Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Не обескуражаваите хората ,лодчицата си им е хубава вярно старичка а и с това волво ,но за толкова пари толкова , но така пък могат да творят ,не губят кои знае какво , а за аспуха защо да не го изкарат директно през борда чрез вланец, та то всички бегачки са така.Все пак болшинството от нас не карат яхти от 5-6 цифрени суми. Успех момчета в форумите винаги е имало и ще има наи велики и най знаещи,
    Последно редактирано от charki91; 19-01-13, 14:12.

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Мерси колега, мен си ми харесва лодката, мнгоо е готина ретро, не знам какво не му харесвате на Волвото, всички с които съм говорил викат невероятно здрави че са Пентата. Ама и да се счупи ще се орави. Яхта за много пари надали ще си купя, защото ще и се нарадвам за 1 сезон и 5 карания и после при всичките ми други хобита нейде из гаражи и дворове

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Аз на тема "морски въпроси" отдавна съм се отказал да споря.
        За усмихнатотот човече и "как можело от няколко снимки от телефон..."- ясно се виждат дълбоки язви корозия по метала= липса на цинк, наличие на ток и престой в солена вода.
        Нищо де, оправи я, имзмий я отвътре, нали е като нова, и я карай. Ама до кога...? Дано не съм прав!

        А до "колегата" от Бяла Слатина- не го чета и по диагонал вече. И има защо...

        Лек ден!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Дано само това хоби да не ти остане последното.Питаш - казаха ти,комини завивай с каквото искаш,там може да отвориш вратата и да те няма,тук елемента леко плуване в ледена вода го няма,мре се.Комина и леко не вибрира и лесно се чисти,а и е правен от друг материал ма няма значение,ти си знаеш.

          Кьсмет,аз друго нямам какво да пожелая,цял свят едно прави,ти ще откриеш Америка за втори пьт,стискам ти палци.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Брадъри ... на някой хора не им е ясно какво значи да ти спре мотора на 50 метра от камънака, при вятър дори и 10 възела ..... естествено към камъните.
            На мен ми се е случвало (за сега) само веднъж, ама ..... коритото го вадихме 4 часа после ... оживя!
            Вълната беше "само" около метър и половина два .....
            Ама, аз трябваше да преплувам до камъните и после да мисля как да не стане на трески !
            Добре че беше "непотопяемо" и имаше много и дълги въжета, та успяхме да го изтеглим на пясъка, че имаше и плаж наблизо.
            Равносметката беше, че аз изкарах една пневмония после и ... по ръцете ми се бяха отбелязали въжетата за около седмица. Отделно и двете ми ръце бяха лилави ... на патладжан две седмици.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
              А защо трябва да вкарвам ауспуха в колоната вобще, не може ли просто да си излиза на вън да си чади на спокойствие като на рибарска лодка?
              За това ще питаш charki91, след като пристанеш на вълнолома в Бяла Слатина.
              Ние сме на 16-ти УКВ канал.
              Късмет и седем фута под кила.
              Over and out.
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                ......................
                Ние сме на 16-ти УКВ канал.
                ....................
                Упс .... до ден днешен само го слушам .... по някога!
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  ...
                  При подобни обстоятелства, оцених високо това, че разумни хора ме накараха да монтирам осушителни помпи на легена си
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Аз за това освен кьсмет и стиснати палци друго нямам.
                    От Ла Паз се прибрах преди 2 дни,едно Бенетау 40 и един катамаран Лагун 36 ги спасявахме от камьните,духна 40 вьзла и айде на припек,Паскал / ония на катамарана / си плю у гащите,че пазва нямаше,а то и в гащите нищо не беше останало.


