Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Новия ...Х... си е нов.
    Убу'уто си е убу, ма си и чини! А ние сме посрани... (Грипенът пък точно - си и не струва парите)
    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    ...Аз не виждам логика да сменяме едно 30 годишно корито с друго такова, само защото на него пише нещо различно от зделано в ссср...
    Дяланото си е дялано - струговано, всякак е по-добре (а рязбата си е си е произведение на изкуството). Едно корито, бидейки по-скопосно от друго, все по-бива...
    Колкото до мераците - те (в контекста на горекзаното) са си наши преди всичко.
    Инак к'во: „Рачихме да сме ви съюзник -ай'ся ни осиновете“. (Щот' сме велики.)
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Ами да, F-5 най-вероятно щеше да си лети и никакви драми нямаше да има щото като възможности става за това за което сега се нервим, нямаше за всяка гума, пиропатрон, двигател и т.н. да се налага да питаме руския посланник, щеше най-малкото да може да каца на летищата във Варна и Бургас ако му се наложи, макар и сигурно бойния радиус да му е по-добър от на 29-ката, на IFF-a щеше да се вижда като "правилен" самолет и т.н. и т.н. Все неща които не са кой знае какво, но които са проста основа на това което другите наричат _бойна_ авиация.

      А Кугарите не летят май единствено в БГ, сигурно щото, както едно време са казали - климата на балканите на става много за авиация. Иначе пак простата причина е, че заводът който имаше договор за обслужване реши, че Кугар не са перспективен вертолет в БГ през следващите 20-30 години и не си струва усилията (чий е заводът и чии интереси защитава е друга тема).

      Оказва се, че когато има желание и кой да поеме отговорността, обслужването на Кугарите можело да се направи и в ТЕЧ-а на поделението без кой знае какви драми. За руската техника 500 ч. си беше цял КВР за който в поделенията трудно смееха и да си помислят.

      Та мисълта ми е, че всички многозначителни примери дето ги сипем по форумите си имат обикновено прости обяснения и в повечето случаи те на са технически, а от друг "характер".

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от stav Преглед на мнение
        ...простата причина е, че заводът който имаше договор за обслужване реши... ...(чий е заводът и чии интереси защитава е друга тема)....
        А-хъм-м...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          На мен ми е много интересно на каква цена ще се "договорят" тези нови (за нас) F-16.
          В пустинята, САЩ в момента съхраняват 1500-1600 F-16-ки извадени от употреба и са сключили договор с Боинг да преустроят 200 броя от тях в безпилотни мишени, за тренировки на пилотите на F-22 и F-35. Преди това Ф-4 беше в тази роля и попиляха няколко стотин - това му викам тренировка и затова са добри американците.
          Tака че ненужни самолети - бол. Да видим колко ще ни издрусат, или по-точно колко ще се изложат политиците ... отново.
          После модернизацията си е едни пари, но е друга приказка там.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Ще ги вземем за да угодим на нечии мераци и за да извършваме мега-гига-тера операцията по аирмилицинг. Това ще ни е предела и на парите и на пилотите, за толкова ни стига въздуха- просто ще отбием номера.
            Все повече нещата заприличват на това.Е, разбира се и дежурното обогатяване...не, не на опита, на нечии джобове...

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Преди това Ф-4 беше в тази роля и попиляха няколко стотин - това му викам тренировка и затова са добри американците.
            Ами на нас ни се е налагало и ще продължи да ни се налага да сме добри и без да притежаваме подобни възможности.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Ами на нас ни се е налагало и ще продължи да ни се налага да сме добри и без да притежаваме подобни възможности.
              Налагало ни се е, ама се летеше постоянно. Баща ми ми е споменавал за случаи с по 5-6 зарядки в един ден. И то не за хвъркане да видят кой кара руската гемия, минаваща покрай границата ни, а такива, дето изфирясват за минути, а пилота след това едвам ходи. Сам си отговори на въпроса това дали пак ще се случи някога.

              Добри с под 100 часа нальот годишно.... Въобще, някой знае ли колко нальот годишно имат в момента?
              Последно редактирано от sparkybg; 16-04-14, 10:58.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Налагало ни се е, ама се летеше постоянно. Баща ми ми е споменавал за случаи с по 5-6 зарядки в един ден. И то не за хвъркане да видят кой кара руската гемия, минаваща покрай границата ни, а такива, дето изфирясват за минути, а пилота след това едвам ходи. Сам си отговори на въпроса това дали пак ще се случи някога.

