Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за катер КС-100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: въпрос за катер КС-100

    Първоначално публикуван от roshliakG Преглед на мнение
    днес открих един сериозен проблем.Предният семеринг на салника прокапа и реших да го сменя.След разглобяването видях,че и двата лагера са в окаяно състояние,продължих обстойно да преглеждам назад,винта е видимо добре,но най-много ме притеснява луфта м/у оста и последната втулка.Проблема е,че незнам колко трябва да бъде,а в момента е около 5-6мм.Когато катерчето е на ход се улавят вибрации и мисля,че идват точно от разбитите лагери и луфта във фтулката.Някой знае ли нещо по въпроса.


    strut


    shaft log
    http://www.fantasia35.com/cutlass.htm

    Колега, не мога да оправя терминологията, та се налага да пусна малко снимки. Кое от двете е "салник"? На първото му викаме тук "strut" и има лагер вътре / cutlass bearing/. На второто му викаме "shaft log"- и там има лагери. Ти с кое имаш проблеми?
    То май с което и да е все тая, 5-6 мм. луфт си е много за където и да говорим. Тука сменят на луфт около милиметър някъде. Има ли вибрации трябва да ги оправиш за да не доразбие всичко. Провери и и лопатите на винта как са /криви?/. Щракни по някоя снимка на проблемното място, може пък и да измислим нещо.

    Опс! Писали сме с колегата по едно и също време. Не съм прочел, че е и водометен. При тебе има само шафт лог и нещото, което те бърка е # 4. Е няма да го трия, но ако модератор реши може да го махне. 0.1мм си е май точно колкото трябва да бъде.
    Успех!
    Е за това го обичам тоя форум!
    Последно редактирано от NIKSD; 19-08-09, 22:04.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      До: въпрос за катер КС-100

      Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
      Здравей!Имам същия катер КС-100А,вибрациите са точно от там!Това е гумен лагер,който може да се въстанови с вулканизиране на нова гума в мет. втулка,луфта трябва да е не повече от 0.1мм.!Ще проверя и ще пиша каква трябва да е твърдоста на гумата,това е много важно!Имам оригиналния паспорт на катера,ако нещо те интересува,пиши!Позддрави!
      Твърдоста на гумата след вулканизацията в мет. втулка трябва да е с твърдост по Шор А75-85 усл. единици по Шор за да може да се обработва и постига по висока гладкост при обработката на струг!Фирми занимаващи се с каучукови изделия знаят за какво става въпрос!Поздрави!

      Коментар


      • #18
        До: въпрос за катер КС-100

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

        strut


        shaft log
        http://www.fantasia35.com/cutlass.htm

        Колега, не мога да оправя терминологията, та се налага да пусна малко снимки. Кое от двете е "салник"? На първото му викаме тук "strut" и има лагер вътре / cutlass bearing/. На второто му викаме "shaft log"- и там има лагери. Ти с кое имаш проблеми?
        То май с което и да е все тая, 5-6 мм. луфт си е много за където и да говорим. Тука сменят на луфт около милиметър някъде. Има ли вибрации трябва да ги оправиш за да не доразбие всичко. Провери и и лопатите на винта как са /криви?/. Щракни по някоя снимка на проблемното място, може пък и да измислим нещо.

        Опс! Писали сме с колегата по едно и също време. Не съм прочел, че е и водометен. При тебе има само шафт лог и нещото, което те бърка е # 4. Е няма да го трия, но ако модератор реши може да го махне. 0.1мм си е май точно колкото трябва да бъде.
        Успех!
        Е за това го обичам тоя форум!
        Колегата има проблем с това!
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          До: въпрос за катер КС-100

