Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    За изтритите:

    - По-нататъшни уроци с менторски ще (може би) бъдат приемани в темата от учители/ментори. Останалите ще бъдат разглеждани като обида към другите участници.

    - Всякакви прояви на принизяващо / унизително / презрително отношение към пилоти / производители / националности и прочее ще бъде разглеждано като активна политическа агитация и санкционирано като такова.

    - Новини "от кухнята" относно причини за катастрофи и аварии ще бъдат допускани от : участниците в катастрофите / разследващите катастрофите / лично интервюиралите едните и/или другите / тези които могат да ги обосноват с поне някакъв официален източник (протоколи/решения от разследвания, официални или поне авторитетни анализи, и подобни).
    Последно редактирано от Goblin; 06-11-14, 17:59.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      За изтритите:

      - По-нататъшни уроци с менторски ще (може би) бъдат приемани в темата от учители/ментори.
      .
      Нещо нищо се не разбира, за какво иде реч.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Нещо нищо се не разбира, за какво иде реч.
        Които трябва ще го разберат.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Имам въпрос към администраторите. Предходното ми мнение и това на Биол защо бяха изтрити?

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Имам въпрос към администраторите. Предходното ми мнение и това на Биол защо бяха изтрити?
            Прочети по-горе момента за менторския тон. С всичкото ни уважение - ако имаш нещо да споделяш, не го прави с тон все едно Айнщайн говори на играещите си в пясъка дечица.

            Не те познаваме. Не те знаем кой си. Шансовете да си учил при Туполев са същите като тези да си пъпчив пубер в интернет зала: и двете са възможност.

            Това няма чак толкова значение, понеже тук така или иначе представянето е трудно, никой не иска да се запишеш по документи. Остава единствения начин да спечелиш ухото на опонентите си - с взаимно уважение. Ако дискусията върви към разговорно пренебрежителен тон - няма как да тръгне към добро, и всякаква споделена в нея информация ще бъде опорочена от съмненията които тона неминуемо ще предизвиква.

            До колкото предишните ти мнения звучаха именно така, се наложи да заминат. Край тях заминаха и дискусиите породени от тях.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Шанса за ученика на Туполев бледнее пред втората възможност. Но на въпроса на колегата за Мираж 2000 и специално за 2000-5. Много добро изтребителче 4-то поколение. По маневреност спокойно може да се нареди до МиГ 29. Авиониката му е на ниво. Ако има проблем с въоръжението и системите поддържащи го не е чак такава трудност ако разполагате с необходимите финанси. Може да му вградите каквото си пожелаете. Многоцелеви е , не съм убеден обаче дали е многофункционален! Малко устаряла схема - триъгълно крило но това си има своите предимства особенно когато е лишено от задно хоризонтално оперение и разбира се има своите недостатъци - има нужда от големи ъгли на атака за да произвежда подемна сила, а това води до други неща - двигател добър. Движока при това , че е един произвежда достатъчно тяга за аеродинамиката/ макс. експлоатационно претоварване по спомен 8-9/. Притеснително е, че на повечето снимки в полет е с баки, но пък има система за дозарядка във въздуха. Има един лаф в авиацията: срещу Мираж не влизай във вираж - това е доста показателно за маневрените му възможности! Един канадски авиоконструктор е казал че, ако самолета изтребител е красив на външен вид тотова е гарант за качестввата му. Миража 2000-5 според мен е хубавец! Напълно конкурентна машина на събратята си, не съм чел лоши думи за него! Както забеляза друг съфорумец слаба му е рекламата, но можеш ли да пробиеш сред стари вилци Ф, МиГ, Су или Еврофайтер. Напълно конкурентен е на тях. Поздравления за този, който му се нрави машинката! Не лош вариант за нас. Поздрави!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                , Ф, МиГ, Су или Еврофайтер. Напълно конкурентен е на тях.
                Силно се съмнявам, че е конкурентен на юрофайтър, също зависи кои Ф, МиГ и Су. Ако беше конкурентен на юрофайтър, франсетата нямаше да имат рафал. Който пък от своя страна като възможности и авионика е по-напред от юрофайтъра. Може би с модернизацията транш 3 ще достигнат нивото на рафала, лично мнение.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Искам да попитам администраторите. Последното ми писание по ли ви допада? И мислите ли че, то по-ще провокира мисленето на хората да е в по-реална в по-правилна посока или изтритите ми драсканици? Тонът ми е бил такъв с определена цел и тя не е самоизтъкване, а главната причина за него е да се замислят съфорумниците ми за дребните детайли, които раждат истината и това че ако ти показват видео или предоставят инфо да си зададеш правилните, научени от някой , който знае, въпроси. Мнението на Биол не ми хареса, признавам си! Но да го лишим от него ли е по-правилно или да разберем причините за това му мнение и да се опитаме да го провокираме да си зададе въпроси чрез които сам да достигне до вярното решение! Биол има право на мнение независимо от това дали ми харесва или не! Хаиде със здраве!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    Искам да попитам администраторите. Последното ми писание по ли ви допада?
                    Да

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    И мислите ли че, то по-ще провокира мисленето на хората да е в по-реална в по-правилна посока или изтритите ми драсканици?
                    Грешна посока. По всеобщ форумен консенсус - администраторите не мислят поради липса на акъл. Тази им липса е право пропорционална на квадрата на недоволството на онеправданите форумни участници.

