Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Колеги искам да кажа, че взимаме всичките ви забележки в предвид. Не си мислим, че ще открием топлата вода, мислим да сложим извънбордов мотор и се надяваме все единят да работи. Лодката е стъклопластова и един наш приятел който се е занимавал с ремонт на лодки в Италия я погледна и каза, че няма никакви фрапиращи дефекти. Мата е доста здрав и на места е доста усилен. Да си признаем, нито аз нито Ради разбираме, надяваме се малко да се научим, ходим на курсовете за капитанско и слушаме внимателно. Май сме единствените дето стоят там всеки път и им е интересно. Ясно ни е и че едно е теорията, друго практиката, но се надяваме да не правим глупости. Точно поради тези причини колкото и да са глупави въпросите ни питаме, сигурен съм че и други ще се възползват от отговорите. Имам приятели по морето, отраснали покрай и в морето, лятото колкото е възможно ще помагат. Ако лодката не ни хареса, другата година ще вземем друга. Приемаме съвети от всеки, но нека бъдат съобразени с това, че лодката мислим да я караме лятото по морето и то без да поемаме излишни рискове. По скоро да излезем някъде близо до брега и да свикваме лека по лека.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Извънбордовия е какъвто дойде, може да е 20 може да е 40 кончета, та няма как да избираме, по-добре ще е от нищо Дано е 4тактов и да е читав, за да се ползва предимно него с приличния му разход

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Ми добре тогава,те ти малко факти.

        1987 Язовир Искьр,третата гонка духа като за последно,аз в борба за титлата на Младша вьзраст,брата дебне след мен.Чочо ги размазва в старша,аз се отказвам след много студена гонка като половината време 3 литрова кофичка не ми стигаше да вадя водата от лодката и то при положение,че се водех силен карач на кофти време,сравнително дьльг за годините си.Титлата я взех ма още го помня и времето.
        Искьра е с кьса нацепена вьлна която може доста проблеми да сьздаде на каква да е лодка с тоя размер горе.Виж каква му е температурата на водата в момента и прецени дали и колко дистанция можеш да плува нормален човек и колко време може да стои жив в нея.

        Остави капитанското,то помага много,но истината идва като намокриш задника,като си го намокрил 1000 пьти и си още жив е те тогава вече си плюеш в гащите като клекне мотора.

        На тая лодка и кикьр 5 коня с дьльг ботуш ще и свьршат работа за резервна моторетка или влачене за риба или разходки на деца или келеши без родители в нея,40 коня са и много за резерва и няма смисьл от тях.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          ......,40 коня са и много за резерва и няма смисьл от тях.
          Баш.
          Написах ти по-горе.За резерва 5 коня. Стигат да се спасиш ако ти спре основния мотор на тихо язовирче.
          Духне ли вятър и вълна да има, даже и основния мотор може да се озори.
          Прибирал съм се на Копринка с 30 санта вода в моторното, а лодката ми е висока, мотора добър и помпата даваше всичко от себе си...ма прелива през борда.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Двигателя ще ми го даде човек който ми дължи... та каквото даде, разбрали сме се работещо и хубаво да е. Нали 5 коня щеше да е малко? Тази седи доста високо над водата, като я юркахме се чудех как да я вкарам през вълните и не прелива по никакъв начин, има и електрическа и ръчна помпа, пък и не пропусна от никъде. На един приятел баща му, стар фен на мореплаването, произвел сам незнайно колко лодки като я видя, каза че е солидно подсилена с някакви... как се казваха и е дълбоко V и да скачам по вълните смело

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Баш на Искъро понякога се получава такава гадна вълна, че усещането е все едно караш баничарка с изпуснали амортисьори по разбит паваж.
              Точно тези вълни ме накараха да върна остъкляването отпред, защото доста вода изпих.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Ще се къпят мацките въте и ще качвам само плувкини

