Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Дур - на къра...

    А тук - "противник със съвременно ПВО " го пише друг - питай него.

    Виждам, че думата МНОГОЦЕЛЕВИ самолет убягва на някой хора, най-вече ползата от такъв.
    Дали е руски или не, на мен не ми пука, важното е да е добър вариант за България. Днешните ни самолети не са добри и това защо обижда така жестоко някой, не знам.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      ... Ами хайде обясни какво прави щурмовик, като нашите Су-25 "срещу противник със съвременно ПВО и в условия на радиоелектронно противодействие".
      Аз за изхода на атаката съм сигурен и го написах по-горе.
      И ако искаш помисли кое се цели по-лесно - управляема бомба или бавен самолет ?
      Никакви запалянковски нотки няма, реалността е безкомпромисна - сегашните ни самолети не могат да свършат нищо при конфликт, а за полицейски дейности 20 000 лева на час са ту мач за България.
      Като за начало, защо реши, че самолети като Су-25 или А-10 не могат да използват управляеми боеприпаси?!?

      А иначе, когато противникът ти забие канала за управление на безпилотния апарат над бойното поле, същият става едно скъпоструващо, но безполезно хвърчило. Самолетът, управляван от човек, продължава да си е боеспособна бойна единица, защото пилотът може да мисли и действа самостоятелно. Още повече, че в конкретния случай самолетите от типа на Су-то са за непосредствена поддръжка на войските на бойното поле и, дори и да загубят връзка с базата, могат да получат информация за целите от своите сили на земята.

      Бавно движещият се безпилотен апарат (макс скорост на Риипър-а е под 500 км/ч) може да остане незабелязан само в случай, че долу няма ПВО. Веднъж открият ли го, унищожаването му изобщо няма да е толкова сложно - една Стрела или един залп на "Шилка" или подобна система, ще е повече, отколкото може да понесе. Дори бавен самолет като Су-25 или А-10 има близо 2 пъти по-висока скорост + възможността на човека в него да реагира на заплахи, в т.ч. и на такива, които операторът на видеоиграта на стотици (или хиляди) километри дори няма да забележи. А дори и при попадение от страна на противниковата ПВО един брониран щурмовик като Су-то има нелоши шансове да върне пилота си жив в базата. По този въпрос има достатъчно информация от практиката на бойно използване на машините в различни конфликти.

      Да не говорим, че бойният товар на, примерно, един Риипър е само 1700 кг. За сравнение - А-10 може да носи над 7 (седем) тона, а Су-25 - 4 (6 в модернизиран вариант) ...

      Така че, хайде да не ги бъркаме нещата! Това, което е добро за поразяване на единични "меки" цели при тайни операции, трудно може да бъде заместител на машина, специално направена за непосредствена авиационна поддръжка на войските при условия на активно противодействие от страна на противника. Поне на този етап.

      П.П. Сега да не почнеш да ми доказваш, че Су-то не става, щото не е многоцелеви! Точно така е, за ПВО и т.п. изтребителни мисии не става. Той си е правен с конкретно предназначение, за което си е даже много добре.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Някой тук започна да говори за безпилотни неща. Дайте да се разберем: На България и липсват цели класове технологии за отглеждане и употреба на такива неща. Сами по себе си дроновете струват колкото струват (теоретично по-малко от самолет с пилот). Имат си всякакви възможности и предимства. На практика са безполезни без няколко десетки неща в космоса и безброй други на земята, които не е реалистично да си мислим, че ще имаме в мислимо бъдеще.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Су-25 е щурмовик от отминала епоха, който в днешния си състав от няколко летящи машини не може да свърши нищо полезно.
          Дали ? Американския А 10 е по стар и като концепция и като изпълнение но никой не си и помисля да го изхвърля като ненужен и негоден . Остава си основно средство за поддръжка на наземните сили въпреки че не им липсват "умни" боеприпаси .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Ама тези 20 000 лева поне знаеш за какво си ги дал. Защото ако стане напечено и ракета срещу изстребител ще гръмне, и управляема бомба ще хвърли, и противокорабна ракета ще изстреля и т.н. Има защо, не като при сегашната ни летяща скрап - само за въздушна или наземна мишена да става.
            Сега, ти нали не вярваш, че "тъпите" руснаци не предлагат самолети с такива възможности и въоръжение?!

