Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Да не сме дръпнали икономически и аз да съм пропуснал?
    Или корупционните схеми да са премахнати и сега по министерства и ведомства да има честни и съвестни служители??
    Или да са сменили персонала в МО????
    Бъзикаш ме нещо ти.
    Дърпаме бавно и полека. Корупцията е навсякъде по света. Честни и съвестни служители има, но са малък процент. Ни честността, нито съвестта ще си подобрим с парите за самолетите. Въобще това с пари не става.
    В МО, като и навсякъде, има всякакви.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Аз искрено се радвам на избора,и искрено се дразня на коментарите на новите партийни секретари...Чак такъв овчи възторг...Хубаво е да имаме най-доброто ,но чак пък да правим тема СУ 35 срещу Ф16...да не дава Господ да разберем, коя е по-добрата машина.Изобщо, възхаваляването на големия брат, независимо кой е той, ми е крайно противно.
      Я, колко много противоречия...
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
        Я, колко много противоречия...
        Къде видя противоречия ?
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Дърпаме бавно и полека. Корупцията е навсякъде по света. Честни и съвестни служители има, но са малък процент. Ни честността, нито съвестта ще си подобрим с парите за самолетите. Въобще това с пари не става.
          В МО, като и навсякъде, има всякакви.
          Е, па значи сме на един акъл. Тогава, при тея обстоятелства можеш ли да ми обясниш как ще поддържаш тея самолети и какво аджеба ще правиш с наличните 3-4 бройки? 2 отдели за дежурствата. Та кви ВВС ще крепиш и ще правиш с 2 самолта? Пилоти ли ще обучаваш, бойни стрелби, тренировки, учения с НАТО? И това в перфектни случай докато са още новички, след 3-4 години от получаването и това няма да го има.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Аз, като, един бивш кадър на ВВС, смятам, че такъв тип самолети иииззобщо не са ни нужни! Малки сме, с модерно ПВО ще сме по-спокойни и сигурни.
            Какви задачи изпълнява ПВО-то и какви може да изпълнява ВВС след като си бивш кадър?Едното е тясно специализирано и освен да сваля самолети за никъв друг не става.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Е, па значи сме на един акъл. Тогава, при тея обстоятелства можеш ли да ми обясниш как ще поддържаш тея самолети и какво аджеба ще правиш с наличните 3-4 бройки? 2 отдели за дежурствата. Та кви ВВС ще крепиш и ще правиш с 2 самолта? Пилоти ли ще обучаваш, бойни стрелби, тренировки, учения с НАТО? И това в перфектни случай докато са още новички, след 3-4 години от получаването и това няма да го има.
              Тая година толкова. След 10 години може да са повече. Ти колко искаш да вземем накуп, стотина?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                Какви задачи изпълнява ПВО-то и какви може да изпълнява ВВС след като си бивш кадър?Едното е тясно специализирано и освен да сваля самолети за никъв друг не става.
                То и самолетите изпълняват ПВО задачи.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Не прекалявайте с тази мантра. После питате защо не сме Гърция и Румъния.
                  Много поетически е проблемът
                  Поетите кофти пеят
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Тая година толкова. След 10 години може да са повече. Ти колко искаш да вземем накуп, стотина?
                    Честно казано аз в момента при тея условия не искам никакви.
                    Просто си мисля, че хвърлихме мнооого пари (които нямаме) за едно нищо. Щото ВВС с 2-4 самолета е именно едно нищо.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                      Какви задачи изпълнява ПВО-то и какви може да изпълнява ВВС след като си бивш кадър?Едното е тясно специализирано и освен да сваля самолети за никъв друг не става.
                      Няма нужда от обяснения - едното е за отбранителни действия, другото за атакуващи, ако някой има идея да превземаме някого, няма стане с една дузина самолети!
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Самолета не е само нападателно оръжие.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Самолета не е само нападателно оръжие.
                          Браво, дай си бележника да ти пиша шестица!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Дърпаме бавно и полека. Корупцията е навсякъде по света. Честни и съвестни служители има, но са малък процент. Ни честността, нито съвестта ще си подобрим с парите за самолетите. Въобще това с пари не става.
                            В МО, като и навсякъде, има всякакви.
                            Даа Да дадем ППК да се свитнат крадецовете в МО Може и измяна с конфискация А
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              5-6 броя F-5 от Швейцария за жълти стотинки колкото да се отчитаме по линия на въздушната милиция и да гоним заблудените Чесни или старите разузнавателни ИЛове и да има на какво да летят летците. Останалите пари ги даваме за няколко стотици онкоболни деца, за заплати на докторите в Ловеч или други градове, а ако останат пари купуваме лекарствата на пенсионерите с пенсия 200 лева, които струват 200 лева. Стискаме ли си ръцете?

                              Тая вечер се разлафих с един младеж - мераклия във военното дело, тренира (физически и тактически) освен в работно време и като хоби, абе - военен мечта.
                              Цяла вечер се опитва да ме обори в мнението ми, че няма смисъл да се прахосва за неблагодарна семка като "80%-тният българин"...

                              Утре ще му покажа е тая "пУмия", па дано малко поне схване!

                              /не е във ВВС, в пехотата е, ама е същото!/

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                                Ти си строител.
                                Ето така виждам нещата аз (ако бъркам-поправи ме):
                                Аз решавам да строя къща.Дали ми трябва е друга тема, но даже вече съм си купил терен.
                                Копая основи, наливам пари в арматура и бетон, и си поръчвам дограма за бъдещия дом.
                                Да, ама в един момент решавам, че няма точно сега да я достроявам тая къща, и спирам проекта.
                                Да, ама фирмата за дограма си доставя поръчката, и си иска парите.Дограмата лоша ли е, или фирмата-доставчик нещо насила ни пробутва продукта си?
                                Та даже се очаква да си го платим.
                                А и дори се стига до съд, и ни намаляват плащането, щото сме скъсаняци, но сме приятели със съдията....
                                И те така едни дограми, реактори и т.н.
                                Никой не ни е виновен, че не провеждаме последователна политика в нищо, и конкретно и за нов боен самолет.
                                В свое оправдание сме в състояние да обвиняваме всичко и всеки, но не можем да си оправи собствената кочинка.
                                За реактора сме си виновни единствено ние. Сега ще си го държим и ще чакаме инвеститор без държавна гаранция и без такава за изкупуване на тока да построи АЕЦ от който тока ще струва 1,5 пъти повече от сегашния. На всички ви е ясно, че такъв истински инвеститор няма и няма и да има. Ако се появи ще е с цел поредната далавера. Трябва да продадем реактора много евтино или да го наместим в Козлодуй, което е по-добра идея, но не знаем колко е приложима.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X