Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВПК и неговото унищожение. (по желание на автора)

    Емо, тъй-като САЩ провежда политика, която не ми допада (вземане на решения в интерес на $$$-ок, но в пряк конфликт с обикновения морал), и която на всичкото отгоре се различава от Европейската (опитвайки се да подчини европейската), ме притеснява служител с такъв ранг и длъжност да е 'зависим' - това може да повлияе на решенията му отново в ущърб на морала (включително неговия - ако е що годе свестен човек)....
    Предпочитам да бе 'слушател' в някоя европейска държава.
    sek.1, в случая говорим за командир на ВВС, ама май си прав - то ВВС остана кажи-речи една авиобаза - т.е. командира на ВВС е командир на база ...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: ВПК и неговото унищожение. (по желание на автора)

      Може би е диференцирано обучението и за висши ръководни кадри е там. И по-рано си беше така, не само за тях. Иначе език някъде, устройство- другаде и на трето специална подготовка.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Да попитам тук за да не отварям нова тема нашите СУ 25К могат ли да бъдат модернизирани да СУ 39?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
          Здравейте! Много се извинявам, но господа, внимавайте много с термини като многоцелеви, многофункционален и модернизация, защото съвсем прямо ви пиша, че 99,9% от Вас нямат и най-малката представа какво значат тези думи в бойната авиация! Другите 0,1% от коментиращите може би са служили във българските ВВС под една или друга форма , но и на тях им убягва доста от същината на нещата! ...
          След като съвсем прямо и безцеремонно нарита гумите на участниците в темата, защо не се пробва също така прямо да дадеш точните определения на въпросните термини?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Ако си мислите,че като купите един /нов или употребяван/ самолет проблема ще се реши - голяма заблуда! Дори да предобиете най-модерния такъв ако трябва да се сменя цялата инфраструктора на едно летище заради самолета - те това е едно от многото големи финансови приключения! Да не говорим за обучение на инжинерно-технически и летателен състав - трае години, но това е друга тема!
            Нищо страшно няма - сделка за нов самолет, неминуемо е съпътствана с подмяна на наземното оборудване и приучаване на летателен и технически състав - те са включени (или би трябвало) в цената.
            В Израел на летците им дават три години - от постъпване в училището, до първи самостоятелен боен полет. Колко ще е нужно на нашите вече много натренирани летци и техници да се приучат ? Все пак никой няма да им даде да разглобяват двигатели, корпус или други сложни детайли - ще извършват само рутинна подръжка.
            Пък на който му трябват наколко години, да си сменя професията, че армията сигурно и сега, както навремето е пълна с некадърни шапкари. Слабо схватливи хора може и да са били ОК по времената на МиГ- 21/23 (аз лично съм виждал няколко ), но в днешно време изискванията са високи в коя да е сфера.

            Коментар


            • От: ВПК и неговото унищожение. (по желание на автора)

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              sek.1, в случая говорим за командир на ВВС, ама май си прав - то ВВС остана кажи-речи една авиобаза - т.е. командира на ВВС е командир на база ...
              В периода 1988 - 1990 когато аз служех във родната казарма и ВВС 10 САК беше практически цялата авиация и ПВО на България . Май само летищата в Доброславци и Враждебна бяха на директно подчинение на София така че генерал Парапунов командваше много повече от това което са в момента нашите ВВС .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: ВПК и неговото унищожение. (по желание на автора)

                sek, навярно не съм се изразил правилно - имах предвид точно това - че в момента зад командващия ВВС стоят доста постни ВВС.. Нещо като президент, ама на Едноличен Търговец...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: ВПК и неговото унищожение. (по желание на автора)

                  Така е само в една авиобаза през онези години имаше повече самолети от колкото сега в цялото ни ВВС .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    защото може да попаднете на някой, който знае!..... когато са летели МиГ 23 е притежавала най-добрия изтребител-прихващач на балканите,
                    .....а колко е неремонтопригоден.......
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Дядо можеш ли да кажеш какви са разликите между доработен до МЛД и прозведен МЛД?
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        http://www.webcafe.bg/id_1304393892_Sdelkata_na_veka

