Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това може ли да е подводница?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това може ли да е подводница?

    Значи това нещо се движеше със скоростта на кораб успоредно с брега, на около 1 км навътре, може би повече, в продължение на поне километър вървя по права линия, няколко минути го гледах. Мисля, че беше бързо поне колкото катер. Нямаше движение нагоре-надолу, доста стабилно. С просто око малко приличаше на перка на акула, но на снимката се вижда квадратно. От време на време ми се стори, че до него се появява за много кратко друга стърчилка. С телефона не са добри снимките, но определено изглеждаше ъгловато. Опитах да стигна до края на кея за по-близо, но докато стигнах то изчезна. Малко се разсейвах, защото до мен един рибар беше закачил нещо голямо, което някакси не изглеждаше да тегли както се очаква от голяма риба, но накрая му се скъса кордата и той се изтъркули на пода, много яко дърпане беше. Въобще комбинацията от двете ми се видя доста странна, ако беше Лох Нес щях да кажа че съм видял Неси, ама то Северно море. Стърчилката на хоризонта е е шамандура очертаваща коридора за кораби понеже наоколо са плитчини.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220427_135220.jpg
Прегледи:587
Размер:41.6 КБ
ID:6852798 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220427_135536.jpg
Прегледи:582
Размер:31.3 КБ
ID:6852799
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220427_134306.jpg
Прегледи:594
Размер:49.5 КБ
ID:6852800

  • #2
    Пълноценна подводница (с екипаж) вероятно има по-голямо газене ама не знам какво там се брои за плитчини.

    От друга страна, вече кой може и не може си има подводни дронове, някои от тях и в метър вода виреят без грижи - е да де, освен че най-дребно вълнение ще ги демаскира.

    От друга страна, при такова качество на изображението - може и да е водоплаваща птица.

    Коментар


    • #3
      На този рибар в тази посока ли му сочеше кордата? Добре че не е издърпал подводницата.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #4
        Не може да я издърпа.
        Това е руска плоска подводница за плитко.
        Атомна, поне с два реактора.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          някой не е гледал основополагащ руски филм

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Кой гедàл - гледàл, вече са политически некоректни, щото са правени в империалистическата путлерска Русия.
          ... поради което, май, спряха и "Кухнята".
          От сега натам, само Рамбо 1,2,3 ... и така нататък.

        • bogilloff
          bogilloff коментира
          Редактиране на коментар
          Рамбо 3. "Полепис": Посвещава се на героичния афганистански народ в борбата му с агресора.

      • #5
        Тoва са някакви нови серии на "Особености на руския национален риболов"!?!
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          май не е руски в случая ама те рибарите там са хвани единия и удари другия, без оглед на гражданството

      • #6
        Празен кен от енергийна напитка...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #7
          Преди години бях на Спорадите и буквално на 20 м от фарватера, ей така докато си захождах към пристанището, пред мен изкочи първо перископа, а после и цялата подводница.... огледа се и бавно си акостира в пристанището между яхтите. Ще изровя и снимки да пусна. Явно не е прблем да плават в района на пристани и в плитки води.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X