Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    това си е бая кораб... дано ти е сериозна стойката, че като го гледам, поне 8кс ще трябва, а те са 2-цил. към 38кг
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Хи хи, електричка на тоя танкер, най-много вятър да си правиш. Под 15к.с. не взимай, пък ако ще и стойката да сменяш.
      Много хубаво като имаш ТЛК и Чероки, кажи сега на кое можеш да разчиташ в труден момент.

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        това си е бая кораб... дано ти е сериозна стойката, че като го гледам, поне 8кс ще трябва, а те са 2-цил. към 38кг
        Така е.Аз на гуменетката /2.8м/ съм с 8 коня Меркюри. Цвайн такта и цилиндри. 3л/ч.

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Дълъг ботуш, поне 8-10 коня двутактов /за да не тежи/ и стойка за минимум 12-15 коня мотор. Като го подкараш срещу вълна, ще разбереш защо се презапасяваш със стойката. В страни в, които ремонтират само с чук и тесла и им трябват да работят тия мотори на живот и смърт, марката е Ямаха.
          Намери начин и как да вадиш бензин от главния резервоар и да го мешаш с масло за моторетката на транеца. Всички капитани са смели и горивото в тубата за аварийния мотор, не стига като си зад хоризонта.
          Купи от Веско един Спот.
          И я полей тая лодка. Ама здраво! Да казвам ли с какво се полива?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Е само за в краен случай пак ли толкова мощен ми трябва двигател С Винце ли с какво се полива е напролет ще и направя откриване, до сега 1 път съм я карал. И на ТЛКто и на Черока разчитам, ТЛКто не се подлага на зверства а Черока през ден е в калта и държи горкия Така като гледам цените на двигателите, явно няма да се купува скоро, ще разчитам на късмет

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
              Е само за в краен случай пак ли толкова мощен ми трябва двигател С Винце ли с какво се полива е напролет ще и направя откриване, до сега 1 път съм я карал. И на ТЛКто и на Черока разчитам, ТЛКто не се подлага на зверства а Черока през ден е в калта и държи горкия Така като гледам цените на двигателите, явно няма да се купува скоро, ще разчитам на късмет
              Нов почти не ти е необходим. Сервизиран читав, може да се намери за 4-500 евра.

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Това "ама на мене само в краен случай ще ми трябва" ми звучи като "абе и тоя тенекиен крик става, да не го ползвам всеки ден я". Утре купувам надувен спасителен сал. Ще е двойно на цената на колата дето търкалям. И стискам палци да ги хвърля на вятъра тия пари и никога да не го ползвам.
                Извънбордовия или ще може да я бута срещу 20 възла вятър с накъсана вълна, или няма да може. Това в колко краен случай ще го ползваш, няма никакво значение. Ама хич никакво!
                Взимай втора употреба двутактов. Останалото е руска рулетка. И все някога гърми...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  Зависи за какво ти трябва. За в язовира, не е първа необходимост. Лично на мен ми трябва предимно за тролинг. Освен, че основният ми двигател е лаком, минималната възможна скорост на малки обороти е 8 км/ч. При това положение, рибата трябва да е много мотивирана, за да гони блесната.
                  Случвал ми се е отказ на двигателя в Егейско море (за щастие безобиден) и тогава разбрах, че греблата в глисираща петметрова лодка са с нулева полезност, при все че времето беше тихо, течението ни отнесе на километри, така че резервният двигател трябва да бъде надежден.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    ...Аз между другото се занимавам и с лодки/двигатели и често ми попадат малки двигатели от мои клиенти, които си купуват по-мощен мотор и връщат стария... Т.н. buy-back... Често има и моторчета на по 1-2 месеца - на практика чисто нови.
                    Ако напишеш адрес и/или тел.№ ще е по-лесто да те намеря
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                      Е само за в краен случай пак ли толкова мощен ми трябва двигател С Винце ли с какво се полива е напролет ще и направя откриване, до сега 1 път съм я карал. И на ТЛКто и на Черока разчитам, ТЛКто не се подлага на зверства а Черока през ден е в калта и държи горкия Така като гледам цените на двигателите, явно няма да се купува скоро, ще разчитам на късмет
                      Аз пък като четох в другата ти тема, останах с впечатлението, че тази лодка е от 80те години с двигател Volvo Penta AQ 170 (или подобен), който пък е от 70те години. Само с късмет няма да минеш. Вервай ми...
                      На една от снимките се вижда и стойката на двигателя- не съм баш разбирач, но си мисля, че ще може да носи 10-15 к.с. двутактов двигател с дълъг ботуш. Аз бих се огледал за читава Yamaha (или Tohatsu).
                      Преди да мислиш за резервния двигател, кажи на какъв хал е главната ти машина? Само ремонтното му ръковдство струва една камара пари- аз го имам и ще ти го пратя, ако искаш. Само потвърди модела на двигателя, най-добре напиши серийният номер.
                      Volvo Penta имат много семпъл метод на ценообразуване: измерват теглото на чарка, поглеждат каква е цената на еквивалентното тегло на златото и праскат етикета. Това за железарията, ел. чарковете май ги мерят в карати, но не знам кои скъпоценни камъни си избират за еквивалент. Сещай се...