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Здарвейте!Добър вечер! Първо на въпроса на gabosvet: може, стига да имаш пари и по-скоро модифицирани! Има примери за такъв род модернизации/модификации/! Помисли по какво се различават двата модела и ще се сетиш, сигурен съм! Второ: Чак пък наритал гумите на доста участници във форума! Просто съм по-запознат поради определени причини, моля не ме карайте да ги пояснявам! Това, че съм младши участник във форума на Офроуд не значи, че съм такъв в други сфери! С писанията си не съм целял да обида съфорумци нито да се правя на умник! Ако е така моля да бъда извинен! Това, че не ни допада/ не съвпада с нашето мнение/ обективността в дадена насока не трябва да се възприема като обида, а напротив възможност да се научи нещо ново! Тези точно термини в авияцията бяха по-скоро изкуствено натрапени с цел - и аз съм модерен / в крак с новостите и иновациите съм/ и знам всичко! Като казват - ето примера на колегата по-горе, че Су-39 бил дълбока модернизация на Су-25К, едва ли не друг, различен самолет, бих казал модификация, но щом ви харесва громкото и рекламно модернизация - ОК! Бих задал въпроса какво му е толкова коренно различното на 39-я от 25-я, че чак пък друг сериен номер и модел! Между Су 27 и Су 34 , Су 24 например има разлика - нали, нооооо!, рекламаааа повлияна от каквоооо?! Точни определения бих Ви дал, но не е позволено - на мен! На третия въпрос - нищо страшно няма, сделка за нов/ употребяван/ самолет! Производителите имат свои, много твърди изисквания по доста неща от плащането то до точният начин на експлоатация на типа самолет - парите, колкото и да ги имаш, са необходимо, но не и достатъчно условие, господа! Производителите на ферари на всички финансово обезпечени ли продават или не! Нитро под първия самостоятелен боен полет знаеш ли точно какво имаш в предвид или само така си ги пишеш тези неща, колкото да покажеш, че си чул, видял или прочел нещо някъде?!! Аз пък твърдя, че може да си бил авиатор 20 години в бойната авиация и пак да не си летял бойно! Може да си бил и 1-2 години и да имаш доста самолетоизлитания - бойни! Да получиш лиценз за такива дейности, които споменаваш е само в твоя неимоверно голяма полза/ това не се дава на всеки - колкото и пари да притежава/! Пълноценно обучение на летателен и общо казано инжинерно-технически състав в пълното използване на авиационна техника на език не сроден или чужд е голямо предизвикателство не само за нас, но и за целия свят!/Навремето германците са имали много строго изискване към българските летци-изтребители за доста добро/ почти перфектно/ владеене на немски език - ха познай защо?/ Слабо схватливи хора /войни/ пряко ангажирани с авиацията в ерата на МиГ21 и 23 - не е имало, НИТРО - сега-може и да има! В днешно време изискванията били високи, за какво, за електронни игри ли! А да стоиш на отрицателни температури в разхерметизирани кабини през 2/3 от полета- играчка ти е !
                          Не вярвайте на различни драсканици от какъвто и да е характер в разни книжки и интернет в авиацията истината не е въпрос на гледна точка, тя е само една - неподправена и неподкупна, който се е опитал да я преекспонира по един или друг начин, в своя или друга полза,рано или късно е брал и бере плодовете от собствената си ........! А иначе се радвам, че има любознателни хора, такива трябва и да бъдете! Ако искате да прочетете що годе обективното ми мнение, просто пишете, задавайте въпроси/ никой ама никой не се е родил научен, можещ и опитен - авиацията доказва това на 100%/, за мен ще е удоволствие да Ви предоставя скромното си знание в тази сфера на човешкия живот, до колкото ми е позволено! Хайде със здраве! Лека и приятна вечер!!!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от jorko Преглед на мнение

                            "Когато през 2011 г. България пусна запитване за информация относно възможностите за покупка на нови F-16 Block 50/52, Gripen C/D, F/A-18E/F Super Hornet и Eurofighter производителите предадоха и своите приблизителни цени за купуването на осем изтребителя (два двуместни и шест едноместни), обучение, логистика за пет години и наземно оборудване.
                            Цените тогава бяха следните: F-16 - $1,3 млрд., Gripen - €450 млн., Super Hornet - $1,85 млрд. и цената на осем нови Eurofighter бе приблизително съизмерима с тази на Super Hornet."

                            Много жалко, че сделката не е станала. Защото между гореописаните и втора ръка, даже и MLU, разликата е голяма.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Дядо можеш ли да кажеш какви са разликите между доработен до МЛД и прозведен МЛД?
                              Не знам, отдавна беше, а и тогава не се обсъждаше, каквото е - това. МЛ(А,Д) седят на полосота по-хоризонтални, а имат и друг силует. МФ ( &Ко ) са по-стари, задника им е провиснал......звънни утре след 11.00 ще споделя опит/спомени ( от преди 23 г.)
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • Дядо Владо, забележката ти е уместна! Но неремонтопригоден, чак пък! Труден за ремонтни дейности - м, да! Колко катастрофи има с него......!? А брой катастрофи на пролетени часове, а не разбрах!?! Ниво на безопасност! Експлоатационни разходи, ниво на ресурсна обезпеченост, темпове за усвояване от летателен и инжинерно технияески състав, пак не чух! Опитвам се да Ви обясня, че всичко трябва да се огледа и до най - малката подробност! Цена на един летателен час, бойна живучест, участие в реални бойни действия и представянето му в тях! То май стана едно......! Единственият аероплан свалял Ф-15! Ха така!

                                Нитро, с осем самолета/ две спарки и шест бойни/ - за кое по напред бре човек!
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-10-14, 21:44.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X