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    Тонът ми е бил такъв с определена цел
                    Cf. точка две.

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    ...от някой , който знае
                    В този форум подобен статут се гласува/присъжда не от този който претендира за него, а от тези пред които претендира че трябва да го слушат.

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    Мнението на Биол не ми хареса, признавам си! Но да го лишим от него ли е по-правилно...
                    За колегата (с който, апропо, вече си разяснихме нещата на лично без излишно кокетничене с публиката) не бери грижа. Пред благородната ти задача да ограмотиш съфорумците си лежат далеч по-тривиални потенциални спънки, като например да запазиш способността си да пишеш тук достатъчно дълго та да успееш да споделиш всичко.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Пак ще попитам какви предимства дава двумоторната схема при леките многоцелеви самолети пред едномоторната и обратно?
                      Тежките машини от типа на F 15 и СУ ХХ са ясни там просто няма как да минеш с един двигател.
                      Относно това което на мен най ми харесва нещата могат да се подредят така GRIPEN JAS 39: МиГ 29 КУБ, F - 2A.
                      GRIPEN JAS 39 – политически приемлив, може да каца и да излита от шосе, най малък обслужващ персонал, най евтина експлоатация.
                      МиГ 29 КУБ – политически не приемлив, най– широк набор от въоръжение, имаме си персонал и пилоти за него.
                      F - 2A – политически не приемлив(Япония по конституция няма право да изнася оръжие), F 16 блок 40 направен от японци за японци http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_F-2
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Пак ще попитам какви предимства дава двумоторната схема при леките многоцелеви самолети пред едномоторната и обратно?
                        Единствената е че ако изгубиш по технически или бойни причини единия двигател имаш още един с който да се довлечеш до вкъщи.Американските ВМС до Ф-35 са били твърдо да я карат със самолет с два двигателя по причини за надеждност , макар да са имали и самолети с по един двигател( А-4, А-7).После клякат пред убежденията, че новите двигатели са много по надеждни от предишните поколения и няма нужда да имаш два.За МиГ-29 се пишеше, че ако СССР е имал разработен двигател с характеристиките на американския на Ф-16, е щял да бъде с един.Двигателя на 29-ката не е приказка.
                        Отрицателното, според мен оскъпяването на самолета.Правиш го и малко по-голям да събереш двата двигателя и съответно става по-тежък.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          ..
                          F - 2A – политически не приемлив(Япония по конституция няма право да изнася оръжие), F 16 блок 40 направен от японци за японци http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_F-2
                          Япония вече може да изнася оръжие ( милитализира се наскоро ), че и за войската мисля също го промениха.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Да, ама те-тоя-точно е бая по-скъп (или поне на тях им е излязал) от еквивалентния му F16 блок 52.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Да, ама те-тоя-точно е бая по-скъп (или поне на тях им е излязал) от еквивалентния му F16 блок 52.
                              Ами, има само 94 произведени самолета. Не знаем с какво разполага на борда, както и не знаем колко е голяма корупцията и при японците. Не знам дали книгите на Том Кланси са точния източник на информация, но ако някой е чел "Дълг на честта", сигурно помни за какво боричкане за кокъла иде реч и там.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                При дневна работна ставка на японски работник,дето е в пъти по-голяма от тази на един немец например,нищо японско неможем да си позволим-прекалено са скъпи нещата произведени там.Освен това за да закупим F-2 пак допираме до американците-тъй като в самолета има американски технологии-двигател,електроника,Япония неможе самостоятелно да го продаде без разрешение от САЩ.
                                Аз си мисля за китайско/пакистанският FC-1/JF-17,хубав самолет,с приличен радар и богата номенклатура от въоръжение,за цена от 25 милиона долара за самолет от Блок 2 с отпуснатите за превъоръжаване 500 милиона долара можем да купим 20-на нови самолета а не 6-7 Грипена или 8-9 употребявани Ф-16.Лошото е,че двигателите са руски РД-93(дериват на РД-33 които сега стоят на нашите МиГ-29) и пак опираме до Русия като стане въпрос за ремонт.
                                Другият ефтин вариянт лично за мен е корейският FA-50 Golden Eagle.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X