Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    [QUOTE=gabocvet;3414347]Не се връзвам просто спред мен това е най-добрата машина в своя клас. Наистина универсален боец.

    Съвременна кабина


    Така е. Руски въртолет с дисплеи и модерно изобразяване на полетната информация . Не мо'а да повярвам.
    Лека.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
      8 самолета, за какво, срещу кого или ей така да си имаме играчки.За тези пари които се коментират така ще се въоръжим с ПВО, че и комарите по Дунава може да унищожим.Или с това което за съжаление остана от Армията ни в частност от ВВС и с тези 8 бр. самолети ще завладяваме света или ....? Нещо не ми стана ясно при положение, че вървим назад.Има една много правилна - На гол гъз чифте ...самолети.Дам кинтите са голям мотиватор особено когато не са твой а искаш да се облажиш.
      8 машини са за никъде. Засега. Но е едно добро начало. Някои фрапиращи грешки в съвременната бойна авиация струват адски много и това е само началото, ако не се вземем в ръце и то бързичко. И с нещо новичко. Никой не ни е виновен, че толкоз си можем и не правим нищо за да променим нещата. За това са 8, а не 48 и нагоре като при поляците.

      Лека.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от petyo413
        Така е. Руски въртолет с дисплеи и модерно изобразяване на полетната информация . Не мо'а да повярвам.
        Лека.
        Новите би трябвало да са така, а дали е само за износ или изложбен не съм се ровил.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
          Отдавна коментарите в тази тема се обезсмислиха,защото нито ще купуваме стари Ф 16,нито проведения конкурс за нов боен самолет се вмества в понятието "правова държава".Решението за въоражаването на БГ винаги е било политическо.Преди купувахме от СССР,сега ще купуваме от НАТО/САЩ/.Отделен е въпроса какво точно въоражение ни трябва и каква да е структурата на армията,с оглед вероятните военни заплахи.Ако някой си мисли,че САЩ са много,ама много загрижени за нашата сигурност вероятно се заблуждава.Става въпрос за зони на влияние и чисто икономически интереси.И при соца беше същото.Да не би на някой от вас да му пука как живеят останалите?
          Да приемем, че по комунизма сме били" пушечно месо". И това не е било редно. То това трябва ли да ни успокоява иде се примиряваме , да бъдем съгласни и сега да сме и да бъдем такова месо?!

          Лека.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Новите би трябвало да са така, а дали е само за износ или изложбен не съм се ровил.
            А стига. Аз пък си мислех, че праят само такива с аналогови уреди, демек водомери.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              А-а-а-а, как така да не правим нищо?! Че тя рецептата е проста и многократно давана от здравите сили във форумЪт:
              1. Възстановяваме наборната военна служба!
              2. Пълно обновление на всичкото оръжие и военна техника с руско такова!
              3. Закупуване на много-много-много ново руско оръжие, самолети, техника!
              4. Незабавно излизане от НАТО и Е(гей)С!
              5. В по-далечен план: възстановяване на монархията и комунизЪма (с) Бареков!
              Ми имаш опорни точици. Работи.
              Лека!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
                Отдавна коментарите в тази тема се обезсмислиха,защото нито ще купуваме стари Ф 16,нито проведения конкурс за нов боен самолет се вмества в понятието "правова държава".Решението за въоражаването на БГ винаги е било политическо.Преди купувахме от СССР,сега ще купуваме от НАТО/САЩ/.Отделен е въпроса какво точно въоражение ни трябва и каква да е структурата на армията,с оглед вероятните военни заплахи.Ако някой си мисли,че САЩ са много,ама много загрижени за нашата сигурност вероятно се заблуждава.Става въпрос за зони на влияние и чисто икономически интереси.И при соца беше същото.Да не би на някой от вас да му пука как живеят останалите?
                Не е за темата ,но на някои ни пука за другите!И за самолетите ,като и техниката вкъщи и тая дето караме!Всеки предпочита европейско,японско,американско.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                  А стига. Аз пък си мислех, че праят само такива с аналогови уреди, демек водомери.
                  Квито плати бащицата, такива..

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    кугарите и пантерите които имаме не са аналог на Ми 17
                    Как реши че транспортен вертолет като Кугър не е еквивалент на транспортен вертолет като Ми-17!?Пантерата не е с транспортни цели принципно, но Кугър... Не е еквивалент като цена.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                      Как реши че транспортен вертолет като Кугър не е еквивалент на транспортен вертолет като Ми-17!?Пантерата не е с транспортни цели принципно, но Кугър... Не е еквивалент като цена.
                      На Ми-17 тавана на полета е 6000 м. Колко казваш е на AS 523 Cougar?

