Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

    Е къф апокалипсис!? Тя войната си тече от бая време, но явно очаквате да е като 1-вата и 2-рата световна, а то няма как да е така. Някои сте ми много интересни, щот не сте с розови очила, а с оранж или тъмно сиви и значи проблеми няма .

    Коментар


    • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

      Най-вече очаквахме в темата да се изръсят по-малко глупости на линеен метър, но явно като се съберат толкова специалисти - толкова може
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

        След втората световна война, на тази планета протекоха десетки, ако не и стотици войни, от които - и една глобална. Така че, номерацията отдавна е "изпусната" В тази връзка, когато някой заговори за "трета световна война" в девет от десет случая визира библейски апокалипсис (стереотип наложен от пропагандата по време на Студената).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

          Ок, спирам да ви досаждам...

          Коментар


          • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

            Така или иначе живеем във глобална война, част от нея са войните водени на всички фронтове/във всички аспекти на живота/ - политически,икономически,обществено-социални,духовни,идеологически,ресурсни,религиозни,расови и т.н.Един такъв конфликт е възможно да изиграе ролята на катализатор и да ускори процеса до настъпването на "библейски апокалипсис".Колкото по-рано настъпи, преди човечеството да се излекува и съзрее за да поеме по правилен път, толкова по-зле за самото него.В тоя смисъл е нужно да има съпротива и да се удържа баланса максимално дълго време за да не се самоунищожим преди още да се появила външна заплаха за бъдещето ни.А иначе мисля,че за всички би трябвало да е ясно,че нещата относно конфликта не са еднозначни и не могат, и не трябва да се разглеждат еднозначно.Днес щатите най-явно и нагло демонстрират имперски амбиции, утре това може да е Китай.Да не забравяме,че САЩ са 300 милиона промити мозъци използвани от шепа кукловоди.Както м/у другото е и в 99% от останалите места по света(къде повече - къде по малко).

            Коментар


            • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

              Войната е голям проблем от битова гледна точка, като много лесно преминава границата от просто проблем, към трагедия (отново лична). В общ план, тя е една от формите на съществуването на човечеството и цивилизацията, и един от практическите изрази на движението.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                Мисля си, че е възможна и цивилизация без това цивилизованите хора да се избиват помежду си в името на властта над оцелелите себеподобни.А пък енергията необходима за това движение да се вложи например в движение нагоре с цел да достигнем звездите.We all made from stars.

                Коментар


                • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ...една от формите на съществуването на човечеството и цивилизацията...
                  Не става въпрос за част от цивилизацията, нещо което я съпътства - тя е форма на съществуването и, нейно проявление!
                  А и най-интензивно сме приближавали звездите, именно като част от война.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                    Наистина войната е част от нас и наистина тя е основния двигател на прогреса през последните, да речем, сто години,но това не значи че това не може и не трябва да се промени.От дълго време сме в едно блато и при целия ни напредък продължаваме да затъваме и наистина вярвам, че е време да променим себе си и света около нас и това не изключва технологичен напредък и застой в развитието.Но развитие трябва да има и в главите и душите ни.Света може да е обединен запазвайки културните и националните си различия.Не харесвам световните кукловоди, които дърпат конците от щатите - искат да постигнат пълно заробване и да ни определят дали да виреем(за да живеят те) или да мрем.Имаме нужда от водачи, а не от самоопределящи се за "богове".Естествено, ясно ми е, че войните за ресурси, за контрол и власт тепърва предстоят, но истината е, че проблемите са вътре в нас.
                    Например в житницата на Афганистан, където се е сяла пшеница, сега се отглежда мак.А пшеницата има я изпраща ООН, защото били приели програма за възстановяването на Афганистан и не можели да я прекъснат.Спонсорират производството на опиум в/у което са сложили ръка.Това е ООН - това е безумие.
                    Наскоро моя близка от министерството на земеделието ми каза, че без ГМО африканците/а скоро и ние/ са загубени.За двеста години да ги бяха научили да се изхранват, а не само да се добиват кървави диаманти, да се доставят роби и прочие.Да не бяха създавали за тях СПИН-а от който сега умират всички.Има начини.В Либия има подземна водоносна с-ма, както и в други арабски страни.Има начини и съм оптимист, само дето няма да сме живи да се порадваме.
                    Утре и Турция ще се завърне към своите имперски амбиции и ще е страшно.Ами какво създадоха в Косово, скоро Албания ще погълне Македония, а това значи че и на други ще им дойде реда.Само тук, на Балканите, има заложени конфликти за 20 поколения напред.Нищо не направиха това да се промени, а напротив, точно обратното.Нали чухте днес Хилари - "обещавам на българите,че винаги ще бъдем до вас, както сме били".Смешно е, но най-лошото е че обидно, а едва ли ще последват реакции в обществото.Лоши са нещата, много лоши.