                      NIKSD рече:
                      Утре купувам надувен спасителен сал. Ще е двойно на цената на колата дето търкалям. И стискам палци да ги хвърля на вятъра тия пари и никога да не го ползвам.
                      Ми то сигурно и абичката ти е MUSTO MPX...и цената стана колкото 3 коли. Така и трябва да бъде.
                      Дано никога не се наложи да риташ плота зад борд. Амин.
                      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                      No wahalla.

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                        Аз пък като четох в другата ти тема, останах с впечатлението, че тази лодка е от 80те години с двигател Volvo Penta AQ 170 (или подобен), който пък е от 70те години. Само с късмет няма да минеш. Вервай ми...
                        На една от снимките се вижда и стойката на двигателя- не съм баш разбирач, но си мисля, че ще може да носи 10-15 к.с. двутактов двигател с дълъг ботуш. Аз бих се огледал за читава Yamaha (или Tohatsu).
                        Преди да мислиш за резервния двигател, кажи на какъв хал е главната ти машина? Само ремонтното му ръковдство струва една камара пари- аз го имам и ще ти го пратя, ако искаш. Само потвърди модела на двигателя, най-добре напиши серийният номер.
                        Volvo Penta имат много семпъл метод на ценообразуване: измерват теглото на чарка, поглеждат каква е цената на еквивалентното тегло на златото и праскат етикета. Това за железарията, ел. чарковете май ги мерят в карати, но не знам кои скъпоценни камъни си избират за еквивалент. Сещай се...

                        .
                        Хи, хи!! Ама на петите на Пентата директно се насажда моторетка от Молотовка, а там частите ги продават на кило в Надин!!!

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          Пенчо, излез от дюлгерската терминология и кажи на мястото на кои конкретни модели на Volvo Penta се насажда "моторетка от Молотовка", каквото и да значи това? Поглеждал ли си номенклатурата на Volvo Penta или си говориш само по спомени за един от двигателите на "Тивия"? Дай малко по сериозно- ти поне трябва да си технически грамотен човек.
                          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                          No wahalla.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                            Пенчо, излез от дюлгерската терминология и кажи на мястото на кои конкретни модели на Volvo Penta се насажда "моторетка от Молотовка", каквото и да значи това? Поглеждал ли си номенклатурата на Volvo Penta или си говориш само по спомени за един от двигателите на "Тивия"? Дай малко по сериозно- ти поне трябва да си технически грамотен човек.
                            "Хи, хи "- то в началото на поста ми, не го ли видя? Да не си опериран от майтап?
                            А сега сериозно - казал съм на колегата да се обади за обмяна на опит.
                            Решението си е негово.
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Двигателя е Volvo Penta AQ 170, слага се на Волво 164 мисля също. В различните места е 170-182 коня. В Рокауто има кабели и тем подобни, в Ибея има много неща но определено са скъпи частите. Аз като гледам всякакъв двигател може да се шибне там. Лодката е 1972г и е на 1092 часа работа, купена е от швейцария и май не е виждала море, само 1 лято е била в Гърция в сол. Много добре работи, оправих му стартера и бубината и запали, малко трудно пали 1вия път ама нормално след месеци непалене. Сега има четки за смяна на алтернатора. Снимах я стойката и ще я кача че е в на гаджето апарата. Еми значи търсим извънбордов двигател на далавера 10-15 коня

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Значи почти точно съм познал за лодката и двигателя.
                                Правилно си разбрал- това е двигателя от Volvo 164, но със доста скъпи изменения за да пасне на лодка. Непременно му прегледай основно системата за охлаждане.
                                От тук си изтегли ремонтното ръководство за машината:
                                http://www.4shared.com/file/59747156..._Serv_Man.html
                                Пишеш, че може лесно да се замени с друг двигател- аз бих сложил някакъв хубав дизел, защото хич не ми харесва бензинов двигател на море.
                                Лодката с валолиния ли е, или със Z-колона?
                                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                                No wahalla.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X