                Добри с под 100 часа нальот годишно.... Въобще, някой знае ли колко нальот годишно имат в момента?
                Според мен никога повече няма да се случи!
                И, или имаме изтребителна авиация на прилично ниво, която се поддържа и се лети редовно, или нямаме-друго положение няма!Упс-има-това, което се мъти напоследък-да се закупят нЕкФи си аероплани, за да се приберат едни тлъсти суми, които ти оправят живота до 2-ро, че и 3-то поколение, които ще си престояват на спокойствие на едно-две летища.
                Истината е, че сега изобщо нямаме необходимите средства за закупуване и поддръжка за такава скъпа техника, а в бъдеще пък хептен няма да имаме!(:Така, че с прискърбие можем да обявим военната ни авиация за изпаднала в дълбока кома с крайно негативни прогнози за оздравяване.
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  На мен ми е много интересно на каква цена ще се "договорят" тези нови (за нас) F-16.
                  В пустинята, САЩ в момента съхраняват 1500-1600 F-16-ки извадени от употреба и са сключили договор с Боинг да преустроят 200 броя от тях в безпилотни мишени, за тренировки на пилотите на F-22 и F-35. Преди това Ф-4 беше в тази роля и попиляха няколко стотин - това му викам тренировка и затова са добри американците.
                  Tака че ненужни самолети - бол. Да видим колко ще ни издрусат, или по-точно колко ще се изложат политиците ... отново.
                  Абе на амерички самолет сложат ли му отпред индекса "Q", пиши го бегал. Това е последното преди да ги пенсионират, използват ги за летящи мишени, спряни са от производство и т.н. А ние точно за това се натискаме иил ни натискат. Да си вземем един пенсионер в предклинична смърт. Бравос!

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  После модернизацията си е едни пари, но е друга приказка там.
                  Приказката е друга, ама парите са същите: немаме.


                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ......
                  Единствения човек който познавам да иска и да настоява за Ф-16 е Монката Паси. Ти си втория...
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Понеже от аероплани не разбирам ще интерпретирам интуитивно ! Пак сме в дилемата между нов Трабант и стара Жигула и не само за самальоти става въпрос , а и в нашия си живот сме такива ! Смеем се на този взел си нов Велик Дувар , че за същите пари можел да си вземе 20 годишно ТЛК ! Пак интерпретирам. И за да не съм съвсем ОФФ ще попитам . Авиационното мобиле какво показва за Секънд Хенд предлагането ? Разбрах за Дания и США , а друго ?

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      ...Единствения човек който познавам да иска и да настоява за Ф-16 е Монката Паси. Ти си втория...
                      Аз съм бил настоявал. Просто това е положението - всичко равностойно е по-скъпо, всичко с подобна цена е по-зле.

                      Сигурно за десети път ще го напиша в тази тема. Безпочвена е тази „високомерна“ позиция - самолети (и изобщо военна техника) втора употреба, ние винаги сме купували.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Ама то не пречи да е втора употреба.И няма да сме само ние, аз ако не бъркам например аржентинците на скоро се договориха за кфирите, които тихо и за кратко бяха спрегнати и тук.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Абе на амерички самолет сложат ли му отпред индекса "Q", пиши го бегал. Това е последното преди да ги пенсионират, използват ги за летящи мишени, спряни са от производство и т.н. А ние точно за това се натискаме иил ни натискат. Да си вземем един пенсионер в предклинична смърт. Бравос!
                          Откога F16 е спрян от производство?

                          А иначе за да стигнат до хавата за летящи мишени, изстискани са до толкова че не могат да се продадат даже и за без пари, или изначално не могат да се продадат. Никой не хвърля самолети току-така, а и не знам F16 да е от непродаваемите.

                          Вижте му характеристиките, пак. Технически си е на ниво. Останалото е политика. И трета ръка да са, ако са на по 1000-2000 летателни часа, това е едва 1/8 - 1/4 от живота на планера. Важно е с останалото каква е хавата, а това надали ще разберем. Кучето е заровено другаде, не в това че F16 е кофти самолет - напротив.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Откога F16 е спрян от производство?

                            А иначе за да стигнат до хавата за летящи мишени, изстискани са до толкова че не могат да се продадат даже и за без пари, или изначално не могат да се продадат. Никой не хвърля самолети току-така, а и не знам F16 да е от непродаваемите.

                            Вижте му характеристиките, пак. Технически си е на ниво. Останалото е политика. И трета ръка да са, ако са на по 1000-2000 летателни часа, това е едва 1/8 - 1/4 от живота на планера. Важно е с останалото каква е хавата, а това надали ще разберем. Кучето е заровено другаде, не в това че F16 е кофти самолет - напротив.
                            Имат прекалено много. Няма пазар днес за 1000 ++ самолета втора ръка и затова ги правят мишени. Пък и преработката в мишена гълта едни 5-8 милиона долара на самолет и така си бутат икономиката напред ... луда работа ама действа.

                            А иначе днес летателните часове не са най-важни, най-важни днес са сензорите. Блок 30 примерно без ъпгрейт е нищо, но модернизиран във вариант MLU e най-добрият изстребител, за който може да мечтаем.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Да вземем някакви за мишени и да ги вдигаме над морето, срещу заплащане руснаците да тренират колкото повече ни подарят, толкова по-добре
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Е защо да взимаме ? Ние си имаме мишени за бъдещите ни многоцелеви самолети - старите дрънгели МиГ-21, Су-25 ... защо не и МиГ-29. Ще си ги опуцаме с кеф.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X