Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Ако ще се сменя двигателя, думата "бензин" я зачеркваш от речника си.
    Tramp- за якето си прав, жълтото на аватара е точно същия модел. И струваше колкото тогавашната ми кола... Приоритети. И не, не е от гъзария.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Най-малкото, ще е с пъти по-икономичен.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Ако се сложи дизел се губят едни 1000-1500оборота които трябва да компенсира с винт...ако има на къде. Да сменя колона е утопия.

        ПП Аз никъде не видях кой модел е колоната, че за по-стария, намирането на винт може да се окаже проблем....поне в България.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Може ли пояснение за Z колоната и т.н все пак говорите напълно неразбиращ Тоя двигател в момента при 3000об лодката върви перфектно при 3500 някъде мисля дигна 57км по ГПС измерени, не мисля че тези обороти ще са проблем за дизел. И аз съм фен на дизела и е много вероятно да бъде сменен този двигател, въпреки че много добре си работи, но предполагам ще лапа 30-40 на час без проблем, имаше идея за АГУ, ама толкова мразя АГУтата че няма на къде утре ще снимам подробно цялата лодка и ще пусна още снимки. Какъв дизел би бил подходящ? Как ще стане охлаждането?

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Ако напишеш адрес и/или тел.№ ще е по-лесто да те намеря
            Че ти въобще търсиш ли ме ?
            *********
            Малко съм далече от Бургас, но ако мога да помогна...
            Последно редактирано от nickbochev; 14-01-13, 20:17. Причина: премахване на директен линк
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
              Може ли пояснение за Z колоната и т.н все пак говорите напълно неразбиращ Тоя двигател в момента при 3000об лодката върви перфектно при 3500 някъде мисля дигна 57км по ГПС измерени, не мисля че тези обороти ще са проблем за дизел. И аз съм фен на дизела и е много вероятно да бъде сменен този двигател, въпреки че много добре си работи, но предполагам ще лапа 30-40 на час без проблем, имаше идея за АГУ, ама толкова мразя АГУтата че няма на къде утре ще снимам подробно цялата лодка и ще пусна още снимки. Какъв дизел би бил подходящ? Как ще стане охлаждането?
              зет-колона е това, на което е сложена перката. Предава въртеливото движение от мотора към перката и се регулира наклона с нея. На старите лодки и на корабите отдолу стърчи един вал само...

              Ако мотора наистина е на 1000 часа, значи е почти нов - все едно кола на 100 000км (маслото се сменя на 100 моточаса аналогично на авто-смените през 10000км)...
              Да смениш двигател... Би могло - стационарните дизели почти винаги са автомобилни - например на Меркрузер са 1.7ТДИ (Исузу-Опел Астра), а също и на VAG има...
              Колко моточаса планираш да правиш на сезон?
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                ще я снимам колоната, но е такава дето се движи нагоре-надолу с копче от таблото. Ще му смена маслото преди сезона, макар че не знам как се сменя на такова нещо масло Мисля е Калин има някакъв дизелов трупър от многото тор дето е събрал, може да услужи 1,7 ще е малко според мен. Имал съм Пежо 1,9 ДТ и беше много здрав двигател, но пак ми се вижда че няма да има душа. Идея си нямам колко ще я карам Мисля че е на толкова часове, няма кой да е бърникал, а и като състояние е напълно оригинална всичко е запазено перфектно. А какво имаш предвид да внимавам с охладителната система, нали би трябвало да е суха сега като е изваден от водата?
                Последно редактирано от Rady1st; 14-01-13, 19:32.

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  А подходящ дизел някой може ли да препоръча ? Интересувам се също понеже имаме наличен двигател от мерцедес 124 250D Е класата, дали може да стане или е прекалено тежък?
                  Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                  http://www.facebook.com/JeepBG
                  LZ1GGC

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                    ще я снимам колоната, но е такава дето се движи нагоре-надолу с копче от таблото. Ще му смена маслото преди сезона, макар че не знам как се сменя на такова нещо масло Мисля е Калин има някакъв дизелов трупър от многото тор дето е събрал, може да услужи 1,7 ще е малко според мен. Имал съм Пежо 1,9 ДТ и беше много здрав двигател, но пак ми се вижда че няма да има душа. Идея си нямам колко ще я карам Мисля че е на толкова часове, няма кой да е бърникал, а и като състояние е напълно оригинална всичко е запазено перфектно. А какво имаш предвид да внимавам с охладителната система, нали би трябвало да е суха сега като е изваден от водата?
                    Изтегли си от тук документацията за Z колоната си и се просвещавай:
                    http://www.thestraycat.net/files/Vol...p%20Manual.pdf
                    Чети внимателно и не прави грешки, че са им скъпи карантийте на тези машинарии.
                    Маслото на двигателя ти е обикновено минерално, колоната вероятно е също с двигателно масло.
                    По форумите се оплакват, че тези двигатели често прегрявали и духали гарнитури на главата. Най-честата причина е неизправна охладителна система- за това те посъветвах да я прегледаш внимателно.
                    Изненадващо лесно открих ремонтните ръководства за двигателя и колоната ти, остава и да ти свършат работа.
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Такава е колоната, този не е прегрявал ама и 1 път е каран, макар че го надувахме над 60 градуса май не е загрял. Значи и в колоната има масло Ще чета и ще се уча сега Мерси за линковете

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Ако лодката стои навън и не е източена, то значи, че този мотор вече не става.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          То и корпусът е възможно да пострада. Дори и при източена лодка, осмоза+замръзване=кофти.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            Човека пише, че са карали лодката и машината не е вдигнала температурата повече от 60 С. Изглежда, че не е повредена. Може да има заседнал термостат или уреда да не показва вярно температурата. След толкова много години, всичко е възможно. Може в блока да е имало останала солена вода от Егейско море и да не е замръзнала, а да се е разминало с малко корозия по чугуна.

                            Бензинов, автомобилен двигател с директно охлаждане със задбордна вода, няма да бъде първият ми избор за море (язовир, река, езеро, блато...).
                            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                            No wahalla.

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Е как да се източи двигателя нали като я извадиш от водата изтича всичко?

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                А, блока на двигателя, източваш ли го? При изваждане от водата изтича съдържанието на охладителната с-ма от отвора за засмукване в Z-колоната до помпата за задбордна вода.
                                Погледни в бумагата, страниците (35-36) за охладитената с-ма- виж циркулацията на задбордната вода- помпа, маслен охладител, изпускателен колектор, разпределител, термостат, канали на охлаждането в блока и "кривката" на изпускателния колектор, където се смесва с изгорелите газаве и ги охлажда. Затвори ли термостата, задбордната охлаждаща вода си остава в блока. Drukman,вероятно това имаше предвид. Имал си късмет, че не е станала беля.
                                Винаги трябва да си носиш резервен гумен импелер (крилчатка) за помпата за задбордна вода- скъса ли се, двигателя прегрява за нула време.
                                Снимай табелката със серийният номер- ще се опитам да ти намеря ръководството за експлоатация.
                                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                                No wahalla.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X