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  По-голямата перка е възстановена, както и пукнатия корпус Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130122_123241.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5445679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130122_123255.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5445680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130122_123306.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5445681
                  https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater (клипче)

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Извинявам се за тъпия въпрос, но по принцип тези въртящи се неща като перки, кардани и т.н. - не се ли балансират фабрично. Респективно един такъв ремонт не изисква ли допълнително балансиране. Освен ако оборотите на вала и перката да не са доста ниски.
                    Пак да се извиня за глупавия въпрос, просто се опитвам да мисля, без да съм специалист.
                    Mitsubishi L200 DobbleCab

                    KTM XC 450 RW 2009
                    KTM 350 SX 2011

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Да,а и се точат,политат и изправят /балансират един вид на големите лодки където един винт е мама и тате,на малките се сменя направо.На проби по големи лодки това е едното от нещата коите проверяват,газ до дупка и как си с вибрациите.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                        Извинявам се за тъпия въпрос, но по принцип тези въртящи се неща като перки, кардани и т.н. - не се ли балансират фабрично. Респективно един такъв ремонт не изисква ли допълнително балансиране. Освен ако оборотите на вала и перката да не са доста ниски.
                        Пак да се извиня за глупавия въпрос, просто се опитвам да мисля, без да съм специалист.
                        А, защо да е глупав въпроса? И аз мислех да го задам същия ама реших, че е добре да не се обаждам много. Интересно как са оправили формата на лопатите на винта и баланса. Оборотите са достатъчно високи да заприлича на луда редосеялка, ако малко се различават лопатите. Дано се чуе резултата.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          Винта е наточен полиран, дори и да има някакво отклонение от баланса ще е минимално, защото и 3те перки са еднакви по форма и може би няколко 10ти от мм разлика в дебелината, което на този размер и предвид че е алуминии ще даде няколко 10ти от грама отклонение, което няма да доведе до нищо. Всички перки, които могат да се заваряват се оправят така, на брачеда му носят от всичките сервизи, та и от Луфтханза, той им е поддръжката, може би пък и те грешат като си рециклират нещата не знам А като треснеш перката и я нащърбиш леко, веднага се изхвърля ли? Всеки може да даде съвет, купи най-скъпото и чисто ново, ама на дали всички го правят

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                            А като треснеш перката и я нащърбиш леко, веднага се изхвърля ли? Всеки може да даде съвет, купи най-скъпото и чисто ново, ама на дали всички го правят
                            Извинявай за последно,няма да ти давам сьвети,а и не беше сьвет,а отговор на вьпроса на колегата.

                            И да,хвьрля се ударен винт,но пьк и аз не сьм ВСИЧКИ.

                            Сложи и турбо ако искаш,от ГОЛФ1.

                            Айде
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Колеги от Сан Диего Ви сте професионалисти(което аз много уважавам и цена всяко ваше мнение ) и гледате професионално на нещата но аз , колегата Ради и хиляди подобни стягаме разни корита които я излезли 3-4 пъти на вода я не излезли.няма да правим регати и гонки в открит океан че да се налага пропелера да е нов и т.н. Не знам дали е миродавно но предния ми алум. пропеле беше точно така раставриран и изкарах два сезона без никакъв проблем за зет колоната без каквато ида са вибрации,Пак се извинявам не искам да обидя никои

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                [QUOTE=charki91;2073811]Колеги от Сан Диего Ви сте професионалисти(което аз много уважавам и цена всяко ваше мнение ) и гледате професионално на нещата но аз , колегата Ради и хиляди подобни стягаме разни корита които я излезли 3-4 пъти на вода я не излезли.няма да правим регати и гонки в открит океан че да се налага пропелера да е нов и т.н. Не знам дали е миродавно но предния ми алум. пропеле беше точно така раставриран и изкарах два сезона без никакъв проблем за зет колоната без каквато ида са вибрации,Пак се извинявам не искам да обидя никои[/QUO

                                Ами, не задавайте тъпи тиин въпроси, във форум със по-професионално предназначение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X