Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се боядисва лодка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се боядисва лодка?

    Имам едно застаряло корито и тамън бях решил да го откарам при мои хора да го боядисат, приятел който според мен е в час ме посъветва, да не го правя...
    Каза, че винаги започва да се люпи около гумения ринг по борда,че усукванията на корпуса и ударите в кея постепенно напукват боята и най-важното, че боядисването на лодката няма нищо общо с боядисването на брони и спойлери на автомобил /защото моя бояджия твърди, че е един дол дренки/...

    Дайте акъл какво да правя!

  • #2
    До: Как се боядисва лодка?

    да опитам на мой български:
    гумения борд требва да се свали!
    не знам тук,обаче при нас се прави така:
    специялен грунд (primer) за лотки /този грунд се слага в последния слой в смолата при произвеждане на лотки/, устойчив на растягане и морска вода, нанаса се с /как се казва,не зная/ "валяк" от дунапрен два-три пъта, шкурка се с 1000 и повеч след свако нанасяне.след това компресор и боя за лотки,пак 2-3 пъти с шкурка между всаки слой и на край безцветен лак устойчив на морска вода /с компресор/, обаче лак само над водна линия. доле се нанася пък с "валяк" специялна боя коя е срещу морска трава и алги, миди,итн. тези компоненти произвеждат HENKEL & JUPOL / други се не спомна сега/. Възможно е да ги има в варна или бургас.
    ако е лотка за сладка вода /аз нямам опит/ предпогагам требва ти само "primer" и "по нормални" боии.
    ударите в кея прават беля и на бетонова лотка
    надявам се да е разбираемо и извинявам си за мой български.
    Three witches watch three Swatch watches.
    Which witch watch which Swatch watch?

    Коментар


    • #3
      До: Как се боядисва лодка?

      Благодаря ти!
      Ето, че работата си е засукана...
      От утре ще поразровя доставчиците, но във всички случаи помогна много, затова като дойдеш у нашенско, ще дръпнем по една "усмъртница"!

      Гумения борд е на нитове, и то не стандартни, дай идея...

      Коментар


      • #4
        До: Как се боядисва лодка?

        welcome!
        аз съм тук от 2 год
        за нитове така наизуст не зная, обаче колко се спомна, махат се и се слагат болтови от inox (неърждавейка). при свака лотка е различно. аз по принцип съм се занимавал с cruiser race sailing, и при тези лотки е поразлична върска между top deck & side boat, твоята е сигурно тип:fisherman boat, ако има гуменя рингборд.
        сега се сещам: случайно на твоята лотка да е top deck на топчета, грапав? ако да, този вид на стаклопласт се не боядисва, боята се слага в стаклопласт /нисам сигурен да е това изопщо стаклопласт/
        Three witches watch three Swatch watches.
        Which witch watch which Swatch watch?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X