Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Швеция била разочарована от нас

    Аз пък съм разочарован от Швеция.

    Справка, рекламното каре на „Грипен"-а на цялата задна страница на известен всекидневник.

    Т.е. кой манипулира общественото мнение
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Въобще не е толкова просто като купи 5 Тигъра и те ти ВВС. Война че няма да водим с никой е пределно ясно, отвсякъде е НАТО, а игричките с руснаците са за да могат оръжейните индустрии да въртят милиарди, и си ги играят големите. ВВС се гради с десетилетия и за десетилетия, още с влизането ни в НАТО беше ясно че в един момент цялата отбрана ще претърпи рестарт, същото се е случило и след втората световна ама понеже всичко тогава е с перки и лостове тоя период е бил маалко по лесен, въпреки че затриха българското офицерство и го замениха с нищо. Ако сега скочим на Грипен, след време като трябва да го сменим пак трябва да рестартираме щото колкото и да е НАТО съвместим, няма наследник, а сега от една машина на Локхийд скачаме след време на друга на същия производител. Една прилична и по добра алтернатива би била евробоеца, хем парите си остават в европата, хем сплотяваме колектива така, хем се очертава бъдещ заместник, лошото е че е скъп и че европата се управлява от меки китки и мустакати каки.
      Та ВВС трябва и винаги ще трябва дори и с 10 самолета, най малкото като организация дето генерира пилоти и висококвалифицирани кадри, по 3 пилота годишно да обучаваме и за след една петилетка те ти една прилична бройка, щото самолети винаги могат да дойдат от големия склад ама пилоти няма от къде. Съвсем отделно е че тия висококвалифицирани кадри после се вливат в цивилния сектор.
      За това Виперо е най доброто към момента, хем е най доброто като самолет от офертите, хем наследника му от същата фирма е читав и ще се ползва от почти всички в НАТО, хем големия риж брат може да се върже че вече не сме най верния съветски сателит.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        За какво си разочарован? Че си рекламират стоката ли? Ти да видиш, как не ги е срам!
        Във всеки случай, не помня да съм чул шведски зам. министър да е дошъл да набива канчето на български политици, нито пък началникът му да им звъни по телефона ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Като на всеки наблюдаващ ситуацията изтовън кибик, на мен нещата от бойната авиация изобщо не са ми ясни. Т.е. само военните са тия, които могат да се произнасят за качествата и недостатъците на дадена машина. Като гражданин ме интересува обаче да се поучим сериозно от грешките си, а "политическите решения" обикновено са бързата писта към трудно поправими грешки. Такива грешки до тук имаме допуснати в последните десетина години немалко. Така, че....важно е кой каквито и условия да предлага, да е ясно, че след 10 години тая техника няма да е нарязана за вторични или да се ползва за донори на части. Да е с гарантирано обслужване и всичките наземно базирани неща, които трябват за бойната авиация. Нека са 10 самолета. Но изправни и в готовност, осигурени с персонал и поддръжка. А не сега да нахвърляме едни пари за машини, които така или иначе ще ни бъдат доставени след поне 5 години и на шестата всичко да е по базите разглобено, без пилоти и без осигурена поддръжка. И да се окажем в ситуацията, типична за последните 10-12 години, когато парите ги няма, но няма и нищо, получено срещу тях.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Във всеки случай, не помня да съм чул шведски зам. министър да е дошъл да набива канчето на български политици, нито пък началникът му да им звъни по телефона ...
            Ми да са дошли. Кой ги е спрял? На нашите всякакъв бой по канчето е добре дошъл.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ми да са дошли. Кой ги е спрял? На нашите всякакъв бой по канчето е добре дошъл.
              Да де, ама и да дойдат, ще плашат гаргите. Щото нашите се плашат от чепата тояга и опасност да им вземат кокала, а малка страна като Швеция няма такива възможности.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Фен съм на SAABските възможности/цена,
                но преглеждайки доклада, се набива на параноичните ми очи, колко лесно бюрократски може да се саботира грипенската доставка/ки.

                Чисто финансово, най-ефикасни ще са 20 корейчета. Това го нямаше навремето,за него не е питано, а Ирак си го ползват в бой, пък амитата го гласят да е основния им учебен самолет включително за F35 !

                относно американския "рекет",
                той определено е за предпочитане(предвид предлаганите на пазара). Нашите шапкари да са на къса каишка към най-големия в НАТО не е добре?
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Да де, ама и да дойдат, ще плашат гаргите. Щото нашите се плашат от чепата тояга и опасност да им вземат кокала, а малка страна като Швеция няма такива възможности.
                  Не е точно така, досега шведите бяха най-голямата бариера за шенген ( парите от лукойл) сега ще имат още по-добър повод.

                  Американците излязоха с наистина добра оферта ( да поздравим преговарящите) , най-големите песимисти и оптимисти не вярваха че Vipre могат да влязат в условията.
                  Това доведе до положителна нагласа, изненада се оказа че можем да проведем конкурс като хората.
                  Резидента реагира свръх емоционално , като единствената му подкрепа дойде от (изненада) Румен Петков, е това тотално му изяде рейтинга. За първи път дори Цветанов изглежда добре пред него.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Грипена вероятно е приличен и добър самолет, но поради една илидруга причина гледам не ги карат много. Ф16 в крайна сметка е доказана способна машина комбат апрувед, просто при атрактивна оферта вече не стои въпроса кой от двата да бъде избран, при всичките шведски приказки за офсет и други алабализми, и за зависимостите.

                    П.п. не знаех, че ирак ползват корейска версия на ф-16, това някаква нова шега ли е?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      За какво си разочарован? Че си рекламират стоката ли?
                      Това не е реклама на стока, която ще си купиш лично ти за Коледа.