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Чай ся, закупуването на въртолети, седи ли изобщо на дневен ред?
                        Има ли значение? Руско е, и е безаналогово - значи требе да се купи! Даже най-добре да се спре поръчката за изтребителите(Фъ-тата) и да се вземат колкото се може повече руски вертолети докато не са свършели. А може и някои Цъ 400, абе направо задължително няколко Цъ 400. Да определено без Цъ 400 не можем! Пък и за какво ни да поръчваме тези Фъ-та, като както стана ясно хамериканците само ще ни вземат парите и ще избегат(то и затова оня к@пут Мъск бърза да колонизира Марс - да може там хамериканците да избeгат с нашите пари, па после върви ги търси на Марс - ша намериш на некому...). Ако все пак ни ги доставят, пилотите ще са обучени в хАмерика и ще са подчинени само на хамериканците(вероятно ша ги облъчат с хаарп, ако не успеят с него ще ги затворят някъде, а на нас ще пратят техни рептилски копия) и на Бат Бойко - Бат Бойко Бок. И най-важното колкото по-малко влияние има от запад толкова по лесно ще е на бра-тушките да ни освободят от еврогейско робство и да ни спасят от турците дето вече 140 години не се умориха да ни нападат, та веднага да се спира процедурата по закупуването на Фъ-тата и да се вземат Ми-та и Цъ-та.

                        П.П. Ако не за Ми-та и Цъ-та то поне да ги дадем парите за сирене.
                        Последно редактирано от cross4funbg; 19-01-19, 19:40.
                        Life is good... on a dirt bike!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          ...
                          Е-ей, само за Кипър нищо не си казал (майтап де, не мога и да очаквам, все-пак ти си бая над средно взетия здрав сил)...

                          Инак какво Чавдар бил казал, означава само какво Чавдар бил казал. (А и то е "лекичко" различно от това, което ти интерпретираш.) Най-малкото, защото това не е вярно (поне наполовина). Защото ако е вярно, че Русия е единствената държава в Европа, която след Втората световна война е анексирала територия от- и осъществила нападение над- -съседна държава, то изобщо не е вярно, че тя и Турция били единствените, които били пращали войски в други държави. Това са правили комай почти всички, включително и ние.
                          Проблемите между Гърция и Турция са преди всичко технически (а на "заглавичкванията", инициатор като правило е Гърция).
                          В България има може-би и повече политици (отколкото в Турция), които сутрин, обед и вечер размахват карти, а претенциите им са не до съседите, а през тях оттатък.
                          Разните "активни мероприятия", винаги са на реципрочен принцип.
                          Последно редактирано от davc; 19-01-19, 20:31.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Проблемите между Гърция и Турция са преди всичко технически (а на "заглавичкванията", инициатор като правило е Гърция).
                            То по тази логика и проблемите между Русия и Украйна са чисто технически един подпис на Хрушчов някога И като правило инициатор винаги е била Украйна на въпросните заглавичквания . Само че последния път не им върза с Путин .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              ....... Даже аз ако съм ще стегна и Миговете да се намират за всеки случай..............
                              Чува ти се думата, признавам Снощи по една от телевизиите не кой да е, а Командира на ВВС каза, че Миговете ще летят до 2030. Сутата също.
                              Има договори и всичко е обезпечено.
                              Така, че спете спокойно деца - Мигове и Ф-ки ще ни пазят и пиле няма да прехвръкне
                              А всъщност работата е прозрачна - рамо до рамо Миг и Ф, срещу турски поток......
                              Последно редактирано от Аndro 160; 20-01-19, 09:38.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                                На Ми-17 тавана на полета е 6000 м. Колко казваш е на AS 523 Cougar?
                                Зависи къде гледаш.На Ми-17 6000 ама кой?Според нета има само два с такива данни в нашите ВВС.Последните доставени.Другите са по-старата версия до 5000.
                                Кугъра го дават от към 3900 до 6000.Зависи от модела.Даже нашите ги дават че са 8000 ...
                                https://24ab.bg/aircraft/mi-17/
                                https://24ab.bg/aircraft/cougar/
                                Ей тези ако лъжат аз какво да кажа...
                                И какво ако в крайна сметка тавана е по-малък?На Еверест ли ще ходим?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X