Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какъв плавателен съд има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какъв плавателен съд има?

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Що не вземеш да пуснеш отделна тема - предполагам и на колегите ще им е интересно да изплакнем очите с поредните корита, дето ги буташ из морета и океани
    Подкрепям напълно прдложението ти

    Коментар


    • От: Кой какъв плавателен съд има?

      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Подкрепям напълно прдложението ти
      И аз.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Кой какъв плавателен съд има?

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        ..то от това скоростта не се вдига
        Скорост не се вдига, но помага сериозно за излизане на глисаж. Ефективността става еднаква при различните обороти, така разхода на гориво пада значително.
        Причината обаче да ги сложим беше безопасността. След като детето на приятел пострада сериозно от винта на такава лодка, решихме да инвестираме в предпазна хидрофойл система.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Hydrofoils.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5625095
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • От: Кой какъв плавателен съд има?

          Веско, мота ми се из гаража един дизелов двигател от подобна работна лодка с подобен ринг - бяха си го направили точно с цел безопасност (в конкретния случай - безопасност на оборудването - да не го повреди винта)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Кой какъв плавателен съд има?

            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
            Скорост не се вдига, но помага сериозно за излизане на глисаж. Ефективността става еднаква при различните обороти, така разхода на гориво пада значително..........
            Точно това имах предвид.
            Макар, че вашето е доста различно от стандартен хидрофойл, предполагам по ефект се доближава. Мойте ги сложих заради уейка и фигурните ски. На 30км/ч лодката не знаеше дали да глисира или да рови.


            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
            .....Причината обаче да ги сложим беше безопасността. След като детето на приятел пострада сериозно от винта на такава лодка, решихме да инвестираме в предпазна хидрофойл система......
            Безопасност най добре се получава с изваждане на ключа преди пърия дребус да влезе във водата. То инак нищо не му пречи да си завре нЕкой крайник в дупката.... като в миксер, да не дава Господ.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • От: Кой какъв плавателен съд има?

              Момчета, не искам да влизам в спор, но сигурни ли сте, че това Е хидрофойл? Щото аз съм виждал само такива по разните сайтове:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51cHpqSm2SL.jpg
Прегледи:1
Размер:38.1 КБ
ID:5625103
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Кой какъв плавателен съд има?

                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Скорост не се вдига, но помага сериозно за излизане на глисаж.
                Така и предполагах, ама това с глисажа на какво се дължи?
                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Ефективността става еднаква при различните обороти, така разхода на гориво пада значително.
                Тук пак се омотах при тълкуването на ефективност спрямо обороти! А дори се чудя, защо не ги произвеждат с такива неща двигателите!
                Предлагат ми нещо такова, за моя двигател, и се опитвам да получа инфо от реални ползватели, че в магазина ми обещават да "литна".
                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Причината обаче да ги сложим беше безопасността. След като детето на приятел пострада сериозно от винта на такава лодка, решихме да инвестираме в предпазна хидрофойл система.
                Май само това ми стана ясно. Поздрави за отговорната позиция!
                Иначе, лодката явно е пригодена за водолазна дейност. При висока скорост и малко вълнение не му завиждам на този дето управлява.
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • От: Кой какъв плавателен съд има?

                  Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                  ..... А дори се чудя, защо не ги произвеждат с такива неща двигателите!...... в магазина ми обещават да "литна".........
                  Не е сигурно дали на круизна и висока скорост тия неща са по-добри от фабрично сложеното на двигателя. Определено няма да литнеш с тия "крила".
                  Твърдо и сигурно помагат при излизане на глисаж, но САМО ако колоната или мотора имат променлив ъгъл на атака. (трим контрол)
                  Ако няма, максималната скорост може дори да падне ако регулираш наклона за бързо излизане на глисаж.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: Кой какъв плавателен съд има?

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Не е сигурно дали на круизна и висока скорост тия неща са по-добри от фабрично сложеното на двигателя. .....................но САМО ако колоната или мотора имат променлив ъгъл на атака. (трим контрол)
                    Ако няма, максималната скорост може дори да падне ако регулираш наклона за бързо излизане на глисаж.
                    Благодаря! Точно от такава информация имах нужда!
                    Нямам трим контрол и това неколкократно го споделих в магазина ама....
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • От: Кой какъв плавателен съд има?