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Виждам, че думата МНОГОЦЕЛЕВИ самолет убягва на някой хора, най-вече ползата от такъв.
            Дали е руски или не, на мен не ми пука, важното е да е добър вариант за България. Днешните ни самолети не са добри и това защо обижда така жестоко някой, не знам.
            Ама ние това за качествата на сегашните ни самолети отдавна го изяснихме тук.Ти кой точно се опитваш да убедиш в това?Макар че за полисинга качествата им са си предостатъчно.
            Така, ама никак не ни убягва качеството мулти роул, даже на предишната страница е споменато.
            Аха, вече има напредък, вече допускаш че и руски самолет е възможно да е добър вариант и да е многоцелеви...
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Е, такова изхождане, че СУ-25 летял против законите на физиката не се надявах да чуя-няма да казвам кой се изказа неподготвен, но той си знае...За физиката не знам, но като аеродинамика си е супер!За разлика от Ф-117, който жив човек без компотЪр не може да го задържи във въздуха, но това е друга тема...
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Аха, вече има напредък, вече допускаш че и руски самолет е възможно да е добър вариант и да е многоцелеви...
                Никакъв напредък няма. Защото никъде не съм казвал, че един самолет е лош, само защото е руски. Казвам, че сегашните руски самолети във нашите ВВС са морално остарели и не стават за работата за която са проектирани навремето.
                Ако имаме такъв руски самолет :



                Няма да имам нищо на против. Но за жалост подобни неща са в сферата на добрите пожелания при руснаците и в по-голяма част само на хартия.
                Тъй че руснаците предлагат, но някой неща са в процес на интеграция или даже на разработка, докато западните им аналози са вече доказани в бойни действия. Следиш ми логиката нали ?

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Като за начало, защо реши, че самолети като Су-25 или А-10 не могат да използват управляеми боеприпаси?!?
                  Не съм писал подобно нещо, така че спор няма.
                  Но работата е друга. Су-25 и А-10 са създадени в едно друго време за една друга война, с всичките изисквания по тогавашните разбирания и нужди.
                  Но днес виждаме, че и двата самолета се използват в "талибански", асиметрични конфликти от страната на силния, когато небето е негово. Първо защото им върши черната работа и второ, защото си го имат в големи количества.
                  А ние при конфликт ще сме за жалост от страната на слабия. За това ако ще подържаме някакъв минимален въздушен флот, то той трябва да е многоцелеви. Защото тези стари щурмови кошници само ни изтискват бюджета и Евентуално ще успеят да пуснат някоя бомба или НУРС.
                  А и ако огледаме Европа, лесно ще видим правилния избор - чист щурмовик не е нужен.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    ...
                    Но днес виждаме, че и двата самолета се използват в "талибански", асиметрични конфликти от страната на силния, когато небето е негово. ...
                    Ами то други конфликти не е имало ...

                    И слава Богу!
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      Казвам, че сегашните руски самолети във нашите ВВС са морално остарели и не стават за работата за която са проектирани навремето.
                      Е нали заради това ще ги сменяме...
                      Ама напоследък изглежда, че нямало да е заради това(изключая извиването на ръце от страна на руснаците...)
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Не съм писал подобно нещо, така че спор няма.
                        Но работата е друга. Су-25 и А-10 са създадени в едно друго време за една друга война, с всичките изисквания по тогавашните разбирания и нужди.
                        Но днес виждаме, че и двата самолета се използват в "талибански", асиметрични конфликти от страната на силния, когато небето е негово. Първо защото им върши черната работа и второ, защото си го имат в големи количества.
                        А ние при конфликт ще сме за жалост от страната на слабия. За това ако ще подържаме някакъв минимален въздушен флот, то той трябва да е многоцелеви. Защото тези стари щурмови кошници само ни изтискват бюджета и Евентуално ще успеят да пуснат някоя бомба или НУРС.
                        А и ако огледаме Европа, лесно ще видим правилния избор - чист щурмовик не е нужен.
                        Хе-хе, ами при вътрешен конфликт?
                        Да не би да изхождаме от концепцията, че България ще води бойни действия на чужда(примерно съседска) територия?Не броим мироопазващите мисии зад граница,,,знаем ги и са друга тема.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Су- 25 К е добър самолет за ......, ако речем да анексираме Македония примерно , ама за нуждите на АЙР Полисинга едва ли върши работа !
                          Все пак съм пристрастен , защото съм отдал година и половина от живота си да ги обикалям и пазя !

                          П.П. Брех колко бързо пишете !
                          Последно редактирано от stankos; 17-04-14, 09:09. Причина: Допълнение.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                            Су- 25 К е добър самолет за ......, ако речем да анексираме Македония примерно , ама за нуждите на АЙР Полисинга едва ли върши работа !
                            Все пак съм пристрастен , защото съм отдал година и половина от живота си да ги обикалям и пазя !
                            Ти къде си чул някой да говори за су-25 във връзка с полисинга, това дори и у нас го няма...
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              Е, такова изхождане, че СУ-25 летял против законите на физиката не се надявах да чуя-няма да казвам кой се изказа неподготвен, но той си знае...За физиката не знам, но като аеродинамика си е супер!За разлика от Ф-117, който жив човек без компотЪр не може да го задържи във въздуха, но това е друга тема...
                              Това "леко" иронично изказване не беше адресирано към Сибирски , не схвана ли.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Хе-хе, ами при вътрешен конфликт?
                                Това как да го разбираме ? Ако някоя област в България реши да прави "референдум" ли ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X