                    Занаят ми е,нагледал сьм се,но и ми е ясно,че вьв Форум освен сьвет друго не можеш да дадеш,всеки си го носи и си пати от него.Едно време якето ми с което карам беше около 600 кинта,колата ми 725,че и да спре отварям вратата и си хващам такси,а онова вьн спре ли мммммммм да.Виж брата колко е секси на снимката,не се вижда кофата с маслото което налива обратно в мотора,не се виждат пламналите вьздушни филтри или протеклия от жегата таван както и камерата която се беше опекла от жегата.Това при положение,че имаш температура на маслото,температура на гориво,на антифриз,на трансмисия,на ауспуха както и температура на моторното помещение.Той знаеш ли кога ще усети,че е пламнал и как като текне вьрху горяща трьба ще спре огьня????

                    ПУПУПУПУПУ у гащите,аз толкова смелост си признавам нямам.

                    А иначе историята с камьните си я бива,пак като е нямало деца и не е било Януари е така за кратка разходчица само............
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 20-01-13, 01:30.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      При подобни обстоятелства, оцених високо това, че разумни хора ме накараха да монтирам осушителни помпи на легена си

                      Помпите / почти какви ще да са освен ако не говорим за хидравлични / ще спрат водата от дупка колко палеца ти,после гьлтат вода.Това ако батериите ти са повечко и високо монтирани,близо си до брега ,имаш яка зареждачка за тях,имаш скорост и ги усетиш на време.Аз ти предлагам и пускун с поплавьк,един вид аларма за висока вода,да знаеш кога помпите са се предали и не им стига душа,кога точно и след колко секунди нещото си отива,а ти оставаш да гледаш жално.
                      Намери си яко вьже около 100 метра,верига около 20 поне и котва размер или 2 над тая която имаш на лодката,като се надьрви положението да не те намира наведен,хвьрляш котвата и после 16ти на радиото.

                      Мани майтапа,средно на година потьваме 2 пьти,лодка още загубена нямаме ма с истории сьм пьлен като ла@но с витамини.
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 20-01-13, 03:56.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Извинете ме но не съм искал да обидя никои,

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          Хора моята лодка е 6мт за разходки в почивните дни, какви вълни какви мореплавания, каква ледена вода и т.н. Z Колоната е читава, тази на снимките е по кородирала от тази която взех. и със сигурност ако не я зарежа в морето цяло лято, което няма и да стане ще изкара още сигурно толкова. Двигателя си остава този, който си е фабричния. За резерва ми обещаха може би 40 коня извънбордов двигател, тези дни трябва да дойде. Самото корито е доста солидно и няма никакви пукнатини никъде освен повърхностни отгоре. За разходки около брега мисля че няма да има проблем, пък и тази лодка не е и за друго създадена.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                            За резерва ми обещаха може би 40 коня извънбордов двигател, тези дни трябва да дойде.
                            а да си дойдем на думата, остана и някоя по запазена ямаха да е, и спираме да се притесняваме за теб.
                            Основният си го остави за баласт

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                              Хора моята лодка е 6мт за разходки в почивните дни, какви вълни какви мореплавания, каква ледена вода и т.н. Z Колоната е читава, тази на снимките е по кородирала от тази която взех. и със сигурност ако не я зарежа в морето цяло лято, което няма и да стане ще изкара още сигурно толкова. Двигателя си остава този, който си е фабричния. За резерва ми обещаха може би 40 коня извънбордов двигател, тези дни трябва да дойде. Самото корито е доста солидно и няма никакви пукнатини никъде освен повърхностни отгоре. За разходки около брега мисля че няма да има проблем, пък и тази лодка не е и за друго създадена.
                              40 к.с. за резервен ще ти дойде в повече. Особено на стойката, която си снимал
                              Явно си решил да учиш нещата по трудния начин
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                                Aз да я пробвам дали е жива и най-вероятно заминава в топъл гараж събота. Чудя се Така топличко го дават тази събота дали да не видя как е Искъра там ли си е Ако е заминал двигателя се чудя дали да не сложа 5така дизел на Ауди и т.н. ?
                                За миналия Декемврии разходката няма да споменавам.Искьра го знам кьде е и колко му е студена водата,87 взех една титла там и не беше зимата.................ма ти си знаеш де,твоя воля.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X