Обява

Свий
Няма добавени обяви.

01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

    Ако някой не знае за какво става дума - това са същите "Thunderbirds", които идваха в Крумово през юли 1996 г.

  • #2
    Re: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

    Ще се разходим - зрелищно е, но определено имам по-приятни спомени от други ескадрили за пилотаж.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

      Дават ли по един "Test Drive" ??

      Ако съм си в БГ, задължително съм там

      Коментар


      • #4
        Re: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

        Тест драйв не, но от предишния път имам голям плакат на групата в полет със собственоръчен автограф на пилотите всеки до машината. Още си го пазя, макар че вече не съм чак толкова запален фен Яд ме е, че тогава още България имаше реактивна бойна авиация, а сега вече премина на витлова... като преди половин век, че и повече...

        Коментар


        • #5
          До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

          Събитието наближава Някой ще ходи ли?
          Аз може и да ида... според зависи съм
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

            Аз не пропускам такова събитие от 1992 г. насам. Пропуснал съм през 1991-ва откриването на Музея на авиацията в Крумово и ме е яд, защото тогава за последен път е летял МиГ-17 в България. Сега вече за да го видя в полет трябва да ида... в САЩ

            Коментар


            • #7
              До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Аз не пропускам такова събитие от 1992 г. насам. Пропуснал съм през 1991-ва откриването на Музея на авиацията в Крумово и ме е яд, защото тогава за последен път е летял МиГ-17 в България. Сега вече за да го видя в полет трябва да ида... в САЩ
              Явно си много голям фен
              Аз от самолети не разбирам, но мисля, че този виш пилотаж ще ми е интересен
              Имаш ли представа за някакъв ориентировъчен час?
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

                "пресрилийз:

                САЩ и България отбелязват исторически дати в историята на Военновъздушните сили с въздушни демонстрации и концерт

                Световноизвестната американска демонстрационна група за висш пилотаж „Буревестниците” и Оркестърът на американските военновъздушни сили ще посетят България в чест на българо-американските дни на ВВС, с които двете държави ще отбележат 60-та годишнина от основаването на американските ВВС и 95-та годишнина от основаването на българските ВВС.

                На 30 юни, събота, в 18 ч. Джаз формацията на оркестърът на американските ВВС ще изпълни репертоара си безплатно за българската публика в Античния театър в Пловдив, както и в Авиобаза „Граф Игнатиево” на 1 юли. „Буревестниците” също ще изпълнят въздушните си демонстрации безплатно в Авиобаза „Граф Игнатиево” в 15 ч. на 1 юли.

                Въздушното шоу на „Буревестниците” представлява комбинация от демонстрации в група и поединично. Пилотите изпълняват приблизително 40 наземни и въздушни маневри във всяка демонстрация, която продължава около час.

                Основана през 1953 г. демонстрационната група за висш пилотаж „Буревестниците” е синоним на най-съвременните авиационни и летателни техники. Формация ромб, изпълнявана от четири самолета демонстрира опита и точността на пилотите от ВВС, докато единичните изпълнения подчертават максималните възможности на самолетите Ф16.

                Освен в Авиобаза „Граф Игнатиево”, през 2007 г. „Буревестниците” ще демонстрират уменията си в общо 68 представления в САЩ и девет европейски държави.

                Молим публиката да заеме местата си в Авиобаза „Граф Игнатиево” на първи юли в 11 ч., а медиите в 13,30 ч."

                Коментар


                • #9
                  До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

                  Уаууу Публиката в 11ч, а в 15ч започва демонстрацията В тея жеги ще изтрещим
                  Мерси за инфото
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

                    Шоуто на Thunderbirds премина при значителен интерес и голяма жега. Бях там и направих няколко снимки, но за съжаление с лошо качество.
                    Ето ме, зареден с мощен бинокъл, кофти фотоапарат и средства против слънчасване:



                    Нашето участие беше скромно и наземно.
                    МиГ-21Бис:



                    МиГ-29:


                    Министър, официални лица, червено килимче:


                    Парашутисти:


                    Точно в 14:45 Буревестниците се отправят към полосата за излитане:


                    С болезнена точност излетяха точно в 15:00:00 и летяха шест минути


                    След това нашенска гарга свали (bird-strike) един от американските буревестници, който кацна за ремонт и направи пауза в шоуто от 20 мин. В 15:26 то продължи със същинската част:








                    В 15:49 кацнаха:


                    Но не пожелаха да направят почетен тур пред публиката както винаги, а се прибраха на стоянката:


                    След това са давали автографи за по-запалените, но на мене ми се беше запалила главата и на излизане щракнах само символа на Българската изтребителна авиация, набучен пред щаба на поделението:


                    И една среща на поколенията:

                    Коментар


                    • #11
                      До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

                      Моите снимки утре че едвам гледам.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

                        а после 2 часа прибиране до Пловдив или София
                        български му работи

                        Коментар


                        • #13
                          До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

                          Е, който се сети да мине по подбалканската нямаше абсолютно никакви проблеми
                          Ето снимки:
































                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

                            Прав си

                            Коментар


                            • #15
                              До: 01.07.2007г. - "Буревестниците" в Граф Игнатиево

                              А гаргата повишиха ли я в чин
                              088455338две
                              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                              Джамбазов 2010г..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X