          благодаря на всички които се вклячват в темата.Снимки ще мога да изпратя след няколко дни,а салникът(ако изобщо се нарича така)се намира в трюма .Представлява фланец с диаметър около 35-40см ,от двата края има семеринги ,а в средата два лагера.Предният(този откъм двигателя е ролков,а другият съчмен.За съжаление не мога да дам размери тъйкато още не е разглобено понеже мисля,че доста трудно ще избия лагерите от оста.Сега след като писахте за големината на луфта ме притеснява и избиването на втулката.Катерът е речен и най-голямата грешка на предишните собственици е,че са го топнали в морето след което не саго измили със сладка вода,а знаете как действа солта на желязото.Аз ще го ползвам на язовир и искам всичко да бъде перфектно и най-вече сигурно.Извинявам се ако използвам погрешно някио термини

          Коментар


          • #20
            До: въпрос за катер КС-100

            Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
            Здравей!Имам същия катер КС-100А,вибрациите са точно от там!Това е гумен лагер,който може да се въстанови с вулканизиране на нова гума в мет. втулка,луфта трябва да е не повече от 0.1мм.!Ще проверя и ще пиша каква трябва да е твърдоста на гумата,това е много важно!Имам оригиналния паспорт на катера,ако нещо те интересува,пиши!Позддрави!
            какво ще кажеш ако заместя гумената втулка с тефлонова,дали ще издържи по-дълго .според мен трябва да престържа и оста понеже е паднала в диаметър и то неправилно

            Коментар


            • #21
              До: въпрос за катер КС-100

              Първоначално публикуван от roshliakG Преглед на мнение
              какво ще кажеш ако заместя гумената втулка с тефлонова,дали ще издържи по-дълго .според мен трябва да престържа и оста понеже е паднала в диаметър и то неправилно
              Недей, не е удачно. Износването е много по-бързо. Не търпи и ударни натоварвания - цепи се. "Ос" няма - води се вал. Ако имате добър стругар, разстъргва лагеруването на вала /прави шийка/ и се набива на горещо облицовка с 0.05 мм натяг с по-голям външен диаметър. Като изстине стяга и се разстъргва по новата гумено-метална втулка с определената хлабина. Въпроса се състои в това, дали дължината на вала може да се събере на струга с който разполагате.

              ПП: Забравих да кажа, че ако износването на вала е голямо и пада под размера на конуса на гребния винт спасението е единствено чрез наваряване и после разстъргване на размер. Наваряването също се прави докато вала е на струга и постоянно се следи за появяване на кривина. Не се наварява наведнъж, а по малко като се оставя да се охлади, за да се предотврати изкривяване на вала. След това се разстъргва на размер.
              Поздрави!
              Последно редактирано от Ивайло Александров; 01-09-09, 21:06. Причина: Допълнение!
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #22
                До: въпрос за катер КС-100

                Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
                Недей, не е удачно. Износването е много по-бързо. Не търпи и ударни натоварвания - цепи се. "Ос" няма - води се вал. Ако имате добър стругар, разстъргва лагеруването на вала /прави шийка/ и се набива на горещо облицовка с 0.05 мм натяг с по-голям външен диаметър. Като изстине стяга и се разстъргва по новата гумено-метална втулка с определената хлабина. Въпроса се състои в това, дали дължината на вала може да се събере на струга с който разполагате.

                ПП: Забравих да кажа, че ако износването на вала е голямо и пада под размера на конуса на гребния винт спасението е единствено чрез наваряване и после разстъргване на размер. Наваряването също се прави докато вала е на струга и постоянно се следи за появяване на кривина. Не се наварява наведнъж, а по малко като се оставя да се охлади, за да се предотврати изкривяване на вала. След това се разстъргва на размер.
                Поздрави!
                благодаря за съвета.Значи ще е гума,но незнам къде могат да я изработят.За вала също ще търся голям струг понеже на моя не става,но първо трябва да приключа с приключенията по разглобяването

                Коментар


                • #23
                  До: въпрос за катер КС-100

                  .Значи ще е гума,но незнам къде могат да я изработят.


                  Здравей колега!Гумено металната втулка могат да ти я направят в Ямбол!Но ще трябва да си направиш матрицата!Не е нищо сложно,а и чета че разполагаш с струг!Даже да ти вулканизират гумата в втулката без отвор,не е проблем!Цялата обработка след това е стругарска работа!Важно е да е с нужната твърдост за да може да се обработва!
                  Доста повърхностно ти обясних всичко,но ако не ти е ясно нещо дай някаква връэка /тел./за да се чуем!Поздрави!

