Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брегова охрана - Coast Guard

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Брегова охрана - Coast Guard

    Имаше дискусии - защо са лицензиите за лодки, защо искат вече и лиценз за VHF радио-оператор....
    Комуникацията със службите за безопасност - брегова охрана е важна, трябва да се знае кое как работи.

    Ето много хубава поредица филмчета за работата на Coast Guard:

    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    Само да добавя нещо - аз лиценз за радиооператор нямам,имам над 300 000 мили в океана обаче и с това си вадя хляба.

    Всичко законно,тук не ти искат лиценз за да натиснеш копче за включване на радиото
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Е, твоя опит и с 300 лиценза не можем да го стигнем…
      Ама който иска да тръгва напред, не е зле да понаучи😀
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #4
        Нищо не разбрах, да караш лодка - О.К. Нещо по голямо - някакво свидетелство , че няма да изтрепеш околните гемии, ама лиценз та да си включа радиото
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          25 вата морска станция тук се ползва без лиценз,купува се без лиценз и се монтира за 3 бири време,говориш си с кой искаш,Сиатъл трафик примерно.

          Не ме разбирайте грешно,и тако и вако,добре е да имаш изкаран курс ако ше 5 часа да е,някаква тпия,че знаеш какво долу горе да правиш,но от друга страна това е само една врътка за много хора,за 100 долара съм му обяснил кое копче за какво е,за оше 100 след 5 дни мога да му припомня и е готов.Е няма да е на нивото лицензиран,но знае как да си включи радиото,как да повика някой и как евентуално да си провери времето

        • Веско
          Веско коментира
          Редактиране на коментар
          Не знам как е по марините сега в щатско, ама тука - в Гърция, Хърватия, Италия - не дават да наемеш вече лодка без VHF сертификат. Всъщност системите за сигнализация по море са 16 - има го във филмчето по-горе обяснено.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Тук искат кредитна карта само.

          И аз за това пиша за тук,там е така както казваш което пак е и добре и зле,на мен примерно няма да ми дадат да си наема което е зле / ако се чуди някой кое му е кофтито /.

      • #5
        Бреговата охрана след 17:00 ч не работи. За 16:30 не знам как е - може като захванат нещо и да го довършват докрай независимо от часа.
        Но в пет затварят.

        Коментар


        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          В България полицията казва че ще попита утре (бреговата охрана)

        • Веско
          Веско коментира
          Редактиране на коментар
          В България брегова охрана няма (все още )
          Ангажиментите по отговорността за поддръжка на крайбрежните и териториални води са разпределят между Гранична полиция и Военноморския флот. Морска администрация има малък ресурс и ползва външни фирми.
          В момента имаме само един спасителен кораб - “Протео” на ВМФ, който е подарък от италианския военен флот по линия на НАТО.

        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          Заглавието подвежда, не казва, че пишем за работа с радиото.
          А официално да нямаме брегова охрана е абсурдно. Фронтекс как ще си оправдават заплатите!
          На практика прилича да няма, а за в извънработно време без свян службите си го казват по телефона.

          Ако темата е за чужбина - случва се брегова охрана да иска одеяло, лопата, стълба, кофа, ... и като мине момента на оправдаване на заплатите не искат вече кофа и пожарогасител. За надувна лодка.

      • #6
        Радиочестотите се записват и прослушват навсякъде 24 часа - в много страни това е комбинирано от държавни структури и доброволчески организации.

        Търсенето и спасяването - също. Но в повечето случаи бреговата охрана има основно координационни функции - самото действие за помощ, особено при пожар, технически повреди и медицински случаи се извършва от хората в намиращите се близко морски съдове.

        Ето малко линкове:

        https://www.navcen.uscg.gov/?pageName=mtBoater

        https://www.dalmatiancoast.com/holid...ch-rescue.html

        https://en.wikipedia.org/wiki/Hellenic_Coast_Guard

        https://www.guardiacostiera.gov.it/en/Pages/1530.aspx
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • uniqaudio
          uniqaudio коментира
          Редактиране на коментар
          Mного ми хареса RIB-чето от третия линк, снимано в пристанището на Гитио в североизточната част на п-в Мани (Пелопонес). И ми навява приятни спомени от една наша обиколка през 2018г. когато минахме оттам. И малко тъга, когато си помисля дали през новата 2022г. ще можем да пътуваме свободно както преди. 2020 и 2021 бяха тревожни и успяхме да бъдем в Гърция само два пъти за по две седмици и то наблизо на Пагасетийския и Коринтския залив. Гърците бяха пречупени, уплашени и дистанцирани, особено тази година. Дано се нормализират нещата.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X