Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...

    Ще ми се да видя захват на нарушител от дрон, и придружаването му до летище да кацне, ако рачи. Даже и след 10 години.
    Тази задача за България не стои ( няма време ) При нас или нарушителя незабавно тръгва да изпълнява, или го сваляш(както е станало с израелците), или го пускаш.

    Максималното време за всичко е нейде 30мин. И то ако нарушителя реши да ни минава със завойчета по най-дългия път
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      То това им е целия зор. От много години им се ще така ако може да пратят железата от другата страна на земното кълбо, та от климатизираните си стаички на хиляди километри да налагат демокрация. Сегашната ситуация с ИДИЛ е показателна. На всички е ясно че само от въздуха нищо няма да свършат, освен да си обновят складовете с боеприпаси, но въпреки това го правят.
      Спарки, не съм очаквал от теб да четеш в-к Атака. Достатъчно грамотен си за да знаеш, че проблематиката е съвсем другаде, а моралната страна на въпроса е гледна точка + гроздето кисело.

      Иначе ако имахме възможност и аз, и ти, бихме налагали своите си възгледи за света - с ясната увереност че са най-правилните. Но нямаме.

      Споко, и захват на нарушител от дрон ще видиш. Не че е интересно в българския случай де.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ... Сегашната ситуация с ИДИЛ е показателна. На всички е ясно че само от въздуха нищо няма да свършат, освен да си обновят складовете с боеприпаси, но въпреки това го правят.
        Подходът в Афганистан беше същият на времето. На земята се биха афганци от Северния съюз и др. антиталибански сили, а американците участваха основно с въздушни удари. Схемата върши работа, ама само при условие, че долу има кой да се бие.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ...гроздето кисело...
          Именно де. Знаят че не могат да оставят нещата така, знаят че това в момента не работи, знаят си и всичките грешки до момента в Ирак и Авганистан (пък и не само), дали свойта дан за да се стигне до това в момента, и отчитат дейност, дето на всичкото отгоре им бута икономиката напред. Нищо ново, всъщност. То е нормално на едно общество да му писне да дава жертви, без да вижда ползата от това.

          А за прихвата - прихват на какво? На пътническо корито, летящо с 800км/ч? Това със сигурност го могат и сега без особени перипетии.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Схемата върши работа
            И каква работа свърши, че нещо не се сещам?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И каква работа свърши, че нещо не се сещам?
              Такава, каквато изобщо може да се свърши в тази страна, без да използваш ядрено оръжие или да вкараш -стотинхилядна окупационна армия ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Подходът в Афганистан беше същият на времето. На земята се биха афганци от Северния съюз и др. антиталибански сили, а американците участваха основно с въздушни удари. Схемата върши работа, ама само при условие, че долу има кой да се бие.
                И там е красотата в стратегията. Винаги и навсякде ще се намери някой да се бие за нещо. Не съм сигурен дали наемниците не излизат по-евтино от това да трепеш твои войници.


                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ще ми се да видя захват на нарушител от дрон, и придружаването му до летище да кацне, ако рачи. Даже и след 10 години.
                Вече се случи дрон да реши да не кацне на самолетоносача, заради някакви си негови причини (лошо време май) и си кацна на резервно летище без проблем. И без никаква човешка намеса.
                Така че нищо не изглежда невероятно.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  И там е красотата в стратегията. Винаги и навсякде ще се намери някой да се бие за нещо. Не съм сигурен дали наемниците не излизат по-евтино от това да трепеш твои войници. ...
                  Много е красиво, до момента в който онези на земята не решат, че не искат да се бият за тебе или, дори още по-лошо, се обърнат срещу тебе. Наемниците вероятно са по-евтини, най-малкото по отношение на това, че при тях я няма политическата цена, която се плаща, когато започнат да пристигат цинкови ковчези, покрити с националния флаг. Но отново може да възникне въпрос относно лоялността им, защото нали "Sold to the highest bidder" ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Какво правят терминаторчетата, ако целта се окаже не там, където им е зададено? Или ако предприеме действия, които не са били предвидени от програмиралите безпилотния апарат?
                    Падат?
                    Да допълня Чавдар с още един откъс от филм, ако и да е художествена измислица.

                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                      Максималното време за всичко е нейде 30мин. И то ако нарушителя реши да ни минава със завойчета по най-дългия път
                      За 30 минути във въздушно пространство с размерите на нашето, на примерно 10 километра височина, двойка изтребители с добре натренирани пилоти могат да свършат много неща...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Много ме кефите всичките с това разграничение пилоти ИЛИ дронове...

                        Я пък аз да съм пилот след ХХ години, да си летя пилотско-човешки в изтребителя, около мен да летят (попълни произволна цифра тук) дрона образуващи около мен "кутия", всеки от тях умен като стадо слонове и струващ колкото три дена от петгодишното ми обучение, с първа цел в живота да ми пазят задника и втора - да попукат чуждите задници, мислещи самостоятелно и получаващи примерно някакви общи тактически посоки, инструкции и байпас заповеди от електроника някъде в моя самолет, пък нека ми е лошо.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Падат?
                          Да допълня Чавдар с още един откъс от филм, ако и да е художествена измислица.

                          Да, ама ако не беше дрона, Земята заминаваше...





                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Много ме кефите всичките с това разграничение пилоти ИЛИ дронове...

                          Я пък аз да съм пилот след ХХ години, да си летя пилотско-човешки в изтребителя, около мен да летят (попълни произволна цифра тук) дрона образуващи около мен "кутия", всеки от тях умен като стадо слонове и струващ колкото три дена от петгодишното ми обучение, с първа цел в живота да ми пазят задника и втора - да попукат чуждите задници, мислещи самостоятелно и получаващи примерно някакви общи тактически посоки, инструкции и байпас заповеди от електроника някъде в моя самолет, пък нека ми е лошо.

                          За това става дума. Ако пилотируем апарат (примерно двуместен изтребител) командва звено дрони, ще в весело в небето.
                          Пилотът и оператора получават данни от АУАКС или другаде и пускат от синджира терминаторите.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                            Я пък аз да съм пилот след ХХ години, да си летя пилотско-човешки в изтребителя, около мен да летят (попълни произволна цифра тук) дрона образуващи около мен "кутия", всеки от тях умен като стадо слонове и струващ колкото три дена от петгодишното ми обучение, с първа цел в живота да ми пазят задника и втора - да попукат чуждите задници, мислещи самостоятелно и получаващи примерно някакви общи тактически посоки, инструкции и байпас заповеди от електроника някъде в моя самолет, пък нека ми е лошо.
                            Имаше го още преди двайсет години в една електронна игра, от ония с ръчките и жетоните.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Е, то и в старкрафт го имаше. Ама тия бяха мънички и се прибираха в самолета. Аз ти говоря да са си по-големички. Не ги отписвайте дроновете. И аз си спомням как преди 15 години с мъка си мислех "след 30-40 години вече цифровите апарати ще догонят лентовите и всички ще ползват само цифрови апарати, и лентовите ще затънат" . А не съм пипал лентов от 5-6 години след тези размисли.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Не ги отписвайте дроновете..
                                Определено не ги отписваме дроновете, просто избягваме да им придаваме магически функции.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X