Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Efoil, jetsurf

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Efoil, jetsurf

    Здравейте,
    пускам тема, за каращи, електрифицирани и моторизирани, хидрофойл и джет смърфове, с идеята за информация и евентуално намиране на компания за каране.
    Ще започна с efoil, което представлява електрифициран сърф с мачта и хидрокрило
    ето и някои видеа
    https://youtube.com/watch?v=A0UypNPN...&index=30&t=1s

    https://m.youtube.com/shorts/EPqBNuHSDHM



  • #2
    Супер изглежда, но имам няколко въпроса:
    колко струва оборудването;
    каква "крайцерска" скорост поддържа;
    колко време до презареждане;
    И как се стратира с това?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Супер изглежда, но имам няколко въпроса:
      колко струва оборудването;
      каква "крайцерска" скорост поддържа;
      колко време до презареждане;
      И как се стратира с това?
      Цените започват от към 5000€ и достигат до към 17000€ в зависимост от бранда. Мисля, че има и по- евтини китайски, които в една част са скамове, в друга ще съжалявате, че сте си дали парите.
      има и една БГ марка която е отскоро на пазара, казва се Sifly, Audi също имат модел
      ​​​Декатлон също предлагат един от по ниско качествените брандове.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2023-06-12-22-05-47-520_com.brave.browser.jpg
Прегледи:182
Размер:113.0 КБ
ID:6928353
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Audi-Aerofoils-E-Foil-E-Surfboard-Custom-Lackierung-Schwarz-Gold-09_1920x1920.jpg Прегледи:0 Размер:70.9 КБ ID:6928350

      Относно скоростта, варира според крилата, но между 20 и 50км/ч, батериите са различни размери, като много зависи от скоростта с която караш и колко тежиш, но между 1 и 2.5 часа.

      Бързите зарядни зареждат за около час и половина.

      Ето как се кара https://m.youtube.com/watch?v=iRnIIx...IGhvdyB0byA%3D
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от kvv; 26-06-23, 20:28.

      Коментар


      • #4
        Много готино, но още е много скъпо удоволствие. Мой колега от следването се премести да живее в Германия и ми е разправял, че на сърф екскурзия в Фуертевентура се е учил да кара такова нещо. Хвалеше се, че го е усвоил на петата минута, Но като съм Тома неверни как да му се доверя?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Много готино, но още е много скъпо удоволствие. Мой колега от следването се премести да живее в Германия и ми е разправял, че на сърф екскурзия в Фуертевентура се е учил да кара такова нещо. Хвалеше се, че го е усвоил на петата минута, Но като съм Тома неверни как да му се доверя?
          Да, не е евтино хоби, но реално ако го сраниш с алтернативни водни спортове не е и скъпо. Примерно джет, имаш доста повече разходи по поддръжка, транспортиране и самото каране, тук 1-2 часа каране ти струват 0.50ст. ток, може да си превозиш фойла до водата с общо взето всякакъв вид кола.

          Не знам дали ще станат по евтини, повечето видове и фойл са скъпи, тъй като са изработени от скъпи материали и при скъп процес на работа. Бордоветр са карбонови, крилата също, понякога и мачтите. Батериите са между 1 и 2.5 kWh, като често се използват висококачествени батерии идентични с тези при популярните марки електромобили.

          Коментар


          • #6
            За уиндъсрфа ми е ясно колко струва "фойла". Втора употреба не е много скъпо хоби. И се вози на багажника на почти всеки лек автомобил.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X