Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между лодка или джет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
    Е сега за лодка не ми е приоритет 100км/ч , я по скоро кажете 50-60к.с Меркюри извънбордов колко ще го докара към разход .
    В твоя случай, разходът ще е правопропорционален на кефа Нямам представа колко актуална може да е в морето подобна таблица, но това са данни от производителя

    http://mercury-sprut.ru/info/25-Norm...atelei-Mercury

    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      20 коня мотор, 4 човека, каса бира и един RIB- 20 километра в час /или там някъде/.
      Най сериозно те съветвам, измисли как да се повозиш на нещо такова преди да вкарваш пари.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #18
        Доколкото аз съм запознат с нещата, за скорости от над 100км/ч се търси джет с мощност над 200 коня, по почина на Мечо Пух. При това, такива скорости се постигат с един човек на борда при разход от 50-60 литра на час. Нямам представа какви са цените на подобни джетове втора ръка, но се съмнявам, че ще ти харесат. То и цената на 60 коня мотор втора ръка също не е за слабонервни. В това отношение водния транспорт е доста по-зле от сухопътния. Има разни състезания с джетове по язовирите и по морето. Разходи се до някое такова и поговори с участниците. Не всички са разговорливи, но има и такива.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          Малко, много малко са хората дето са виждали 100 км/ч на вода. И при такава скорост, харченето на бензин е най-малкия проблем...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #20
            Сигурно се поизхвърлих с тия 100 в час ама затова и пуснах темата . Да опипам почвата , колко е нормално като мощност , колко като разход и т.н.

            Коментар


            • #21
              Тука попрочете ли?

              https://offroad-bulgaria.com/forum/%...2%D0%BE-%D0%B8

              Коментар


              • #22
                Попрочетох го вчера още . Сега опипвам почвата и почвам да търся теглич за джипа , пък лодка или джет ще е каквото дойде на далавера . Лошото е , че не съм се качвал на нито едното , нито на другото и изобщо нищо не разбирам . Тук във Враца няма много да не кажа , че 1 не съм видял с джет или лодка . Та няма и къде да се повозя на такова и да видя кое е като за мен .

                Коментар


                • #23
                  Мен лодкари от южното черноморие ме посъветваха да се насоча към надуваема лодка с извънбордов, която да мога да транспортирам на багажника на покрива. Става въпрос за лодка за разходка, най-най- любителски вариант.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #24
                    Абе и моята идея беше такава , но като удвоя бюджета излизат доста примамливи оферти . Като цяло джета го отписвам май и него . Попрочетох насам натам и джет под 40-50л/ч над 130к.с няма , докато лодките по 100к.с. вървят около 10-20л/ч . Колко е вярно не знам ама си е двойно по-нисък разход с 2 пъти повече място т.е. за хора . Та остава RIB или стъклопластова . Намирам някой брутални RIB-ове ама там бюджета отива х3 . Абе историята се повтаря , който ми знае темата за избор на джип , ще ме разбере и сега

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Мен лодкари от южното черноморие ме посъветваха да се насоча към надуваема лодка с извънбордов, която да мога да транспортирам на багажника на покрива. Става въпрос за лодка за разходка, най-най- любителски вариант.
                      Значи, трябва да си много-много спокоен мен, който не се вълнува от възможността за излизане на глисаж с буйно развята прическа и темподобни изтънчени удоволствия.

                      П.П. В темата на Вальо може да се проследи еволюцията на размишленията
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • Самодържец
                        Самодържец коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ходили сме на язовира с надуваема лодка с 6 коня Сузуки мотор. Знам там как я спират вълните, представям си у морето. Запознат съм с вариантите за нещо прилично, за прилични пари заедно с колесара, имам и къде да ги държа. Това, което ми допада е въпрос просто само на не много пари и предстои в средносрочна перспектива. Тия удоволствия дето ми ги споменаваш не ме привличат толкова, че да съм готов да им плащам цената. Кеф ми прави на душата само леко да си пърпоря.

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X