                  Коментар


                  • #24
                    До: въпрос за катер КС-100

                    Първоначално публикуван от roshliakG Преглед на мнение
                    благодаря за съвета.Значи ще е гума,но незнам къде могат да я изработят.За вала също ще търся голям струг понеже на моя не става,но първо трябва да приключа с приключенията по разглобяването


                    Утре ще звънна няколко телефона и ще ти кажа.
                    Пусни снимки на всички детайли които са проблемни: лагеруване,салник, гребен вал и винт. Така ще ме ориентираш по-добре и ще ти бъда по-полезен поне със съветите.
                    Последно редактирано от Ивайло Александров; 02-09-09, 22:10. Причина: Добавяне!
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • #25
                      До: въпрос за катер КС-100

                      Това открих до момента.
                      Тази визитка ми я дадоха колегите, но незнам дали е позволено да я пускам. Ако бъде изтрита, пусни ЛС.
                      Просто искам да помогна с каквото мога.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Ивайло Александров; 03-09-09, 09:27.
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #26
                        До: въпрос за катер КС-100

                        Отново ви благодаря за съветите
                        Най-близкият град в който има достатъчно голям струг ми е Хасково,тук има и завод за семеринги и разни гумени детайли,а също и добре зареден магазин за лагери така,че май ще пробвам най-напред там пък после ще видим.Днес приключих с демонтирането на салника,но си изпуснах фотоапрата и нещо отказа и сега немога да кача снимки,но в най скоро време сигурно ще мога.

                        Коментар


                        • #27
                          До: въпрос за катер КС-100

                          Първоначално публикуван от roshliakG Преглед на мнение
                          Отново ви благодаря за съветите
                          Най-близкият град в който има достатъчно голям струг ми е Хасково,тук има и завод за семеринги и разни гумени детайли,а също и добре зареден магазин за лагери така,че май ще пробвам най-напред там пък после ще видим.Днес приключих с демонтирането на салника,но си изпуснах фотоапрата и нещо отказа и сега немога да кача снимки,но в най скоро време сигурно ще мога.



                          Основното изискване е по възможност матрицата да е много точна за да се получат гладки гумени ламели на втулката. Шийката на вала се изработва по размера на втулката. Има и случаи на пристъргване на гумата ,но след това износването е по интензивно, защото повърхностния слой на гумата натръпва от стругарския нож - този вариант не го препоръчвам!!!
                          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                          Коментар


                          • #28
                            До: въпрос за катер КС-100

                            Малко инфо!
                            Прикачени файлове
                            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                            Коментар


                            • #29
                              До: въпрос за катер КС-100

                              колега,познавам човек,който е майстор и се занимава само с такива работи-уплътнения за хидравлика,о-пръстени и куп други оплътнения,
                              има си преси,машини/струг ,фреза/ за матриците.
                              различни каучици и гуми,ако те интересува утре ще ти постна телефона да му звъннеш и да си поговорите,човека е разбран и няма да ти земе много пари.поне като няма друг стругар него го ползвам за цял ден работа-10лв.

                              Коментар


                              • #30
                                До: въпрос за катер КС-100

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                колега,познавам човек,който е майстор и се занимава само с такива работи-уплътнения за хидравлика,о-пръстени и куп други оплътнения,
                                има си преси,машини/струг ,фреза/ за матриците.
                                различни каучици и гуми,ако те интересува утре ще ти постна телефона да му звъннеш и да си поговорите,човека е разбран и няма да ти земе много пари.поне като няма друг стругар него го ползвам за цял ден работа-10лв.
                                много благодаря,но аз живея на 60км от Хасково,а като гледам ти си от Плевен.Много далече ми идва,мисля че в Х-о ще се оправя,въпроса е да знам какво точно да се направи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X