                      Не, че нямаш финансова възможност - просто няма да ти позволят.

                      Следователно, чиста проба ОТКРИТА манипулация на общественото мнение. Което я прави И груба.

                      Мен лично НЕ ме докосва, т.е. можеш да си направиш сметка кои са й „таргетната група"...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Единственото в което Грипена е в повече от Вайпъра е интегрираната ПКР. След блок 50|52, 60 Вайпъра няма такава възможност или ние ще трябва да си платим интегрирането.

                        All recent F-16 aircraft (block 20, 30/32, 40/42, 50/52, and 60) can be made Harpoon-capable. It requires the installation of the interface adapter, plus installation of system software that supports the Harpoon.


                        Operational Use
                        Only a limited number of F-16 customers use the Harpoon on their F-16s:


                        Chile: The FACh's block 52 aircraft have Harpoon capability, but no missiles have been ordered
                        Egypt: EAF Block 40 aircraft have Harpoon capability, no missile purchase yet
                        Greece: HAF F-16 Block 52 aircraft armed with AGM-84 Harpoons were test-flown at Edwards AFB
                        Israel: The IDF/AF is very likely to have Harpoon capability, but this is unconfirmed
                        Oman: The RAFO purchased 20 missiles for its F-16 Block 50 fleet
                        South Korea: The RoKAF Block 52 aircraft are Harpoon-capable, no confirmed missile purchase
                        Taiwan: The RoCAF purchased 54 missiles for its F-16 Block 20 aircraft
                        Turkey: The TUAF purchased 50 Harpoon missiles for their CCIP-upgraded F-16 Block 50 aircraft
                        United Arab Emirates: The UAEAF's block 60 aircraft are Harpoon capable, and 52 missiles were purchased at the time of the Block 60 deal
                        USA: Although the USAF was briefly interested in using the Harpoon on their F-16s during Operation Desert Storm and started the integration work, they lost interest when Desert Storm wound down. Not an operational customer.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Между другото, на мен лично МИГ или СУ ми звучи много добре, сравнено към "Gripen".

                          Друг е въпроса, че явно не е възможна тяхната интеграция към системата на северноатлантическия алианс
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            Не е точно така, досега шведите бяха най-голямата бариера за шенген ( парите от лукойл) сега ще имат още по-добър повод.

                            Американците излязоха с наистина добра оферта ( да поздравим преговарящите) , най-големите песимисти и оптимисти не вярваха че Vipre могат да влязат в условията.
                            Това доведе до положителна нагласа, изненада се оказа че можем да проведем конкурс като хората. ....
                            Дали случайно не си объркал Швеция с Холандия?

                            А на конкурса само името му е конкурс. Още когато хвърлиха в коша старото си решение на МС, одобрено в парламента, беше ясно, че ще вземат американски самолет, ако ще и свинкя у джамия да влезе. За някои другари милиционери, сукали покрай най-висшата червена номенклатура, е много важно да се позиционират като "our sons of bitches" ...
                            Слава Богу, че американските другари решиха да се поотпуснат, та ни предложиха нови машини, вместо 30-годишните дръгели от пустинните дълбоки резерви.

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Между другото, на мен лично МИГ или СУ ми звучи много добре, сравнено към "Gripen".

                            Друг е въпроса, че явно не е възможна тяхната интеграция към системата на северноатлантическия алианс
                            Е кое му е по-доброто на напудрен МиГ-29?!? Да не говорим за другите аспекти ... Поддръжка от руснаците - мъкаааааааааааааааааа голяма. Бавна и мнооооооооооого скъпа. Интеграция - нанайси! Логистика - голям проблем и т.н.
                            А, както и да го въртим, РФ вече е в категорията "вероятен противник". Така че, да купуваш скъпи и сложни системи от тях е малко странно упражнение.

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            ...

                            Чисто финансово, най-ефикасни ще са 20 корейчета. ...
                            Ти май упорито не желаеш да разбереш, че американците имат политика да не позволяват на никого да прави помен с "тяхна пита"! Поне да беше погледнал какво стана с хървтаската сделка, при която евреите договориха Ф-16 с техни си доработки.
                            Веднага ги плеснаха през ръцете, че по американските условия машините могат да се предават на 3-а страна само в оригинален вид (чети - без допълнителните свирки и камбанки, които ги правеха по-интересни от стари дръгели, каквито на практика са) и само с одобрение на големия брат.
                            Отделно неведнъж американците са прецаквали други страни-конкуренти при сделки, като са забранявали продажбата заради използвани техни технологии. Този са го яли и шведите, и чехите (с L-ките).
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-12-18, 09:51.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Между другото, на мен лично МИГ или СУ ми звучи много добре, сравнено към "Gripen".

                              Друг е въпроса, че явно не е възможна тяхната интеграция към системата на северноатлантическия алианс
                              Съгласен. Даже Миг-21. Евтини, свръхзвукови и познати. Май имахме и възможности да ги ремонтираме едно време. За охрана на въздушното пространство в мирно време са прекрасни. Само дето вече не ги произвеждат. Майната и на съвместимостта с НАТО - няма какво да правят извън българската територия.
                              За всичко друго 8-те модерни самолета банално не стигат. А и е под въпрос как ще им понесат нашите летища.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Между другото, на мен лично МИГ или СУ ми звучи много добре, сравнено към "Gripen".

                                Друг е въпроса, че явно не е възможна тяхната интеграция към системата на северноатлантическия алианс
                                Миг не предлагат нищо ново, а толкова малко су като за нас няма.

                                Шегуваш се нали. Или просто чисто като самолети ти харесват повече. Вероятно новите версии на су имат съвременни възможности, но са много големи. Иначе се предполага да превъзхождат грипена.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X