие.
                          На тези въпроси само Каракачанов(+предходните министри) и от съответния завод могат да ти отговорят.



                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          На нас какво ни трябва, в заданието вероятно пише?
                          Многоцелеви.


                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Само ще наливаме на бЪртушките за ремонт на МиГ-овете - те тва е истината
                          И те са ора и те требе да ядът. Пък и всичкото русофил ще се успокой. Че такъв вой настана, че още малко...

                          Life is good... on a dirt bike!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
                            Швеция предлага 8, 9 и 10 и не е нищо ново пише си го в доклада, но пък е за сметка на други работи(и това го пише ...
                            Многоцелеви
                            Шведите са предлагали друго и са участвали олимпийски, а сега вече отговарят на заданието?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Шведите са предлагали друго и са участвали олимпийски, а сега вече отговарят на заданието?
                              Ми прочети доклада бре и ще видиш какво са предлагали. А дали сега отговарят - де да ги знам. Могат да си предлагат всичко вече. Нали имаше оферта да станем и регионален център (или нещо такова) вероятно с Южна Африка. Скоро може и ракетна площадка да предложат. Ама нема лошо де - до някаква степен улесняват преговорите със САЩ.
                              Последно редактирано от cross4funbg; 20-01-19, 20:48.
                              Life is good... on a dirt bike!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Е търг какво е?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X