Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

    Само се чудя в коя ли част на света някой индийски (примерно) програмист се превива от смях, кликайки с мишката върху излечението от банковата си сметка и прехвърляйки наум "ония код" който седи някъде в управлението на нещото...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #62
      От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Аууу, тия самолети вече ги свалят! Еми тогава ще направим по-добри. Е, ще платите няколко милиарда..
      Извинявайте. Първо ще сменят спътниците http://www.dnevnik.bg/tehnologii/201..._gps_uslugata/ После самолетите.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #63
        От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

        Стига се палихте, бе хора! Може и нарочно да е, дет каза Чарли по-горе.
        Американците може да са жандарми, агресори, и каквото още там, но не са прости.
        Имам предвид науката им. Може да е проба, може да е грешка, всичко може да е.
        На нас кой ще ни каже истината? "24 часа ли"?
        А война не е сигурно, че ще има. Защото, ако има начин(ИМХО) Израел да изчезне от картата,
        той е точно война с персите.
        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
        имат право да гласуват на избори.

        Коментар


        • #64
          От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
          Стига се палихте, бе хора! Може и нарочно да е, дет каза Чарли по-горе.
          Американците може да са жандарми, агресори, и каквото още там, но не са прости.
          Имам предвид науката им. Може да е проба, може да е грешка, всичко може да е.
          На нас кой ще ни каже истината? "24 часа ли"?
          А война не е сигурно, че ще има. Защото, ако има начин(ИМХО) Израел да изчезне от картата,
          той е точно война с персите.
          що ли ми се струва по вероятно Иран да изчезне от картата при една войнаНе съм фен ни на едните ни на другите
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #65
            От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            България се намира в обсега на персийските балистични ракети)...
            Според различни мнения, включително на г-н Симеон Николов пред Offmedia.bg Иран няма работоспособни балистични ракети, които да достигнат до България. "Разбира се, някой друг би споменал за ракетата „Шахаб-4″, но аз трябва да припомня, че този проект беше замразен, така че Иран не притежава ракети с радиус над 2000 км и е абсурдно и глупаво да се говори за някакви балистични ракети."
            Виждали ли сте достоверни източници (извън интернет общи материали), че Иран разполага с бойни (не експериментални) такива комплекси?
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #66
              От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

              Хм, а дали всичко за оръжията на Иран се знае от големия кръг интересуващи се?

              С последната си акция Иранците(така ли се пише?..) доказаха, че светът знае малко за възможностите им. Но си мисля, че те нямат никакъв интерес да насочат ракетите си(ако ги имат де) към нас. Поне засега.
              И аз като Тони не съм им почитател, ама ме кефи това, че натриха носа на американците.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Според различни мнения, включително на г-н Симеон Николов пред Offmedia.bg Иран няма работоспособни балистични ракети, които да достигнат до България. "Разбира се, някой друг би споменал за ракетата „Шахаб-4″, но аз трябва да припомня, че този проект беше замразен, така че Иран не притежава ракети с радиус над 2000 км и е абсурдно и глупаво да се говори за някакви балистични ракети."
                Виждали ли сте достоверни източници (извън интернет общи материали), че Иран разполага с бойни (не експериментални) такива комплекси?
                Според наличната информация в интернет (виж няколко поста по-горе) имат! Моите уважения към Г-н Симеон Николов и дано да е прав, ама надали...

                Коментар


                • #68
                  От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                  Тази информация не е достоверна - ЕЖК, няма автор даже.
                  Ако знаете нещо, публикувано от сериозно издание или утвърден експерт, вече може да се обсъжда. Не вярваме на случайни сайтове.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #69
                    От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                    Провери Sejil-2 и сам реши на кой сайт и източник да вярваш...

                    Ето израелците какво казват по въпроса, а те със сигурност са информирани:http://israelmatzav.blogspot.com/200...w-sejil-2.html

                    Обърни внимание на картата! Обсега повтаря контурите на границите на Иран спрямо неговия географски център. Измести центъра в северозападна посока и виж дали не ни стигат...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                      Пропагандни сайтове - ОК. Ако допуснем, че обсега е макс. 1900 км, то наистина има теоретична вероятност ракета да достигне границата ни към Черно море. Но за наличност на работоспособни комплекси не се говори никъде - само за тестове. Да не говорим, че за точност на попадение в границите на обсега, никой не се ангажира. Графиката от блога говори ясно за това.

