Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

    Необходими документи и опит за наем на яхта на Британските Вирджински острови = дебела кредитна карта.

    Купона е пълен за тези дето гледат отстрани де

    Последно редактирано от Венци- малкия; 23-09-13, 12:26.

  • #2
    От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

    Ееех, що не съм там... Пък все ми е тая аз ли ще снимам или мен ще ме снимат
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

      Добре си е това,ама и с други дебели работи може да се стигне до там!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #4
        От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

        Абе те 'калифорнийци' сигурно могат да разправят много случки, ама като се сетя и професионалистите какви ги правят понякога и ми става смешно
        Реална случка с 'парахода "Патриот"' - бе някъде около 1985г...
        Сигурно повечето сте го виждали - на него бе сниман някой епизон от филма "Капитан Петко войвода"..
        Тази стара гемия бе предадена на ОСО (Организация за съдействие на отбраната), и бе поддържащ кораб по време на състезанието по сърф 'Емона' (от Мичурин до Балчик и финал - Варна)...
        Заставането в Созопол бе следното:
        Хвърляне на котва по средата на залива и с кърма - към брега (рибарския кей - от другата страна бяха само военните). Е да, ама в един момент веригата свършва...
        И започва остър диалог:
        - Боцман, дай още 15 метра слабо на веригата
        - Няма повече другарю Капитан.
        - Не спори а изпълнявай заповедта
        - Откъде да я изкарам тази верига др.Капитан - и в джоба нямам...
        Та 'лайнера' отново пали машината, излиза от пристанището, и след малко отново парадно се връща да повтори опита

        Следващата вече сериозна щета бе при заставането в Балчик..
        Отново заставане котва-кърма...
        Кептъна за да не пали корабния двигател моли един от 'Метеорите' (железен катер с танков двигател) да го добута до кея...
        Катера хваща въжето, застава на борд и започва да бута... Корабът се ускорява към кея.
        Кептъна вика 'дай сега заден, че се засилихме'... Обаче капитана на Метеорчето му отговаря 'ааааа, да си товаря муфата със заден ход - няма да стане' - хвърли въжето и избяга
        Резултата - кораба ударен сериозно в кея - хвърчаха трески от борда и някой друга 'утка'.... Посрещачите на кея се поразбягаха
        Интересни времена бяха... И по морето има доста такива 'Капитани'...

        Така, че винаги има купон покрай морето
        Последния по-голям случай тук във Варна бе когато на един кораб му бе свършило горивото и кептъна без да гледа картата хвърли желязото върху газовата тръба След което зареди гориво и избяга докато местните власти се чудиха дали са го арестували или не ...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

          Класика! Ама от това се правят пари. Имам много такива случаи за разказване ама те все си приличат.
          Лодки по Карибите се дават само срещу кредитна карта. В щатите- същото. И е много интересно.
          Като се набият в такава ситуация, оправят батака и седнат да мислят, и измислят, че им трябва някой професионалист. И са навити да дадат колкото им поискаш. Обичам да гледам такива неща! Браво!

          Е буквално онзи ден, правили разни маневри, подпрели няколко лодки ама се отървали на косъм. Питали за инструктор и менажера на марината ми звъни. Пристигам аз, важен триетажен, надул съм се като пуяк, те ме гледат и им личи, че не им вдъхвам доверие. Казах им да седнат, ще правя маневрата сам. Пак не вярват. Единия звъни на менажера чак. Направих си я маневрата, че и кръгче за овации врътнах /обратен завой по средата на марината/. Търчат с кранците по моста, шаш и паника... Един чак ми се кара, как съм можел да си правя гъдел с такива неща. От офиса само се хилят. После им показах 2 елементарни маневри и направих толкова, колкото правех за седмица преди години. Някои хора не познават парите...

          Винаги е по-евтино да платиш на някой да те научи отколкото да учиш по трудния начин.
          Последно редактирано от NIKSD; 23-09-13, 16:21.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

            Като гледам името на лодката Cielo de Dios ... Небе Господне .. сигурно Господ им е навигатор
            Замалко да кажа, че това и аз го мога .. ама като видах как са се овъртели ... може и да не го докарам чак като тях.

            Коментар


            • #7
              От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

              Ние работим за единствената компания тук за лодки под наем която не ти взима пари / очевидно де / за да им покажеш,че можеш да караш.Идваш,плащаш,прибират ти парите за наема и ти оставят на депозит максумима на застраховката за деня,да речем 2000 долара.Това ти удьржа застрахователната компания ако си дойдеш с плуване,другото го поемат те.
              После се качвам аз,показвам ти как се излиза от марината,как се вдигат платната,как се свалят,кьде са опасните места в квартала и пак обратно в марината.От теб искам да видя,че можеш да я извадиш и да я вкараш обратно,ако имаш нужда от помощ или ти трябват допьлнителни уроци ти бия едно коленце на двойна цена и си готов.

              Другите компании ти взимат парите и ти бият вместо коленце цял шут в задника,оправяй се,пари и застраховка нали имаш,това да не е самолет,няма да се пребиеш я.

              Това си е нормално,те и лодките под наем след като ги пуснат на пазара са на една друга цена.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

                То и при колите е така. И с подбора на клиентите, и със застраховките, и с цените на вторичния пазар. Само дето инструктори няма.

                Коментар


                • #9
                  От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  То и при колите е така. И с подбора на клиентите, и със застраховките, и с цените на вторичния пазар. Само дето инструктори няма.
                  Те много хора си мислят, че карането на лодка е като карането на кола. И като започне да му се стича нафта по прозорците на пилотската кабина /2етаж/, и много бързо клякат.
                  Да ви покажа ли SMS "на ти 20 дати, избери си, ела поне на една, щото моя ще продаде лодката, ако и това лято не я ползваме". А мене ме няма с месеци... И там е другия капан!

                  За протокола, това корито от клипа се кара от сам човек. Средностатистически индивид можещ да дъвче дъвка и да върви по права линия едновременно, се научава за 2 дни. На третия ден, палиш и заминаваш да се возиш... Елементарно.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    То и при колите е така. И с подбора на клиентите, и със застраховките, и с цените на вторичния пазар. Само дето инструктори няма.
                    О да,сьгласен напьлно.

                    Колата е 19.99,застраховка 43.99,гараж 9 кинта,паркиране на майната си 30 кинта,летищна такса 6 и Калифорнийска такса 8 да речем.Ма иначе рекламират кола за под 20 кинта/ то па една кола,Шеви Импала........../


                    Едната от моите я продават,Моя има нужда от помощ........ и да,аз какво да направя като ме нямаше 3 месеца,врьщам се и тя с табелите ПРОДАВА СЕ.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

                      То и тука депозита е 1000 - 1500 Евра. По-малко застрахователите не покриват.
                      Не съм чул гърците да те пробват кой знае колко можеш, особено пък ако не дават личната си яхта.
                      То и бързо се разбира дали ти е гъбясвал зад*ика

                      Коментар


                      • #12
                        От: За какво ти е опит в морето, като имаш кредитна карта.

                        Кофти е за бизнеса,няма смисьл да ги гониш след като шанса да те пребие някой щото е некадьрен е никакьв.Не е самолет или кола,да ходи да се бльска там като има пари и няма акьл да си наеме някой да го научи.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X