                    Коментар


                    • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                      Ти си метнал едно око върху историята само на последните сто години ли!?
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                        Иронията е излишна.Не съм сигурен, че е необходимо да се повтарят историите от "тъмните векове".Друго нещо е, че едва ли и аз и ти сме виждали живи хора на 300 години.Аз поне съм виждал само столетници.Също така човек не може да избяга от миналото си, но може да продължи да тича по пътя към бъдещето без да гледа назад и да променя миналото на тези, които идват след него.Пък и нещата се въртят предимно около САЩ - кажи ми ти тяхната история каква продължителност има.А ако се върнем към период 4-5 хил. години назад, тогава нещата стават много интересни и човек трябва да има по-разчупено мислене за да не приеме нещата за пълна глупост.Справка: едни цивилизации живяли на територията на днешни Ирак или пък Сирия, или едни други индианци от Южна Америка.

                        Коментар


                        • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                          Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
                          ...Пък и нещата се въртят предимно около САЩ - кажи ми ти тяхната история каква продължителност има...
                          Като държава и държавност - със сто години повече от тази на модерна България...

                          В която държава и държавност са влезнали със засилка, със съществуващи държавни структури и институции.

                          Ако контрааргумента е "...назад до 681ва..." - минаваме на въпроса дали историята на Британските острови и на Великобритания е по-"непродължителна". Освен ако приемем че със стъпването си на американска земя всеки колонист от 1620та насам не е минал пълен reset и изтриване на паметта и културата

                          И въобще тая притча за късата история на САЩ е много удобна за исторически комплексираните народи, но все си мисля че българския народ не е след тях. А ползването и като аргументация в спор е голям, насапунисан капан.
                          Последно редактирано от Goblin; 06-02-12, 17:40.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ... исторически комплексираните народи, но все си мисля че българския народ да не е след тях...
                            Аз все си мисля обаче, че сме силно исторически комплексирани.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              И въобще тая притча за късата история на САЩ е много удобна за исторически комплексираните народи, но все си мисля че българския народ не е след тях. А ползването и като аргументация в спор е голям, насапунисан капан.
                              Спор няма.Има дискусия.Не съм от форумците,които винаги и за всичко спорят.
                              Относно "дължината" на историята на народите нещата тръгнаха от изказването на колегата davc малко по-горе,можеш да прочетеш.
                              95% от заобикалящите ни неща са кристално ясни, да те попитам според теб докога трябва хората само да философстваме дали сме комплексиран народ и дали американците са 100 години пред нас, и кога трябва да направим нещо, ако не за света, поне за родината ни.
                              Огромна част от съвременните, модерните комплекси са ни насадени точно от щатската култура.Тяхната нация е бъкана с комплекси и наистина са промити мозъци(нали трябва да служат на господарите).Това е факт.
                              Всъщност много добре ни сапунисват отдавна и сме се подхлъзнали, и паднали в капана, да видим дали ще успеем да се измъкнем или вече е прекалено късно.

                              Коментар


                              • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                                Къде промити, къде не... Виж само как посрещат Буш младши за мандат 1 и 2 и ми кажи, че са само промити... А с тоя новия, афроамериканците бяха най-изненадани, щот вече бяха готови да скочат. Игра на шах, само дето едната страна има ресурсите да мами и да го крие, а другата страна едва оцелява, дори и да има пари на кредит... А историята е без значение, ако никой не се учи от миналите грешки и ги повтаря...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X