                      При мен крилете вдигнаха скоростта от 24 на 29 км/ч. Това по ЖПС. Лодката е гумена, маторя е двутактов Меркюри 8кс.
                      И глисажа идва по-бързо.

                      Коментар


                      • От: Кой какъв плавателен съд има?

                        Ще го обясня простичко.
                        Стандартен хидрофойл изглежда като снимката на Коко:


                        При потегляне колоната или мотора се прибират максимално към транеца. Винта е наведен леко към дъното. "Крилата"-също. Това помага да се "повдига" кърмата по-рано и води до излизане на "глисаж" на по-ниска скорост. След преминаване на критичната за глисиране скорост наведения надолу винт и плоскостта над него започват да пречат повдигайки кърмата безсмислено. Налага се изравняване на ъгъла до постигане на максимална скорост. При мен само с корекция на ъгула получавам почти 20км/ч разлика.

                        Преди да сложа хидрофолите имах стабилен глисаж след 30-35км/ч. след като ги сложих, на 20-25км/ч. Зависи от броя на пасажерите и тяхното разпределение в коритото.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Кой какъв плавателен съд има?

                          Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                          Така и предполагах, ама това с глисажа на какво се дължи?

                          Тук пак се омотах при тълкуването на ефективност спрямо обороти! А дори се чудя, защо не ги произвеждат с такива неща двигателите!
                          Предлагат ми нещо такова, за моя двигател, и се опитвам да получа инфо от реални ползватели, че в магазина ми обещават да "литна".

                          Май само това ми стана ясно. Поздрави за отговорната позиция!
                          Иначе, лодката явно е пригодена за водолазна дейност. При висока скорост и малко вълнение не му завиждам на този дето управлява.
                          За да излезеше нашата лодка на глисаж преди, трябваше да вдигне поне към 3000 оборота, литва, после може да свалиш до 1500, все си лети.
                          С хидрофойла (цилиндричния) водната струя се насочва в постоянен конус, който, подобно на водомета е винаги постоянен вектор. Така излизането на глисаж става при всякакви обороти, без промяна триминга (наклона на колоната) и разхода при целия използваем диапазон на обороти остава практически еднакъв.
                          Като недостатък може да се посочи голямата чувствителност на руля, заради водометния тип задвижване. Без хидравлика не може да се управлява.

                          Не ги произвеждат с хидрофойли, защото са различни видове спрямо корпуса, винта и приложението. А са и скъпи.

                          Точно за водолазната ни работа ни беше важно, защото лодката винаги е максимално натоварена, кара се с висока скорост заради големите разстояния до позициите а и горивото е ограничено. А имаме често начинаещи водолази, които трябва да излизат при неочаквано вълнение и силен вятър, и няма как да се избегне рабоата на двигателя. Тази лодка развива спокойно 30 възела, и се ползва на големи вълни, над 5 бала. Ако не те е страх от вода, няма проблеми с управлението.
                          Последно редактирано от Веско; 25-11-14, 13:49.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • От: Кой какъв плавателен съд има?

                            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                            За да излезеше нашата лодка на глисаж преди,...........
                            Интересно! Този вариант ми беше напълно непознат.
                            Явно напролет ако не ми дойде друг акъл ще има проби. Загледал съм нещо с каюти и ако се реша на него извънбордовите ще са само аварийни ама.... знаели се!
                            Благодаря за споделената информация!
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • От: Кой какъв плавателен съд има?

                              Хайде и аз да се похваля:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1214.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5625646

                              Лодчицата е подобна на Лазер, но не е Лазер. Моделът е Бонито, малко по-стар е от Лазера и не е успяла да си спечели подобна популярност и да се превърне в монотип и в най-популярната ветроходна лодка в световен мащаб, каквато е Лазерът. Но какво от това, удоволствието с тази лодка е пълно:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1220.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5625647

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1228.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5625648

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1235.jpg
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5625649

                              А мога да си я возя и на покрива на колата, защото тежи около 60кг - горе-долу, колкото Лазера:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1334.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5625650
                              There's someone in my head but it's not me...

                              Коментар


                              • От: Кой какъв плавателен съд има?

                                Това е моя параход. 9.9 кончета, 4.25 дълга.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141218_100313.jpg
Прегледи:1
Размер:26.8 КБ
ID:5629633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141218_100337.jpg
Прегледи:1
Размер:31.0 КБ
ID:5629634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141218_100350.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5629635Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141218_100407.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5629636Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141218_100416.jpg
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5629637
                                Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X