                      PS. Графиката е доста точна - бойния обсег е до средата на Черно море, няма как да се измести спрямо картата...
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Веско; 19-12-11, 20:03.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #71
                        От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                        Пропагандни сайтове - ОК. Ако допуснем, че обсега е макс. 1900 км, то наистина има теоретична вероятност ракета да достигне границата ни към Черно море. Но за наличност на работоспособни комплекси не се говори никъде - само за тестове. Да не говорим, че за точност на попадение в границите на обсега, никой не се ангажира. Графиката от блога говори ясно за това.
                        Коментирания обсег към месец май 2009 г. е 1250 мили, което прави 2005 км. Нали не очакваш инфо за развоя на ракетната им програма на официалния сайт на иранското министерство на отбраната..?!! Инфото на всякъде е едно и също! Остава да гадаем дали тръгва от един източник и колко достоверен е той..?!! Практиката в подобни случай е да се приема за верен най-лошия вариант, а той е обсег от 2500 км. Приемам за вярно твърдението, че Иран са далеч от сглобяването на действаща бойна ядрена глава, но всякаква гнус от типа на антракса, бубонна чума или зарин, иприт и прочее отрови, биха свършили достатъчно "добра" работа и без снайперска точност! Достатъчно е да се знае посоката и средната сила на преобладаващите ветрове в даден регион/район, в определен период от годината... Пак казвам! Дано всичко е кьорфишек...

                        П.П. Графиката не е точна! Първо - обсега би трябвало да се изобрази с кръг (а тук повтаря контура на границите)! Знам, че си начетен човек и се оправяш много добре с картите! Вземи една и начертай един кръг с радиус 2000 км. като разположи центъра му в северозападната част на Иран и виж какво ще се получи...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                          Еее, Марто, то нали затова са границите, и мобилните ракетни комплекси-да отидат максимално близо до целта, и това доколкото им позволява границата. Затова и графиката е според възможно най-близката до границата точка на изстрелване на ракетата.
                          Но пак казвам, че засега ние не сме им мишена. Това е което ме успокоява. Е, нищо не пречи да им станем де, като знам нивото на управниците ни...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Еее, Марто, то нали затова са границите, и мобилните ракетни комплекси-да отидат максимално близо до целта, и това доколкото им позволява границата. Затова и графиката е според възможно най-близката до границата точка на изстрелване на ракетата.
                            Но пак казвам, че засега ние не сме им мишена. Това е което ме успокоява. Е, нищо не пречи да им станем де, като знам нивото на управниците ни...
                            Да бе Коле, ама ракетата колкото може да лети на север, толкова може и на североизток (и на всякъде) - това във връзка с графиката на евреите (тя е на Ройтерс между другото)! За да се получи реалния обхват, трябва да се начертаят множество кръгове, чиито центрове следват границата (примерно на 50-100 км. в дълбочина на иранска територия) и да се съединят най-далечните им точки, а кривата на графиката е захапала Русия, а в нашата посока радиуса е с една четвърт по-къс! Реално си ни захапва... Това обаче няма никакво значение в случая!

                            Поздрави

                            Коментар


                            • #74
                              От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                              Аз пък нямам нищо против да ги "демократизират" тези фанатици.Имал съм вземане даване с тяхните "десиденти" и емигранти.Всички ревяха, че не им спазваме правата в Бг и колоко е лошо в Иран.
                              Попитах най-начетения (с английско гражданство бизнесмен-иранец) "вие още ли убивате жените си с камъни?", той ми отговори "Не, само тези които изневеряват на мъжете си.Твоята жена ако ти изневери, ти няма ли да я убиеш?"Предпочетох да не продължавам спора.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                                В началото на 70-те години на миналия век американски безпилотен свръхзвуков разузнавателен самолет Д21 при първата си мисия над Китай се поврежда и пада според собствениците му в някаде в Китай, в действителност долита до Сибир системата му за самоунищожение не сработва самолета планира и каца меко почти без повреди,руснанците го намират след няколко дена закачат го за хеликоптер при транспортирането обаче го повреждат. Решават да го копират с работата е натоварен Туполев и провал проблеми с обшивката,с начина на обработка на титаниевите елементи чисто механично не успяват да се впишат в якостните характеристики и се отказват.Аналогичен е и случая с сваления Ю-2 не могат да копират нито крилото нито фотокамерите.
                                RQ-171 Sentinel както е видно е летящо крило при повреда или ако е имало намеса в електрониката му спокойно би планирал и ще се приземи меко особенно в пустинята без да е нужно да имат кодове за управление.Та добрия външен вид може би се дължи на отличната аеродинамика и меките пясъци.Какво интересно има на борда на самолета: радар с активна фазирана антенна решетка, инфрачервени камери и детектори за радиоактивност, в първото руснаците са безпорен лидер ,детекторите за радиоактивност не са им интересни от инфрачервените камери и другата оптика определено биха имали полза но едва ли имат възможност да копират нещо.И да намерят начин да копират софтуера и кодове за управление файда никаква американосите вече са променили всичко.
                                Иран на тоя етап Иран освен пропаганда друга полза от тоя апарат няма,руснаците може да видят нещо което и без това знаят но нямат технология да произведат виж китайците може да пуснат едно две копия .Ако иранците са имали достъп до управляващите кодове значи са пълни идиоти да свалят един сега а не десетки при евентуална война сега американците променят всичко по софтуера ако проблема е там и са големия печеливш(губят един апарат но са подготвени за в бъдеще и знаят какво може противника).Според мен падането на сентинела е малко като стелта в сръбско поредица от лоши обстоятелства или повреда и от цялата работа на 10 програмиста им се налага да работят 2 съботи повече и толкоз а и видяхме самолет омотан в "персииски" килим.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X