Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Контрол на котвата с подводна камера за риболов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Контрол на котвата с подводна камера за риболов

    Здравейте колеги!
    Хрумна ми идеята да контролирам пускането на котвата с помоща на подводна камера за риболов.
    Мисля си ,че така мога да избегна закотвяне на неподходящо място като камъни например.
    Освен това ще мога да виждам кога котвата е стигнала дъното за да мога да отпусна аванс, да дръпна назад и т.н.
    После при вдигането също ще имам представа какво се случва на дъното.Основно
    ползвам лодката за туризъм и закотвям близо до брега на дълбочина 3-8 метра. На тази дълбочина
    може да се огледа дъното и с повод на камерата 1,5-2,00 метра. Така си мисля....
    Дали има някой, който да е ползвал тази техника за контрол и може да сподели опит?

  • #2
    Не си играй,добра котва,добро сонарче,яка верига и пускай смело
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Водата ако е мътна, ще стане ли това с камерата?
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Не си играй,добра котва,добро сонарче,яка верига и пускай смело
        Забрави да споменеш двата дизела по 7-800 коня
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Това на малка лодчица

      • #5
        За да не си оставиш котвата долу си има пиниз на врьзване,камера ти не требва.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от gimax; 06-02-24, 09:52.

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          И пликче подходящи свински опашки ))

      • #6
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Котва 3.jpg
Прегледи:163
Размер:80.4 КБ
ID:6954347
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • alexdubal
          alexdubal коментира
          Редактиране на коментар
          Коко благодаря ти! Но при мене е с ел.уинч и няма как да направя тоя пиниз. Е за това говоря примерно. https://spy-secrets.com/p/kamera-za-...dusa-i-14-led/
          То има много и по-евтини , но тия 360 градуса въртене ми се струват доста добра опция. В Али-то са около 600 лв. Иначе BENZBOSS е прав , ама неговите са кораби ,а мойта е 5,30 Rancrfaft.
          А не, че не ми се е случвало да режа въжето , ама сега съм с верига и трябва да имам и флекс на батерия на борда. Моята идея е ако някой от роболовците ползва такава камера да каже
          колко метра е видимостта долу и да препоръча нещо проверено.

      • #7
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1828.jpeg
Прегледи:140
Размер:440.0 КБ
ID:6954436

        А кораби,100 тона кораб ли е,котвата му само 150 килца,3 цистернички резервоарите

        Това със свинските опашки само ако искаш да си на камъните. Аз за тия 600 лева бих си купил маска и плавници,3 - 4 метра все ще ги мога колко и да съм дърт
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #8
          Камерата изглежда добре,има гаранция,нормални пари е………аз обаче за закотвяне не бих я ползвал, за да видиш трябва да е чисто
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            На нормална карта трябва да е написано какво е дъното което не значи,че няма как да има един камък и там,той Мърфи е бил моряк.

            Да целиш с котва място без камъни като ползваш камера е в сферата на фантастиката,на картата си пипе какво е дъното,на 4 метра в бистра вода и без камера ще стане.

            Начини за прибиране на зациклила котва си има,е сега ще ти намеря няколко линка.

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            На младини, преди гмуркане (ако усетя заглъхване в ушите), си отварях евстахиевите тръби. Първо си стисках ноздрите с пръсти и надувах, докато усетя леко продухване в ушите. Ако не стане си бърках с пръст в ухото и го разклащах енергично 2-3 секунди и опитвах пак. Така далдисвах до 8-10 м без болки в ушите.
            Ако водата е много студена, а няма неопрен, дебел вълнен пуловер помага за 1-2 минути.

          • v_0
            v_0 коментира
            Редактиране на коментар
            И аз въртя в същия вилает. Като цяло там наистина е супер кристална водата и дъното се вижда. До сега не съм имал проблеми с котвата, но аз хвърлям на пясъчни плажове основно.

        • #9
          https://keyassets.timeincuk.net/insp...pping-line.jpg

          Връзваш едно яко въже за задника на котвата и я вадиш с гъзъ напред ако задере някъде,може първите метър 2 да са верига ако има камъни долу,а не само кабели и боклуци
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • alexdubal
            alexdubal коментира
            Редактиране на коментар
            Бате BENZ-и това добре , ама как да я пускам тая котва с ел.уинч заедно с верига и въже със шамандура. То ще стане един мазеляк...
            После трябва да разплитам. Аз ще се прежаля и ще купя една камера. После ще пиша и видео ще покажа. Е така за идеята.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Е как,аз на ръка котва съм пускал последно преди 26 години,че да не са и повече,правилно сметната лодка,рудан,верига,котва си се пуска по един и сьщ начин с тая разлика,че ти можеш и на метър да пуснеш и дъно да видиш,а аз под 4 метра получавам сърбежи на задника.

            Мерак ти е да си купиш камера и търсиш да оправдаеш мерака та ето го - по-лошо няма да стане,един пътда видиш дъното и все кяр.

        • #10
          Аз съм пробвал с гопро да видиме дъното на лодката, че водата беше кокъл студена. След около 1м дълбочина и сигнала избяга.
          Ама беше отдавна де. Може новите модели да излъчват от по дълбоко.

          Коментар


          • alexdubal
            alexdubal коментира
            Редактиране на коментар
            Венци благодаря ти ,че и ти се включи! Значи камерата не е с безжичен сигнал. С жица е . После има два варианта за връзка с монитора.
            Първия е с wifi с таблет или телефон , а втория пак с жица със собствен монитор. Така , че дълбочината на която може да гледаш е от 0,6 до 80 метра. Зависи от
            дължината на кабела.

          • Венци- малкия
            Венци- малкия коментира
            Редактиране на коментар
            Очевидно си решил да похарчиш едни пари. Действай и после кажи как е

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X